8 radnych, w tym przewodniczący, zasiada dzisiaj, 29 kwietnia, przy stole obrad w sali radzieckiej łowickiego ratusza. W sesji bierze jednak udział komplet radnych – pozostałych 13 łączy się z nimi poprzez konferencję video online.

fot. Tomasz Matusiak

Radni wcześniej ustalili między sobą kto będzie fizycznie obecny na obradach, a kto zasiądzie przed kamerą internetową. W sesji uczestniczy też burmistrz i pojedynczy pracownicy ratusza, szczególnie ważną rolę odgrywa informatyk czuwający nad sprawnym przebiegiem od strony technicznej.

Pewne problemy są – niektórych radnych na video bardzo słabo słychać (a z transmisji online ze strony urzędu niektórych wypowiedzi praktycznie nie da się zrozumieć), od czasu do czasu zdarzają się krótkotrwałe problemy z połączeniem z nimi, ale zasadniczo obrady przebiegają sprawnie i każdy radny ma możliwość wypowiedzieć się (jeśli nie w danym momencie, to kilka minut później).

Po zakończeniu sesji radny Tadeusz Żaczek podkreślił, że była to historyczna sesja, bo pierwsza przeprowadzona w taki sposób. Radny Robert Wójcik pogratulował przewodniczącemu Jackowi Wiśniewskiemu sprawnego poprowadzenia sesji w tych nietypowych warunkach.

2 komentarze

  1. Ratusz to nie jest miejsce publiczne? bo chyba nie prywatne mieszkanie.gdzie maseczki na twarzach?czy ktoś badał temperaturę wchodzących do urzędu?.Przez maskę też można mówić i nie wydmuchuje się swoich patogenów na innych uczestników.Typowa ignorancja władzy czyli wszyscy są równi a niektórzy równiejsi

  2. Ekipa kalina na sesji, online byłoby chyba dla nich za dużo i nie ogarnęliby. Powinien być reprezentant każdego klubu, albo tak jak w powiecie wszystko było online i super było słychać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.