Właściciele spółki Tomvet, która prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt Psiakowo w Piotrowicach, poskarżyła się Radzie Gminy Łyszkowice wójta Adama Rutę. Rada oceniła, że skarga była zasadna.

Ciąg boksów. Każdy z nich ma powierzchnię 6 mkw. fot. EWR

Sprawa dotyczyła sposobu wyłaniania przez Urząd Gminy w Łyszkowicach firm, które będą wyłapywały bezpańskie psy z terenu gminy i przewoziły je do schroniska. Zdaniem skarżących w gminie Łyszkowice firmy były tak nierówno traktowane. Wam wójt uważa decyzję rady za krzywdzącą dla niego i jego pracowników.

Jakie argumenty na swoją obronę na wójta, a jak sprawę widzą właściciele Tomvetu – dowiesz się z najnowszego numeru Nowego Łowiczanina lub z wydania cyfrowego https://lowiczanin.info/cyfrowe-wydanie/.

12 komentarzy

 1. Iwi sie dziwi

  W powiecie łowickim działa doskonale zorganizowana grupa przestępcza składająca sie z urzędników, funkcyjnych i biznesmenów, która powiat łowicki traktuje jak prywatny dochodowy folwark!! a Podatników traktuje, jak białych niewolników!! i robi, co jej się podoba-min.dopuszcza się najgorszych matactw CELEM OCHRONY SWOICH DOCHODOWYCH INTERESIKÓW!!! a nawet bandziorskiego szantażu wobec mnie, bym zaprzestała ujawniania faktów!!! Niestety dla pani-pani Jolanto, PRAWDA o firmie TOMVET & przyjaciołach i pani udziale w spartolonym przedstawieniu w m.Sobocka Wieś 16 została UJAWNIONA.

 2. Iwi sie dziwi

  Walcze od 2015 roku O UJAWNIENIE PRAWDY O OBLICZU FIRMY TOMVET z ŁOWICZA oraz o UJAWNIENIE jej powiązań biznesowych z tzw. organami gmin i powiatu, czyli o ujawnienie zorganizowanej KORUPCJI o charakterze najprawdziwszej MAFII!!!

 3. Iwi sie dziwi

  a co jest dla mnie najbardziej bulwersujace, wprost nie do uwierzenia:
  organa gminne WUG Bielawy , SKO SKIERNIEWICE i powiatowe-PINB ŁOWICZ!! SP ŁOWICZ!!! I wojewódzkie-ŁWINB!! zatuszowały budowlane samowole na terenie posesji mojego sąsiada tylko po to, by ten dochodowy psi interesik w Piotrowicach mógł był powstać, bo gdyby wyszło na jaw samowolne wydanie psa po znajomości na zmarnowanie przez TOMVET, to ten interesik w Piotrowicach by nie powstał.

 4. Iwona z wioski w skorumpowanym powiecie

  Ktokolwiek zasiada w tzw. radzie, to lepiej żeby wiedział, że firma TOMVET jest odpowiedzialna za bezprawne (jedyny taki znany mi przypadek w moim życiu) wydanie w dniu 9 marca 2015 roku zwierzęcia (ledwie żywej suczki) oprawcy!!! na drugi dzień po zabraniu jej z interwencji policji!!! bo właściciele firmy sympatyzują sobie czule z rodziną oprawcy psa!!!
  W tej właśnie firmie należy przede wszystkim sprawdzić te psie interesy!!!!!!!!!!!!!!!!!! oraz powiązania z tymi interesami tzw. samorządów!!!

 5. Iwona z wioski w skorumpowanym powiecie

  Ja wciąż walczę o ujawnienie PRAWDY, czyli ujawnienie skandalicznej, nieprawdopodobnie bezczelniej, wręcz bandziorskiej!!! ale bardzo korzystnej dla interesów finansowych TOMVET KORUPCJI urzedniczo-funkcyjnej o charakterze mafijnym uprawianej W TZW. ORGANACH POWIATU ŁOWICKIEGO, jak UG Bielawy, SP ŁOWICZ, PINB ŁOWICZ, SKO SKIERNIEWICE & przyjaciele królika, bowiem dla ochrony interesu firmy TOMVET z ŁOWICZA ORGANA SAMORZĄDOWE ZATUSZOWAŁY BUDOWLANE SAMOWOLE NA TERENIE POSESJI MOICH SĄSIADÓW (znęcacza nad zwierzętami) równiez w 2015 ROKU, by psi interesik mógł był powstac bez przeszkód!!!!

 6. Iwona z wioski w skorumpowanym powiecie

  A kojce w tej firmie powinni sprzątać za darmo ci funkcjonariusze PR i KPP ŁOWICZ i ci urzędniczy UG Bielawy, którzy zatuszowali oba te fakty!!! CELEM OCHRONY FINANSOWEGO INTERESIKU FIRMY ZWANEJ TOMVET z ŁOWICZA.
  PRAWDA JEST JAK OLIWA-ZAWSZE NA WIERZCH WYPŁYWA, NIESTETY CZASAMI TRWA TO LATAMI, ale od tego zdarzenia minęły dopiero 4 lata.

 7. Iwona z wioski w skorumpowanym powiecie

  Ta firma powinna zostać przeczesana!!! przez NIK razem z SP ŁOWICZ i UG Bielawy!!! pod kątem powstania i funkcjonowania właśnie tego psiego interesiku powstałego w Piotrowicach i nie tylko, bowiem w 2015 roku dopuściła się skandalicznego i tragicznego w skutkach dla życia zwierzęcia!!! zachowania polegającego na bezprawnym!!! wydaniu oprawcy na drugi dzień po zabraniu do siebie z interwencji policji!!! wespół zespół z UG Bielawy suczki prawie zagłodzonej na śmierć w zamknięciu!!! przez właściciela zam.Sobocka Wieś 16, gm.Bielawy!!!

 8. Iwona z wioski w skorumpowanym powiecie

  no wreszcie coś o bezczelnych właścicielach TOMVET, czyli o funkcjonowaniu dochodowego psiego interesiku powstałego na trupach!!! dwóch ZMARNOWANYCH dzięki “wrażliwej na krzywdę zwierzątek” firmie TOMVET z ŁOWICZA piesków z posesji Sobocka Wieś 16 w gm.Bielawy, a powiecie ŁOWICZ.

 9. Może inne gminy w powiecie wezmą przykład z gminy Łyszkowice i zaoszczędzą pieniądze w swoich budżetach.

 10. Czy ktoś przeczytał ten artykuł przed opublikowaniem? Przecież tu jest więcej błędów niż treści!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.