Zgodnie z założeniami projektu mają być dostępne przez cały rok, ale czy ma to sens? Rowery miejskie – bo o nich mowa, ze względu na pogodę są praktycznie nieużywane.

Wielu mieszkańców zastanawia się także jaki wpływ na stan techniczny rowerów będzie miało ich stanie całą zimę na zewnątrz.

Przypomnijmy, że wprowadzone w tym roku w Łowiczu rowery miejskie na stałe pojawiły się 21 listopada, ale skorzystać z nich można dopiero od 13 grudnia. I można nadal – przynajmniej teoretycznie. Wszystko nastąpiło zgodnie z terminami zawartymi w umowie z urzędem marszałkowskim.

Rowerów w mieście jest 96 na 12 stacjach. Koszt ich utrzymania szacowany jest na ok. 320 tys. zł. rocznie.

30 komentarzy

 1. Pañstwo burmistrzowie żyjecie dalej w waszym fejsbukowym świecie gdzie wszystko jest piękne cudowne śnijcie nadal jeszcze 5lat

 2. Może Jaśnie Oświecony Pan Redaktor Naczelny tej jakże opiniotwórczej gazety czasem by zajrzał i zobaczył co ludzie tu wypisują? Wyzywanie ludzi od takich czy owakich powinno jednak spowodować czyjąś reakcję. No chyba, że naczelni łowiccy skrybowie są bardzo zajęci wyszukiwaniem sensacyjnych wiadomości do następnego numeru.

 3. Chwila… Utrzymanie rowerów 320.000 rocznie? Na 96 rowerów, to trochę ponad 3 tysiące na utrzymanie jednego roweru. Co to za rowery?

 4. Ile kosztuje roczne utrzymanie tych rowerów????? – dlaczego aż takie kosmiczne kwoty???? Kto ma w tym swój interes????

 5. No tak. Jak kanalizację zaczęli wprowadzać, to też były takie komentarze: ” Po co komu łazienka ? Ojciec chodzili za stodołę i było dobrze. A ile to pieniędzy na to pójdzie i się zmarnuje ? No dobra, zrobią to zrobią, zamknie się , żeby się nie pobrudziło i tyla. Ciekawe kto i ile na tym zarobi ? ” Jak widać po opublikowanych komentarzach , niewiele się od tego czasu zmieniło …

 6. Też jestem za zatrudnieniem 3 wiceburmistrza . Może jakiś następny sprzedawca z AGATU – bo kto inny może mieć pomysł aby w zimę trzymać rower na zewnątrz.

 7. Prości ludzie myślą w prosty sposób. Pewnie nawet nie potrafią tych rowerów obsłużyć. Szkoda gadać.

 8. Niech Kaliński tym łot siebie dojeżdża

 9. 320 tys. zł : 96 rowerów = 3333 zł, czyli roczny koszt utrzymania jednego roweru??? Grubo…

  • Nie liczyłem jaki koszt. Ale jeśli tak przeliczyłaś to mega drogo za 1 rower utrzymanie. Ktoś na tym dobry interes robi. Do tego trzeba dodać, że ktoś na tym jeszcze zarabia bo, żeby zacząć wypoczywać to trzeba wpłacić 20 zł. Na pewno te rowerki nie zatrzymają mieszkańców Łowicza do przeprowadzenia się do lepszych miejscowości w Polsce lub do innych krajów za chlebem. Naprawdę żal na to wszystko patrzeć.

 10. Na Fb Domińczak mocno się gorączkuje. Emil jechałeś tym rowerem, że tyle gadasz?

  • hahah widzalem… ale musi sporo zarabiac bo dla niego 320 tys rocznie to jakies drobne,. usmiałem sie na maksa,

 11. Pomysły na miarę naszych włodarzy , niczego nie zarobili, niczego szanować nie potrafią, to co mówić o gospodarowaniu. Czy ktoś swój rower trzyma na wolnym powietrzu szczególnie na jesieni, czy w zimę? , upycha chociażby do komórki, chroni przed deszczem, śniegiem. Miejskie rowery są szczególnie odporne na złe warunki atmosferyczne, bo kosztują po 10 tys. zł i są kupione za pieniądze z Unii. Z taką filozofią urzędników trudno dyskutować bo nie ma w ich mentalności dbałości o mienie publiczne.

 12. 300 tys to co roku będą nowe rowery? Bo nie widzę możliwości wydania tylu pieniędzy na kilka rowerów żeby je utrzymać. Niezła ściema, ktoś niezłe się nachapie

 13. Jeszcze tego nie grali zebym rewer wypozyczala. Mam swój i przynajmniej po nikim innym na siodle nie siadam. Blee

  • To pewnie samochód z salonu też masz. W parku na ławce też nie siadaj bo ktoś już tam siedział. Do dentysty też nie chodź bo też tam ktoś siedział itd. itd. Brawo ty.

 14. A ja tam wypożyczam rowery. Robię trasy z punktu A do B. Czas wypożyczenia to od 10 do 15 minut. To, że niszczeją pod chmurką to fakt. Powinny być pod wiatami. Jeśli ktoś nie może na nie patrzeć to niech je omija szerokim łukiem.

  • Boli fakt że ponad. 300 tyś na rok jest wyrzucane w błoto a można by za te pieniążki np zatrudnić 3 vice burmistrza odpowiedzialnego za budowę nowych ścieżek rowerowych.
   Pomyślcie ludzie to ma sęs.

  • fan rowerowego driftu.

   Jasne postawimy jeszcze ogrzewane wiaty dla rowerów 500tyś starczy z naszych podatków???

 15. Te rowery w Lowiczu byly potrzebne jak kij do d… Wiadomo bylo ze w naszym miescie nie bedzie to miało wzięcia. Stojaki z rowerami daly miastu namiastkę ekstra miasta…oudzie do Łodzi nam daleko brakuje…a władze miasta lepiej zrobiliby parking na przeciwko strazy a nie w centrum mamy taką błotną wizytówkę…

 16. fan rowerowego driftu.

  Łowicz to bogate miasto przestañcie się czepiać ?

 17. OKOŁO 6 LAT TEMU URZĄD MARSZAŁKOWSKI W ŁODZI NA TERENIE WOJ. ŁÓDZKIEGO URUCHOMIŁ SZLAK KONNY. WBUDOWANYCH JEST SETKI REKLAM I PRZYSTANKÓW /ZADASZEŃ DLA KONI I JEŻDŻCÓW . JEST PYTANIE, KTO WIDZIAŁ NA SZLAKACH KONNYCH KONIE . WPOMPOWANYCH ZOSTAŁO MASĘ KASY,NIKT Z TEGO NIE KORZYSTA , ALE KTOŚ NA TYM DOBRZE ZAROBIŁ . UWAŻAM ,ŻE PODOBNIE JEST Z ROWERAMI. NIE LICZY SIĘ EFEKT LECZ MAMONA. KOLEJNY NIEWYPAŁ JAKICH W POLSCE NIE MAŁO.TAKICH MAMY MĄDRYCH RZĄDZĄCYCH. WSTYD I HAŃBA

 18. W Wawie na zimę schowali rowery w Łowiczu wystawili !!!

 19. N zimę powinny byś schowane skoro nie maja zadaszenia. Nie wiem kto rozpoczyna sezon na rowery miejskie w grudniu. Mogli isę już wstrzymać do wiosny. Na wiosnę to one do niczego nie będą się już nadawać.

 20. Niewielki ruch jest, standardowo powinno być na każdej stacji 8 rowerów i 4 wolne stojaki a czasem jest inaczej. W tej chwili np. jeden rower gdzieś pozostawiony na terenie CH Premium Park, przez co użytkownik dopłaci 5 zł za zwrot poza stacją, ktoś inny przyjechał na Dworcową. Widać to wszystko w aplikacji mobilnej.

 21. widział ktoś kogoś korzystającego z tych rowerów?