Gmina Stryków włączyła w lokalne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę konkursowy akcent, dzięki któremu swoją wyobraźnią i plastycznymi umiejętnościami mogli popisać się najmłodsi. 

Dziś, 20 marca, w UM Stryków odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie na projekt logo-znaku promującego lokalne obchody narodowego jubileuszu.

W konkursie, nad którym patronat objął burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski, a przeznaczonym dla dzieci i dorosłych, wzięło udział 47 prac uczniów strykowskich szkół podstawowych oraz szkoły ponadgimnazjalnej w Bratoszewcach.

W kategorii kl. I-IV nie przyznano nagród, za to cztery równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Nikodem Perek kl. II SP 2, Zofia Stapkiewicz kl. III SP 2, Kacepr Kujawiak, kl. IV SP1, Martyna Pietrasiak kl. IV SP. W kategorii kl. V-VII przyznano dwa wyróżnienia, które odebrali: Anrzej Strasik, kl.VI SP 2 oraz Gabriel Dynek, kl. II gimnazjum SP2. Natomiast trzy równorzędne nagrody zdobyli tutaj : Jakub Pietrasiak, kl. VI SP 1, Julia Zielińska , kl. VII SP 1 oraz Paulina Zegan, kl. II gimnazjum SP 2. Do rąk najlepszych powędrowały nagrody rzeczowe, m.in. plecaki i torby, które przydadzą się tak w szkole, jak i na wycieczce czy pikniku. Autorzy pozostałych prac obdarowani zostali drobnymi upominkami – niespodziankami.

O tym, jak najmłodsi strykowianie widzą niepodległość i jak poradzili sobie z przedstawieniem tego tematu w wymaganej przez organizatorów konkursu formie, w najbliższym gazetowym wydaniu WG.   

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.