W Starym Waliszewie rozstrzygnięto konkurs artystyczny, objęty patronatem medialnym Nowego Łowiczanina – “Na szkle malowane”.

Dziś, 24 kwietnia, w Zespole Szkolno- Przedszkolnym Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic im. Jana Pawła II odbyła się gala podsumowująca artystyczne zmagania. Temat tegorocznej, trzynastej już, edycji konkursu nawiązywał do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i brzmiał: “Piękna, barwna i niepodległa”.

Na konkurs, któremu patronował Kurator Oświaty w Łodzi oraz Starosta Powiatu Łowickiego, wpłynęło ogółem 161 prac, w tym 66 w kategorii I (uczniów klas III-IV szkół podstawowych), 55 w kategorii II (uczniów klas V-VI) oraz 44 prace w kat. III (uczniów klas VII SP – III gimnazjum).
Komisja złożona z dyrektor szkoły i nauczycielek 18 kwietnia dokonała oceny nadesłanych prac, przyznała nagrody i wyróżnienia. 

W grupie I miejsce zajął Sebastian Michalski z SP w Dąbkowicach, miejsce II – Zuzanna Bolimowska z Pijarskiej SP w Łowiczu, a miejsce III – Maria Wasiak z SP w Bełchowie. W tej kategorii wyróżnienia przyznano Jakubowi Dałkowi z SP w Starym Waliszewie oraz Arkadiuszowi Warackiemu z SP nr 7 w Łowiczu.

W grupie II miejsce I zajęła Zuzanna Więcek z SP nr 1 w Łowiczu, miejsce II – Jakub Gulba z SP w Mysłakowie, a miejsce III – Natalia Marat z SP w Jamnie.

W grupie III miejsce I zajęła Zuzanna Kowalik z Pijarskiej SP w Łowiczu, miejsce II – Martyna Zygmuntowicz z SP w Starym Waliszewie, a miejsce III – Klaudia Zawadzka z SP nr 1 w Łowiczu. Wyróżnienie zdobył Jakub Gałązka z SP nr 2 w Łowiczu.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a placówki, które reprezentowali – podziękowania.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć.

Komentowanie nie jest możliwe.