Trzech miłośników wypraw wodnych wyruszy w lipcu łodzią wiosłową z Kołobrzegu na Bornholm. Każdy ze stu pokonanych przez nich kilometrów symbolizował będzie kolejny rok polskiej niepodległości. Śmiałkowie wyruszą w pełne morze, by rozpalić w młodych ogień patriotyzmu i uczyć poczucia tożsamości narodowej.

W skład trzyosobowej załogi wchodzą przedstawiciele Łowickiej Akademii Sportu: prezes Kamil Sobol, Piotr Malczyk – zawodowy strażak i ratownik medyczny oraz Kacper Opalski – tegoroczny maturzysta z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu.


Na pokonanie stu kilometrów członkowie załogi rezerwują sobie aż dwa tygodnie, licząc się z niepewną pogodą, którą być może trzeba będzie przeczekać. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do portu w Nexø na Bornholmie dotrą po 24 godzinach wiosłowania.
Podczas wyprawy jej członków asekurował będzie jacht skippera ze Sztokholmu Piotra Hapanowicza, który towarzyszył Kamilowi Sobolowi dwa lata temu w trakcie pokonywania Bałtyku kajakiem w 1050 rocznicę Chrztu Polski.


– To kolejna taka wyprawa ekipy z ŁAS. Zawsze w takich chwilach przyświeca nam określony cel. W tym roku jest nim upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamięć o tym wspaniałym wydarzeniu oraz o znaczeniu historii na pewno doda nam na morzu siły – zapewnił nas lider tegorocznej wyprawy, Piotr Malczyk.
Więcej na temat wyprawy przeczytasz w „Nowym Łowiczaninie” 28 czerwca.

Komentowanie nie jest możliwe.