Zespół InoRos & Liber był gwiazdą tegorocznego “Wieczoru sobótkowego” w Kiernozi, który tradycyjnie zorganizowany został 23 czerwca w zespole parkowo-pałacowym.

Wcześniej na scenie wystąpił m.in. Zespół Pieśni Ludowej Kiernozianie, domaniewicka Kalina, miejscowe grupy Pauza i Jutrzenka oraz dzieci ćwiczące breakdance.

Po tych występach wręczono nagrody w konkursie na tradycyjny sobótkowy wianek. Przyznane zostały 3 pierwsze nagrody dla Szymona Dylika, Martyny Dudkowskiej i Pawła Styszko. Następnie wszyscy przeszli nad staw, aby puścić wianki na wodę.

Coroczną atrakcją wieczoru było losowanie “kwiatu paproci” czyli złotego pierścionka, który ufundował po raz 19 dzierżawca pałacu i parku Andrzej Bogucki. Szczęście uśmiechnęło się do Andrzeja Ciszewskiego, który przekazał na scenie pierścionek żonie Iwonie.

Rozstrzygnięty też został konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich na najsmaczniejszą potrawę “Kiernozkie smaki”. Wygrało KGW Wola Stępowska. Docenione zostały jednak wszystkie koła, które wzięły udział w konkursie. Otrzymały bony na warte ok. 1,5 tys. zł piece konwekcyjno-parowe.

Ostatnim punktem programu jest zabawa taneczna, która w Kiernozi została zaplanowana do godz. 1 w nocy.

Więcej w najbliższym Nowym Łowiczaninie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

6 komentarzy

  1. A gdzie nowy wicestarosta tylko widać starego dosłownie i w przenośni. Czyżby wójtowa z PSL LGBT nie zaprosiła ?

  2. Mieszkaniec

    Każdy powinien mieć takie same szanse na wygranie pierścionka. Pani Iwona, posiadaczka pierścionka, miała przypiętych kilka kwiatków z numerkami.

  3. Pogonić układy

    Jak zwykle nie brakło lizid.pów……. każda okazja dobra

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.