Kierujący samochodem osobowym Skoda potrącił w środę w nocy, 26 lutego, pieszego przechodzącego po pasach przez ulicę Sikorskiego na skrzyżowaniu z ul. Sucharskiego. Do zdarzenia doszło około godziny 20.30.

To na tym skrzyżowaniu doszło do potrącenia, fot. Wieści z Głowna i Strykowa
To na tym skrzyżowaniu doszło do potrącenia, fot. Wieści z Głowna i Strykowa

62-letni poszkodowany został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Zgierzu. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,82 promila alkoholu w organizmie. 57-letni kierowca Skody był trzeźwy.

Z ustaleń policji wynika, że samochód jechał od strony Dmosina w kierunku centrum Głowna. Kierował nim 57-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. – Kierowca nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu – informuje policja z Głowna.

– Do zdarzenia doszło prawdopodobnie przy działającej sygnalizacji świetlnej. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że pieszy miał zielone światło. Policjanci będą ustalać również czy stan nietrzeźwości pieszego mógł mieć wpływ na zdarzenie – powiedziała nam Magdalena Nowacka z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

10 komentarzy

 1. Proszę poszkodowaną osobę lub jego rodzinę o kontakt. W takiej sytuacji osobie potrąconej należy się wysokie odszkodowanie. 664694990

 2. Dokładnie zielone światło. I. Szukanie winnowajcy

 3. Raczej zamiast skupiac się kto był winny proponował był zająć się infrastruktura drogowa na tym skrzyżowaniu i przejechać się w godzinach wieczornych wczesno rannych kiedy jest ciemno za ch*ja tam nic nie widać w tym miejscu pasy powinny być oświetlone tak samo jak przy hotelu sas

  • Kierowca ma obowiązek jechać z taką prędkością, by MÓC zauważyć pieszego (prędkość należy dostosować do warunków jazdy, a nie tylko do panującego ograniczenia!), a przed przejściem dla pieszych zgodnie z przepisami ma ZMNIEJSZYĆ prędkość.

   Pytanie, kto się do tego stosuje.

 4. czyim znajomym był winowajca – kierowca ?

 5. Tam są tam kamery !!!

 6. Pieszy na pasach przy zielonym swietle a policja zastanawia sie czy byl winny bo stwierdzili ze byl delikatnie pod wplywem. No dajcie spokoj. Kierowca winny bo potracil pieszego na zielonym swietle.