W łowickich szkołach odbywają się dzisiaj, 26 czerwca, uroczystości kończące rok szkolny 2019/2020, które podobnie jak cały drugi semestr nauki, są inne od dotychczasowych. Uczniowie, którzy od marca przeszli na naukę zdalną, mieli dzisiaj pierwszą od długiego czasu okazję, aby spotkać się w gronie swoich klas.

W Szkole Podstawowej nr 3 zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej, gdzie na uczniów czekała dyrektor szkoły Wioletta Puszcz wraz z wychowawcami klas. Na rozdanie świadectw w każdej klasie przeznaczono 15 minut, po czym następuje 5 minut przerwy i wchodzi kolejna klasa. Nieco więcej czasu przewidziano jedynie na spotkanie z klasami ósmymi, które kończą naukę w tej szkole. Przewiduje się, że rozdawanie świadectw w tym trybie potrwa do godziny 14.30.

Wejście i wyjście z sali gimnastycznej zostało tak wytyczone, aby poszczególne klasy się ze sobą nie spotykały. Uczniowie musieli być ubrani w maseczki, zaś przy wejściu na salę mieli dezynfekowane ręce.

Dyrektor Wioletta Puszcz wyraziła nadzieję, że przez wakacje nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, co uniemożliwi powrót uczniów do szkół po wakacjach. – Miejsce ucznia jest przecież w szkole – pokreśliła.

W strojach galowych i w maseczkach świadectwa odbierali dzisiaj także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Dyrektor Teresa Sokalska-Lebioda i wychowawczyni czekali na uczniów na stanowisku ustawionym w holu szkoły. Uczniowie ustawieni w kolejce odbierali świadectwa, gratulacje i życzenia udanych wakacji.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.