Nie poradzili sobie podopieczni trenera Jarosława Rachubińskiego w kolejnym spotkaniu ligowym, jak w porzekadle, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Po wygranym meczu z Pilicą Przedbórz, Pelikan II Łowicz nie poszedł za ciosem, tylko przegrał z LKS Termy Ner Poddębice 2:9 (1:3).

Porażka jest wysoka i zasłużona, patrząc na postawę biało-zielonych w tym spotkaniu. Łowiczanie nie wykazywali większego zaangażowania, nie starali się powalczyć o piłkę, czego efektem były kolejno tracone bramki. W pierwszej połowie ze swojej szansy skorzystał jedynie Adrian Musialik, zdobywając gola po rzucie karnym w 27. minucie, zaś drugą bramkę strzelił w doliczonym już czasie gry Krystian Rutkowski. Jednak przez całe dziewięćdziesiąt minut  nie udało się Pelikanowi przeprowadzić żadnej składnej i skutecznej akcji, co niestety nie świadczy na korzyść zespołu.

– Zagraliśmy słabe spotkanie, jak wskazuje wynik. Zabrakło przede wszystkim zaangażowania i chęci gry w piłkę. Niektórzy zawodnicy przeszli obok meczu i to było główną przyczyną naszej porażki – skomentował trener Rachubiński.

Łowiczanie po 28. kolejce IV ligi nadal pozostają na pozycji trzeciej od końca.

28. kolejka IV ligi:
LKS Termy Ner Poddębice – KS Pelikan II Łowicz 9:2 (3:1); br.: Bartosz Narożnik 2 (6 i 52), Jakub Bistuła 3 (21, 59 i 89), Cyprian Lewandowski 2 (45 i 48) i Arkadiusz Kochanek 2 (67 i 76) – Adrian Musialik (27 karny) i Krystian Rutkowski (90+1).
Pelikan II: Andrzej Rutkowski – Maciej Dudkiewicz, Krystian Rutkowski, Tomasz Wudkiewicz (65 Filip Balik), Damian Górowski (10 Dawid Konikowski) – Patryk Papuga (70 Dominik Wójcik), Hubert Matyjas (80 Damian Trałut), Filip Bućko (60 Miłosz Owczuk), Jan Haczykowski – Jakub Bylewski (60 Krystian Kruk), Adrian Musialik.
Sędziował: Marcin Tądel (Sieradz). Żółta kartka: Jakub Owczarek – (Ner).

MKP Boruta Zgierz – LKS Omega Kleszczów 1:3 (1:1); br.: Bartłomiej Zieliński (5 samobójcza) – Bartłomiej Zieliński (21), Krystian Pałczyński (80 karny) i Jakub Szaniec (90+3).
GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra KS Warta Działoszyn 3:4 (2:1); br.: Igor Świątkiewicz (6), Kamil Staniewski (13) i Sebastian Radzio (55) – Paweł Marchewka 3 (32 karny, 57 karny i 81 karny) i Oskar Korbela (90+1).
MUKS Stal Niewiadów – ZKS Włókniarz Zelów 1:3 (0:2); br.: Patryk Zielonka (89) – Norbert Dregier 2 (25 i 72) i Albin Maciejewski (27).
LKS Ceramika Opoczno – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 1:0 (0:0); br.: Paweł Kowalczyk (87).
MKS Zjednoczeni Stryków – KS Sand-Bus Kutno 1:0 (1:0); br.: Konrad Bełdziński (16).
MKS Pilica Przedbórz – RKS Radomsko 1:4 (1:1); br.: Adrian Pluta (16 samobójcza) – Kamil Sadziński (33), Paweł Baraniak (58), Adrian Pluta (69) i Krystian Wojtczak (81).
LKS Kwiatkowice – GKS Orkan Buczek 1:1 (0:0); br.: Krzysztof Sut (65) – Michał Lewandowski (49).
Pauza: KS Warta Sieradz.

1. RKS Radomsko (1) 26 66 70-15
2. KS Warta Sieradz (2) 26 63 68-26
3. KS Sand-Bus Kutno (3) 26 52 55-33
4. GKS Orkan Buczek (4) 26 45 51-24
5. MKS Zjednoczeni Stryków (6) 27 43 35-29
6. LKS Kwiatkowice (5) 26 43 42-34
7. LKS Ceramika Opoczno (7) 26 43 30-31