Jednostką OSP w Głownie będzie kierował zarząd w składzie podobnym do tego, jaki powołano na ostatnim zebraniu 13 marca. To informacja niepotwierdzona przez sam zarząd, który dopiero w poniedziałek ma ogłosić opinii publicznej ustalenia dzisiejszego nadzwyczajnego zebrania (zamkniętego dla mediów).

Według naszych ustaleń jednostką nadal będzie kierował dh Hubert Roza, a jego zastępcą będzie dh Wiktor Łazarczyk. Zmieniony został natomiast skład osobowy komisji rewizyjnej.

Dotychczasowy przewodniczący komisji rewizyjnej dh Piotr Wielogórski nie ma wątpliwości, że odwołanie komisji to skutek wcześniejszego zawiadomienia przez nią organów scigania (do skontrolowania działań zarządu). – Zrobiliśmy to, co nalezalo do obowiązków komisji rewizyjnej, reszta należy już do właściwych ku temu instytucji – komentuje Piotr Wielogórski. – Każdemu możemy bez wstydu spojrzeć w oczy. 

W kwestii klubu Iskra zarząd wyraził determinację do podjęcia wszelkich starań, aby klub dokończył rundę wiosenną rozgrywek i mógł przystąpić do jesiennej. Obecny na spotkaniu burmistrz Grzegorz Janeczek przedstawił rozwiązanie, które jego zdaniem – przy porozumieniu z innymi klubami, radę gminy i w samym OSP – mogłoby jeszcze uratować drużynę. Byłaby to – mówiąc w dużym skrócie – nowelizacja uchwały Rady Miasta, którą zostałyby wydzielone z budżetu pieniądze na drugi konkurs dofinansowań na kulturę fizyczną. Wadą tego rozwiązanie jest długa procedura, ewentualne przyznanie Iskrze dofinansowania mogłoby nastąpić za około 2 miesiące.

Na dzisiejszym zebraniu członkostwa w OSP Głowno zrzekł się burmistrz Grzegorz Janeczek. Tłumaczy to wyłącznie tym, że wobec podjęcia się działań wobec ratowania Iskry chce uniknąć występowania w podwójnej roli. 

8 komentarzy

  1. Dobson Scott

    Czy potrzebujesz finansowania osobistego i biznesowego lub inwestycyjnego, bez stresu i szybkiej zgody? Jeśli tak, skontaktuj się z nami już dziś, ponieważ obecnie oferujemy kredyty o doskonałej stopie procentowej na poziomie 2%. Nasze finanse są bezpieczne i bezpieczne. Szczęście naszych klientów jest naszą siłą. pożyczki w wysokości 5 000 € – 1 000 000 EUR USD i funty, dostępne teraz to pożyczki dla firm, osób prywatnych, domów, podróży i studentów itd. Więcej informacji na e-mail kontakt: dobsonquickloan@gmail.com

  2. Strażak z Głowna

    Mleczarni do OSP nie mieszajcie – stale ten sam komentujacy.

  3. Pana W najwyższy czas rozliczyć za jego działanie w mleczarni I w solidarności mieszkańcy maszego miasta pamiętają

  4. Strażak z Głowna

    Odwołana Komisja musiała się tłumaczyć ludziom z “układu”, którzy brali kase mieszkańców.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.