Kto zastąpi Armanda Rutę, wieloletniego prezesa Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który przechodzi na emeryturę? Rada Nadzorcza, która przeprowadzi konkurs, na ten moment nie udziela oficjalnych informacji.

Parę rzeczy udało nam się jednak ustalić. Z rozmów z członkami spółdzielni dowiedzieliśmy się, że zostały złożone aż cztery oferty. Dwóch kandydatów zresztą potwierdziło nam chęć ubiegania się o stanowisko prezesa – to dotychczasowy wiceprezes Maciej Golan, a także sekretarz powiatu łowickiego Marcin Pluta (w przeszłości m.in. burmistrz Brzezin).

Wśród kandydatów jest też prawdopodobnie Mariusz Siewiera, który od dzisiaj rozpoczyna prace w ŁSM jako główny księgowy. Nie udało nam się uzyskać od niego potwierdzenia.

Komisja konkursowa ma wyłonić nowego prezesa przed 23 czerwca, kiedy to kończy się trzyletnia kadencja obecnej Rady Nadzorczej, która powołała komisję.

24 komentarze

 1. Dariusz Mroczek

  W związku z kilkoma pytaniami oświadczam, że nie mam nic wspólnegp z hejterem który. podpisuje się Dariusz Droczek. Uważam ponadto, że powinna zostać zasada wypowiadania się tylko pod swoim imieniem i nazwiskiem. Co do wyborów w ŁSM – obu obenych Prezesów szanuje.Uważam, że nie powinien odbywać się żaden konkurs lecz do czasu walnego zgromadzenia mieszkańców ŁSM powinna zostać powołana osoba pełniąca obowiązki Prezesa.

 2. Widziliscie place zabaw na osiedlach po plandemi? Syf,kiła i mogiła,teraz to strach iść na nie.

 3. Kontrkandydaci to chyba boją się Mariusza

 4. Krzysztof

  Prezesem naczelnym pan Mariusz Siewiera , księgowego wezmą swojego , prezesa zastępcę na doczepkę i rządzą . Czego jesscze nie rozumiecie .

  • Nie rozumiem, czego wy się czepiacie? Otwarty konkurs był? Był! Kryteria łatwe nie były! Każdy, jeśli spełniał wymagania mógł się zgłosić!!
   Ogarnijcie się trochę. Gadać to każdy może, ale do roboty to już nieliczni

 5. Dariusz Droczek

  Nie ma w tym eksperckim gronie remusia? Nie może być! Pewnie jak wygra Mariuszek kłamczuszek, to remuś będzie księgowym…na parterze otworzą aptekę pod dębem, będa też otolickie kremówki, a tatuś będzie w radzie nadzorczej.

 6. Kto tym czwartym kandydatem ?

 7. Dlaczego spółdzielnie mieszkaniowe (nie tylko łowicka) nie budują mieszkań w blokach na wynajem? Tak jak n.p. u zachodniego wroga.

 8. Mariusz Siewiera jest najlepszym kandydatem. Nie rozumiem argumentu o upolitycznienie, bo z tego co wiem nie jest członkiem partii politycznej. Tylko on może wprowadzić ŁSM na “właściwe tory”.

 9. Stawiajmy na mądrych. Na pewno źle będzie jak ŁSM upoityczni się już zupełnie a to gwarantuje były wiceburmistrz Siewiera

 10. Tak zapytam, jakie Pan Siewiera ma kompetencje aby być głównym księgowym? Czy były jakieś ogłoszenia na portalach typu pracuj czy olx, że ŁSM poszukuje głównego księgowego? Sam jestem księgowym i chętnie bym sobie pracował w Łowiczu zamiast dojeżdżać do innego miasta.

  • To pracuj w Łowiczu kto Ci broni??? Jak jesteś księgowym z prawdziwego zdarzenia to otwórz biuro rachunkowe tak jak Siewiera – tylko do tego byś musiał mieć kompetencje i uprawnienia, a pewnie ich brak.

  • Prześledzić należy dokładnie ścieżkę zawodową Pana Siewiery, żeby wiedzieć, ile dobrego zrobił dla firm, w których i z którymi pracował. Jeśli nie potrafisz, to widocznie Twoim imię nadane jest Sebix.

 11. Golan to ten gość co tylko sobie założył klimatyzację w pokoju??? Ludzki pan, który myśli tylko o sobie. Ostatnio coś się wypowiedział, że on jest tylko na dokładkę, a rada i zarząd układa swoje klocki.
  Tylko Pluta gość zrobi tam porządek tak jak zrobił to w starostwie. Wywali zbędny balast i zatrudni ludzi z Brzezin i Aleksandrowa.

  • bratkowiczanin

   Marcin, Pan Pluta to były pełnomocnik PiS w powiecie brzezińskim. Prawdopodobnie będziemy mieli w ŁSM kolonię osadników z Brzezin, powiązanych z Nimi i PIS -em.

 12. Oby p.Golan,choć mnie nie zna,bardzo pomocny spółdzielcom,uprzejmy i bezinteresowny.

 13. ktoś pomylił Łowicz z Brzezinami…
  my stawiamy na Łowiczan

  • bratkowiczanin

   Zgadzam się z Tobą. Postawmy na łowiczankę lub łowiczanina. Po co nam zaciąg z Brzezin.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.