Dla wiernych z parafii w Kocierzewie był to szok: ks. proboszcz Jan Janik, przez 21 lat będący z nimi, odszedł z parafii na własną prośbę.

Ks. Jan Janik, były proboszcz parafii w Kocierzewie Płd. Fot. Agnieszka Antosiewicz

Nie było oficjalnych pożegnań, o odejściu ludzie dowiedzieli się z odczytanego dekretu biskupa. Jaka jest przyczyna odejścia – piszemy w najnowszym Nowym Łowiczaninie.

31 komentarzy

 1. Osobiście dla mnie nie było poczucia sakrum podczas odprawiania Mszy świętej, kazania nie odnosiły się do danej Ewangelii z Niedzieli.
  Łaził po kościele i zagadywał ludzi pierdoła mi, nie dał się skupić i modlić. Raz byłam świadkiem gdy był po kieliszku i prosił organistę aby go zawiózł samochodem . Przyznaję że jestem w szoku że odszedł tak po cichu przecież lubił być w centrum uwagi. Błąd w tym że był tak długo na parafii, parafianie nauczyli go pić a teraz się dziwią że odszedł. Sprowadziliscie proboszcza na złą drogę. Bóg Was z tego rozliczy. Mam nadzieję że z następnym proboszczem nie zrobicie tego samego drodzy alkoholicy.

 2. Dupek

 3. Obserwator

  Do Parafianin…
  Nie jesteś w tej parafii nie komentuj…
  Jeśli byś był to byś prawdę znał jak inni
  Po 21 latach ksiądz nie raczy się pożegnać tylko znika usunięty…
  A resztę każdy wie dlaczego…
  Wiara czyni cuda ale widać nie w tym przypadku…
  I zmień ton bo pod dywan nie da się zamieść tego co było widać gołym okiem…

 4. on nie zrezygnował, tylko go wyrzucili, alkohol itp.

  • A kto by zrezygnował z kury znoszącej złote jaja. Przecież tam w gminie każdy się musiał przebijać w monetach na liście. Jakby od tego zależało Czy się do nieba dostaną. Trochę głupie myślenie społeczeństwa. Ale co kto lubi i co kto uważa

 5. A w Zdunach to z agencji towarzyskiej(czytaj burdelu) działającej od dawna w Ciemnej a nie Ukrainki.Jeszcze “ochroniarze”podobno poboli księży,bo nie chcieli zapłacić.Sąsiedzi interweniowali z Ciemnej,to byli zastraszanii.Pani Mi..ena i jej kompan podobno zmienili tylko miejsce.A burmistrz,policja nic z tym nie robią.

 6. Parafianin

  ps. współczuję każdemu księdzu który będzie musiał tam przyjść, w te zgraję księżoków zachłannych, kłótliwych, źle życzących, pogardliwych, egoistycznych, i można by tak było jeszcze długo i długo….
  zero szacunku dla księży nie mają, a jak potrzeba to do kościoła lecą, to się chyba nazywa hipokryzja jak się nie mylę. Proszę o szacunek do Księdza Jana, bo dużo dobrego zrobił dla Kocierzewa.

  • A ja współczuje jedynie tobie koles, pewnie Ci ksiezak babę odbił, albo jakiś Ci garści nałożył 🙂 dlatego takie śmieszne komentarze.

 7. Parafianin

  Księże Janie, dziękujemy za 21 lat duszpasterskiej posługi 🙂 to był piękny czas dla całej Parafii.
  dla tych wszystkich którzy piszą te bezeceństwa napiszę tylko jedno, Księdzu Janikowi przyszło służyć w parafii gdzie są “księżoki”, kto ich zna to wie że nie jest lekko, nikt na dłuższą metę nie byłby w stanie z nimi wytrzymać, więc każdy miał prawo się od tych ludzi rozchorować. Dużo zdrowia i Błogosławieństwa dla Księdza i jak najdalej od księżoków ….

  • Ciekawa sprawa. Nie wiem jakoś z daleka widać, ze kasa brana jak potrzeba od parafian. Chodziły listy na śmieci, żeby wywozić z cmentarza. Ale jakoś nigdy odpowiednia firma nie zabierała śmieci. A kasa pobrana na wywóz. A wywoził kościelny nie wiadomo gdzie ewentualnie palono. Tym się powinny zając odpowiednie służby. Dlatego ja bym ksiazakow nie obrażał bo jak Ks. JJ wspominał jest góralem dlatego nie czepiamy się góralskich charakteru tylko ksiezakow ? 🤔

 8. Kocierzowiak i Kiernoziak

  TYLKO NIE MÓW NIKOMU…

 9. Warszawiacy nie obrażeicie naszego Łowiczanina.Wasze szmatłaawce nie dorastają mu do pięt.Z was tacy warszawiacy jak ze mnie święty turecki.

 10. ministrant

  21 lat z kocierzewiokami.. pezecież tam najwięcej zawistników, kłótliwe to to, uparte jak osieł- na trzeźwo trudno wytrzymać

 11. W końcu parafianie przejrzeli na oczy i postanowili coś z tym zrobić.
  Dość już okradania ludzi przez ks.Janika. Bo jak inaczej nazwać to co robił. Najpierw puszczał listy po domach i zbierał pieniądze a jak to nie wystarczało na długi i picie to pożyczał od ludzi.
  Tylko szkoda tych ludzi co ich oszukał, bo kto im teraz odda…
  A proboszczowi życzę zdrówka jak taki chory…

 12. Stachu ze stachlewa

  A un tyz dowol ciumka dziecikom!Ej kociezewioki un tamuj u wos znany bo wypiel cysterne gozalki ale dobry bel hlopina?Un je podobny do Urbana i za to zesta gobwziny do parafi

 13. Proszę coś wspomnieć o jaśnie wielmożnym proboszczu ze Zdun, który urządza libacje dla księży z okolicy na swojej parafii, bijatyki i sprowadza sobie ukraińskie dziewczyny na imprezy. Ciągnie od ludzi takie hajsy, że kościół już opustoszał doszczętnie bo ludzie mają dosyć.. Zduny to podobno jego 5 czy 6 parafia. Do tego jest bezczelnym burakiem. Ten typ to normalnie sprawa dla uwagi.

 14. dobra rada dla nowego proboszcza unikaj ,,Wikarego,, z Lipnic

 15. ,,Wikary,, z Lipnic Janika wykończył

 16. Mieszkaniec

  A teraz czas na księdza z Kiernozi. Dosyć wciskania wiernym kłamstw o swojej nienagannej reputacji. Wszyscy wiedzą co się dzieje na parafii. Nie ma tylko odważnych, aby coś z tym zrobić.

 17. Ten probosz odchodzi ze wzgledow zdrowotnych, to jest alkoholik nie raz nie dwa policja go zatrzymała, a teraz ten ksiądz to bomba zegarowa bo tylko przez ostatni czas tylko pił wódkę. Po kolędzie chodził to czasem w połowie wsi już nie szedł bo mu wpływ nie pozwolił iść od domu do domu 🙂

 18. Ufff. W końcu. 21 lat za długo.

 19. Gdzie w Warszawie mogę kupić Wasza gazetę ?
  Po co wam strona internetowa skoro większości i tak nie piszecie. Bez sensu.

 20. Nie jestem fanem sukienkowych ale skoro tyle wytrzymał z tymi ludziskami?!

 21. Nie napisali żebyś kupił gazetę. Jak poświęcisz 3,50zł to się dowiesz. Wtedy komentuj.

  • Tak się składa Wuju Dobra Rado, że kupiłem. Tyle, że z racji zamieszkania nie wersję łowicką. Dwóch nie będę kupował, bo zbyt wiele artykułów jest zdublowanych.

 22. noklerry

  czyzby film Sekielskiego mial wplyw hihi

  • Nie wiem jaka jest faktyczna przyczyna, ale jeśli nie jest zbliżona do filmu Sekielskiego, to NŁ zrobił temu księdzu chamski numer nie wyjaśniając w artykule przyczyn tylko dając pole do podobnych właśnie domysłów.
   Natomiast jeśli przyczyną faktycznie było zbytnie zainteresowanie parafianami/parafiankami to w zasadzie potraktujmy tę “infamię” jak część kary.

  • To nie film Sekielskiego miał wpływ tylko raczej Agent 0,7.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.