Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej Kia Open I ligi ŁoLiF, oprócz Ogrodowej Fruktus SMS Dąbkowice, Novum Pędzące Imadła Łowicz i Drużyny Kia Renix Łowicz do walki o awans dołączyła niespodziewanie Fantazja Głowno i Błękitni I Dmosin.

Fot.: Krzysztof Olko.

Trzy pierwsze zespoły z tabeli rozgrywek I ligi, awans do „grupy mistrzowskiej” miały już zapewniony, bez względu na wynik 9. kolejki. Ogrodowa, zgodnie z oczekiwaniami, zakończyła mecz zwycięstwem, pokonując ekipę Novum 4:3 (3:0), choć w drugiej połowie Pędzące Imadła mocno docisnęły i zdobyły trzy bramki. 

Większych problemów ze zwycięstwem nie miała również Drużyna, która po remisie 2:2 w pierwszej odsłonie wygrała z Fantazją Głowno 5:2.

O pozostałe dwa miejsca walczyły cztery drużyny, co nie było takie oczywiste, bo o awansie decydował tzw. bilans małych punktów. Niespodziewanie okazało się po przeliczeniu, że pokonana Fantazja mimo wszystko będzie grać dalej.

Z miejsca czwartego weszli z kolei Błękitni I Dmosin, którzy żadnej walki, za sprawą walkowera z Chińską Haczykowski Skierski Łowicz, mogą cieszyć się z udziału w dalszej rywalizacji.

9. kolejka XXVII edycji Kia Opel I ligi ŁoLiF:
LKS Victoria Bielawy Bo-Dach Grudze 2:7 (1:4); br.: Konrad Wojciechowski (10) i Bartosz Charucki (13) – Michał Redzisz 2 (3 i 9), Sebastian Sobieszek (4), Krystian Kruk (10), Kacper Rześny (15), Mateusz Bartosiewicz (18) i Dawid Feliga (20).
LZS Błękitni II Dmosin Blokersi Łowicz 3:4 (2:2); br.: Maciej Borowski 3 (2, 4 i 15) – Paweł Graczyk (2), Paweł Kłos (4 samobójcza), Jacek Woźniak (12) i Patryk Sekuła (19’)
Fantazja Głowno Drużyna Kia Renix Łowicz 2:5 (2:2);  br.: Tomasz Florczak (9) i Antoni Waśkiewicz (10) – Eryk Ignatowski (7 samobójcza), Radosław Kuciński 2 (10 i 11), Rafał Trakul (19) i Michał Świdrowski (20).
Żółta kartka: Antoni Waśkiewicz (1) – Fantazja.
LZS Błękitni I Dmosin Chińska Haczykowski Skierski Łowicz 5:0 (w.o.)
Novum Pędzące Imadła Łowicz – Ogrodowa Fruktus SMS Dąbkowice 3:4 (0:3); br.: Michał Fabijański (13) i Tomasz Dąbrowski 2 (16 i 17) – Rafał Bogus 3 (5, 10 i 15) i Mariusz Milewski (6).
Żółta kartka: Piotr Gawlik (1) – Pędzące Imadła.

1. Ogrodowa Fruktus SMS Dąbkowice (1) 9 24 54-13
2. Novum Pędzące Imadła Łowicz (2) 9 20 31-14
3. Drużyna Kia Renix Łowicz (3) 9 17 37-17
4. LZS Błękitni I Dmosin (6) 9 13 21-21
5. Fantazja Głowno (5) 9 12 27-38
6. LZS Błękitni II Dmosin (4) 9 12 23-26
7. Bo-Dach Grudze (7) 9 12 29-23
8. Blokersi Łowicz (8) 9 12 29-37
9. Chińska Haczykowski Skierski Łowicz (9) 9   9 25-40
10. LKS Victoria Bielawy (10) 9   1 11-54


10. kolejka XXVII edycji Kia Opel I ligi ŁoLiF – 2020.01.12 (niedziela):
godz. 16.10: LZS Błękitni II Dmosin – LKS Victoria Bielawy
godz. 16.50: Novum Pędzące Imadła Łowicz LZS Błękitni I Dmosin
godz. 17.30: Bo-Dach Grudze – Chińska Haczykowski Skierski Łowicz
godz. 18.10: Ogrodowa Fruktus SMS Dąbkowice – Fantazja Głowno
Pauza: Drużyna Kia Renix Łowicz i Blokersi Łowicz.

Fot.: Krzysztof Olko.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.