Według oficjalnych wyników wyborów wójta gm. Głowno, wygrał je Marek Jóźwiak, któremu jednak ponownie nie udało się wprowadzić do rady większości z komitetu, z którego startował.

Marek Jóźwiak, bezpartyjny kandydat KW PiS zdobył 1258 głosów, czyli poparcie 57,79% wyborców. Jego rywal Przemysław Kapka (również bezpartyjny) z KWW Dla Gminy Głowno uzyskał 919 głosów, czyli poparcie 42,21 % wyborców. Oficjalne wyniki wyborów dostepne są już w serwisie Państwowej Komisji Wyborczej. 

Podajemy skład Rady Gminy Głowno na podstawie wyników wyborów:
W okręgu nr 1, obejmującym Sołectwo Mąkolice od nr 1 – 90 i sołectwo Feliksów: Piotr Kałuża z KW PiS;
W okręgu nr 2, obejmującym: sołectwo Mąkolice od nr 91 do końca Eligiusz Dąbek z KW PiS (bez wyborów, był jedynym kandydatem!);
W okręgu nr 3, obejmującym sołectwo Wola Mąkolska: Dorota Kulawczyk z KW PSL;
W okręgu nr 4, obejmującym sołectwo Jasionna, sołectwo Dąbrowa, sołectwo Mięsośnia i sołectwo Władysławów Popowski: Iwona Dałek z KWW Dla Gminy Głowno;
W okręgu nr 5, obejmującym sołectwa: Karnków, Popów Głowieński i Popówek Włościański :
Marzena Doardo z KW PiS;
W okręgu nr 6, obejmującym sołectwa Boczki Domaradzkie, Chlebowice, Boczki Zarzeczne, Gawronki i Helenów: Mieczysław Dałek z KW PSL;
W okręgu nr 7, obejmującym sołectwa: Antoniew, Bronisławów i Karasicę: Michał Wójcik z KWW Tak Dla Lepszej Gminy;
W okręgu nr 8, obejmującym sołectwo Domaradzyn i Glinnik: Beata Soczyńska z KWW Dla Gminy Głowno;
W okręgu nr 9, obejmującym sołectwo Ziewanice: Łukasz Łukasik z KWW Dla Gminy Głowno;
W okręgu nr 10, obejmującym sołectwa: Wola Zbrożkowa, Władysławów Bielawski i Konarzew:Jarosław Chałubiec z KWW Dla Gminy Głowno;
W okręgu nr 11, obejmującym sołectwa Kadzielin i Kamień: Piotr Kierus z KW PiS;
W okręgu nr 12, obejmującym sołectwo Ostrołęka: Dawid Rubaszewski z KWW Dla Gminy Głowno;
W okręgu nr 13, obejmującym sołectwa: Wola Lubiankowska, Albinów i Różany: Andrzej Jankowski z KW PiS;
W okręgu nr 14, obejmującym sołectwo Lubianków: Dawid Krawczyk z KWW Dla Gminy Głowno;
W okręgu nr 15, obejmującym sołectwa Rudniczek i Piaski Rudnickie: Halina Kowalik z KWW Dla Gminy Głowno.

W pierwszym komentarzu do nieoficjalnych jeszcze wyników wyborów Marek Jóźwiak podziękował mieszkańcom gminy przede wszystkim za to, że tak licznie poszli do urn – ferkwencja wyniosła około 51%. Cieszy go wynik własny, ale zapewnia o woli współpracy z nowo wybraną radą dla dobra gminy Głowno. Chciałby wizję jej rozwoju w okresie następnych 5 lat wypośrodkować z różnych dążeń i dojść do porozumienia w rozmowach z radnymi, sołtysami i mieszkańcami – by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby społeczności.   

57 komentarzy

 1. po wyborach wychodzi kolejna nieprzyjemna sytuacja , droga w Antoniewie jak to możliwe , że do tej pory nikt się nie zorientował , że położona nakładka jest o ponad 2 cm za cienka ? jeżeli usterka nie zostanie naprawiona to 2 lata i będzie można rozpisywać przetarg na budowę nowej drogi

 2. Odnoszę się w tym komentarzu do wszystkich….
  Ludzie dlaczego wy tak hejtujecie Pana Marka Jóźwiaka fajnie by wam było jak by was tak ktoś hejtował, pisał wam takie rzeczy jakie wy tu piszecie w komentarzach ???
  Musicie się z tym pogodzić że Pan Jóźwiak wygrał wybory. Może za 5 lat uda się Panu Kapce wygrać …

  • To nie jest hejt a wyrażanie opinii o człowieku którego rządów, niespełnionych obietnic, kłamstwa i przekrętów mamy już po prostu po dziurki w nosie! A najbardziej chyba to mamy dosyć jego przyjaciela skrzata, który próbuje swoimi rządami dodać sobie pare centymetrów.

 3. Do agg….
  Jóźwiak nie z Pisu ale z Pisu ??
  Napisałeś/łaś jedno i to samo. Polecam patrzeć na to co się pisze ….

 4. Błąd to popełnił wójt Tarkowski że Jóźwiaka wprowadził..błąd którego bardzo szybko pożałował
  Nie jestem z gminy ale jak ciemny lud może głosować na kogoś kto pochodzi z PSL a na potrzeby wyborów idzie z PIS? Polityczna prostytucja. Zero zasad i godności. No ale czego można się po tym ludzie spodziewać.

  • Wprowadził Tarkowski??? To przecież rada wybrała go przewodniczącym a później to juz skok na Wójta, co niestety nie udało się Mikołajczykowi przez złą taktykę zapędzając się w kozi róg.

  • pamiętasz może kiedy obecny Pan Wójt startował z listy lub z poparciem PSL czy to aby nie były wybory po których zaczął odbywać swoją pierwszą kadencję ? ja nie pamiętam dokładnie , ale coś mi w głowie świta że PSL udzielił mu poparcia i chciałbym się upewnić

 5. Proponuję, aby wszyscy uspokoili emocje i nie podgrzewali atmosfery na forum. Chyba jeden i drugiej stronie zależy na dobru gminy. Obie strony muszą dojść do porozumienia a takie komentarze jak niektórzy tutaj przedstawiają na pewno w tym nie pomogą.

 6. Całe szczęście że Kapka z plakatem i zdjęciem na nim jak z nagrobka nie wygrał, ludzie z okolicy siedliska nie dali się nabrać na sztuczny miód (PSLu) i czekolady na próchnice w prezencie dla dzieci z Mąkolic!!!
  Każdy ma to na co sobie zasłużył!!! przez 4 lata gnębienia Marka swoimi radnymi!

  • Człowieku trochę więcej pokory jak można pisać takie rzeczy, głosowałem na Kapke, wygrał Jóźwiak. Szacunek należy się jednemu i drugiemu kandydatowi. Przed jozwiakem 5 lat będzie miał szansę się wykazać i poprawic to co nie podoba się mieszkancom… może wreszcie zrobi porządek z dyrektorem z popowa bo przez niego stracił cały autorytet!

   • i z żonką 😉

   • Zgadzam się to właśnie państwo dyrektorstwo z popowa zepsuło mu reputację!!! Nic nie zrobi z nimi będzie bierny bo się ich boi!! A ci będą robić co będą chcieli i doprowadza ta szkołę do upadku!!! Degradacji!!

   • Niestety, brak jest prawnych narzędzi aby usunąć dyrektora. Kontrola z kuratorium nic nie wykazała, a jego żonę chroni karta nauczyciela. To jest patowa sytuacja – wójt gdyby mogl już by dawno zrobił z tym porządek. Pytanie – czy ktoś z komentujacych/radnych/kandydatów wie jak to zrobić? Zanim zaczniecie w wieszać psy na Jóźwiak odpowiedzcie na to pytanie.

   • Wojt nie usunie karakana bo to on go tu sprowadzil nic nie zrobil w tej sprawie a jeszcze pisał pismo w obronie kurdupla i jego pani do rzecznika praw dziecka kiedy na forum byla sprawa pobicia uczennicy przez wiadomo która panią?

   • Niedługo usłyszymy ponownie o szkole w popowie zaraz się zacznie przyjaciel został wójtem!! Można szaleć!!

 7. widzę ze tutaj większość “mundrych ” wspiera Kapkę
  i jeśli On jest taki “mądry” jak jego poplecznicy to dobrze ze przegrał

 8. Słuchajcie tylko to Kapka jeżdził po wsiach i bardzo sie promował do wyborów a Jóżwiak nie odwalał takich cyrków!!

  • To raczej oznacza, że Jóźwiak olał mieszkańców. Jeżeli możliwość poznania kandydata nazywasz cyrkiem, to gdybym był kandydatem, nie chciałbym Twojego głosu.

   • Bardzo dobrze powiedziane!!
    Kapka chciał pokazać, że można coś zmienić na lepsze w tej gminie.. Prezentowal swój program wyborczy i to mogłoby się udać! a nie przez kolejne 5 lat bedziemy w ciemnej du*ie bo Jóźwiak nie z Pisu ale z Pisu po raz kolejny zamydlil oczy ciemnym ludziom i poobiecywal to samo co w poprzednich kadencjach, zero konkretnego planu.

 9. Jacy wyborcy taki wojt. Naiwni, prości i ograniczeni, im wystarczy jak za czasów starożytnych chleba i igrzysk dać. We współczesnym świecie kiełbasy z grilla i zespołu disco polo.

 10. Ludzie trzeba było się mobilizowac i głosować a nie teraz cyrki na forach wyprawiac. Koło 50 procent wyborców siedziało w domach a teraz pretensje do całego świata.

 11. Liczyłem na zmianę na stanowisku wójta. Pan Marek był moim wyborcom przez ostatnie kadencje,jednak gdy przejrzałem na oczy dzięki klubowi radnych miałem nadzieję,że lud przejrzy na oczu…Trzeba iść do przodu!Tylko młodzi mają chęci na zmiany. Kolejne 5 lat przepychanek… szkoda

 12. Patrząc z punktu widzenia dobra gminy czyli nas wszystkich , wybory ułożyły się najgorzej jak mogły. czyli wójt ten sam bez większości w radzie. Pat na następne 5 lat bo nie wierzę aby wznieśli się ponad podziałami

 13. Faktycznie Kozioł i Wilkowyje a ciemny lud z Mąkolic się cieszy, że wybrali wójta. Reżyser filmu chyba na nim się wzorował.
  Wypisz wymaluj wójt Kozioł w wyglądzie i działaniu.

 14. Żal wszystkim d…ściska, że Pan Marek wygrał, już w trakcie kampanii dochodziły nas słuchy, że radni z KWW Kapki krzyczą jak to obecnego Wójta niszczyć będą, bo wyborcy wybrali kogoś innego niż ich mentora. Będą stawiać weta, tylko ja się pytam komu zaszkodzą w pierwszej kolejności??? Po pierwsze: obywatelom naszej gminy, po drugie: sobie, bo nieuczciwości i kłamstwa i tak ujrzą światło dzienne. Nigdy nie zagłosuję na nieuczciwych i napuszonych bufonów!

  • Zaszkodził to nam wójt swoimi kredytami! Dobrze że 4 lata temu do rady weszli ludzie uczciwi dzięki którym wyszły na jaw machlojki wójta. Wcześniej żyliśmy w niewiadomosci. Jóźwiak był zawsze moim kandydatem dopóki nie przekonałem się własne oczy że były przekręty w gminie, tam powinna wejść prokuratura.

  • Kłamczuszek to jest kozioł i ty. Kozioł już tak wiele razy kłamał, że braknie palców moich ii mojej całej rodziny, żeby wyliczyć, a teraz ty podążasz za swoim naczelnym wodzem, bo napewno sam nie wysilisz umysłu. Pozdro 600

  • Nieuczciwosc i klamstwa – myślę, że to bardziej tyczy się Pana Jóźwiaka. To smutne, że ludzie z Klubu ktorzy chca pokazać mieszkańcom wszelkie nieprawidłowości i bałagan który w gminie panuje są linczowani. a za mentora to się chyba Pan Jóźwiak uważa, podrzucajac mieszkańcom 2 dni pezed wyborami do skrzynek pocztowych opaski odblaskowe z napisem ” Wasz Wojt” niczym Wasz mentor, Wasz Bóg. Komedia. ZERO POKORY.

 15. To jest akurat jeden z ludzi z którymi można było porozmawiać i w szkole i teraz w UG. Człowiek z sumieniem i ambicjami, a nie odszedł, bo jego wyborcy go namawiali na zostanie, bo się po prostu boją nowych porządków Pana Kapki. Proste.

 16. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Gratulacje Panie Marku 🙂

 17. Mąkolacy wybrali swojego Kozioła tak jak w Wilkowyjach. Tylko niech się nie zdziwią że teraz będzie miał ich głęboko w d….. . Ma spokój na kolejne 5 lat. A o tym co zrobił dyrektorce z Mąkolic widocznie niektórzy zapomnieli….

  • Kapka nie miałby nas wszystkich w d…, no rzeczywiście. nawet nie został wybrany, nawet kiedy jeszcze nie było Kampanii Wyborczej miał wszystko i wszystkich w głębokim poważaniu.

 18. ta akcyjka z listą PiS może mieć drugie dno. Mógł być to propozycja ze strony partii ze wszyscy na czele z jozwiakiem przechodzą do PiS albo dobierają się im do dupy.

  • Kłamstwo! Proponuję zacząć używać Słownika Poprawnej Polszczyzny!!!

   • Ta bardzo mądry jesteś… Jakbyś tego słownika używał, to byś wiedział, co na okładce jest napisane… Słownik poprawnej polszczyzny, tak jest prawidłowo, tylko pierwsze słowo pisane od wielkiej litery, reszta od małej, Ty ćwierćinteligencie!!!!

   • O widzę wielkie oburzenie, czyli coś prawdy w tym jest

 19. A widzieliście nazwisko kto się podpisał pod listą z Popowa? To panieńskie nazwisko radnej wójta właśnie z tej wsi. Czy wybory w tym okręgu były przeprowadzone zgodnie z prawem???

 20. Wstydz sie Jóźwiak plotki po gminie rozsiałeś ze Kapka jak przejdzie to zamknie dom srodowiskowy w woli zbrożkowej że zlikwiduje sokol Popów. Kłamstwem i podstępem wygrałeś wybory! Wszystkie chlajusy z popowa poszły na ciebie głosować bo Kapka ponoć zabrały zapomogi i za co mieliby chlać pod Mariotem!

  • Karma wróci jozwiakowi szybciej niż on sam myśli

  • Ty się człowieku wyborcą nazywasz??? ….to właśnie Kapka latał przedwyborami jak pies z pełnym pęcherzem od domu do domu i każdemu w d…e wchodził, a wcześniej to co???? Nawet dzień dobry nie potrafi odpowiedzieć-taki dumny!!! Słoma mu z butów wystaje! …i wg Twojej wiadomości ”Wyborco” to wszyscy którzy na Jóźwiaka głosowali musieliby pić pod “Mariotem”, wyobrażasz sobie co by było gdyby to była prawda?? ‘Mariot” byłby co najmniej centrum handlowym, a nie przeciętnym sklepem dla tutejszych!

   • Proszę uważnie wczytać się w komentarz, a nie nadinterpretowac. To że Kapka chodził po mąkolicach swiadczy wyłącznie o nim dobrze… to piswiecil swoj czas aby mieszkancy go poznali, tylko Jóźwiak jest tak bezczelny i robił imprezę za imprezą za gminne pieniądze! Po co chodzić skoro mozna wyborców zwabic do siebie!

   • Przecież wójt jest taki chojrak, że bał się nawet przyjechać na impreze jabłkową do kadzielina, boi się pytań i kompromitacji. lubianków albinow wole kadzielin kamień i ogólnie tą część gminy ma w dupie, nawet teraz podczas wyborów, aż dziw że byli tu jego wyborcy. najważniejsze monkolaki, im to wejdzie po jelita na sucho

 21. To ze wykorzystał gminne pieniądze do przekupienia Mąkolic imprezą to mnie nie dziwi bo wiem co to za człowiek bez skrupułów ale że Mąkolacy dali się tak łatwo przekupić po aferze w ich szkole to mnie bardzo dziwi 🙁

  • …tak, tak, tak wszyscy kurcze zostali przekupieni, no żal.pl Myślcie ludzie i nie słuchajcie plot.

   • Niewszyscy, bo by miał jeszcze więcej głosów w Mąkolicach, ale faktem jest to, że wykorzystał gminne pieniądze do własnych celów i za to powinien na Smutnej wylądować na początek.

 22. Surykatka się zaciesza, bo mimo kłamstw leci dalej.
  Miała być to jego ostatnia kadencja i emerytura, oczywiście kłamie. W tej śmiesznej ulotce co to niby nie pis ale pis, napisał że uzyskał dofinansowanie na dom w Woli Zbrożkowej, ale jego to był tylko podpis
  Brzydze się nim, jaki z niego patryjota, jaki gospodarz, a jaki ratownik. Zwykły nauczyciel i to ledwo ledwo, bo gdyby nie znajomosci to nic by nie miał.