Do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi trafiło 6-miesięczne dziecko z miejscowości Budzyń w gminie Żychlin, u którego zauważono liczne krwiaki. Obrażenia wskazywały, że zostało pobite.

Wieczorem 6 kwietnia do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ze szpitala w Kutnie 21-letnia matka przywiozła 6-miesięcznego chłopca z obrażeniami ciała. Podczas badania lekarze stwierdzili, że obrażenia dziecka mogły powstać na skutek przemocy.

Szpital powiadomił policję. Zatrzymano 21-letnią Martynę Z. – matkę chłopca oraz jego 41-letniego ojca – Dariusza G. Rodzina chłopca nie była objęta procedurą policyjnej „niebieskiej karty”.

Nie było tam też interwencji związanych z przemocą w rodzinie. Okoliczności tej sprawy wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

Decyzją prokuratury w Kutnie, 21-letnia matka oraz 41-letni ojciec zostali zatrzymani. Są przesłuchiwani – informuje Radosław Gwis z zespołu prasowego policji wojewódzkiej w Łodzi. Mężczyzna w chwili zatrzymania przebywał w domu, miał 1,3 promila alkoholu we krwi.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, wstępne ustalenia wskazywały, że obrażenia powstały w różnym czasie. Według niego decyzje co do zarzutów jeszcze nie zapadły. Mogą dotyczyć znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a nawet usiłowania zabójstwa.

[AKTUALIZACJA]
W niedzielę, 8 kwietnia ojciec 6-miesięcznego Damiana usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Kutnie zarzut usiłowania zabójstwa oraz znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja co do zarzutów dla matki chłopca.

Więcej na ten temat:

Rodzice pobitego dziecka mają postawione zarzuty [foto+film]

 

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

2 komentarze

  1. Od razu pod mur sk……na

  2. Dorwą go w więzieniu i wymierza sprawiedliwość.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.