“Felek Maziuga i jego bazgroły” – to tytuł najnowszej książki dla dzieci autorstwa Agnieszki Myszkowskiej, ilustratorki, plastyczki i nauczycielki z Głowna.

Agnieszka Myszkowska jest autorką zarówno ilustracji, jak i tekstu “Felka Maziugi…”. Książka powstała w oparciu o oryginalny pomysł rysowania postaci na podstawie pierwotnej “maziugi”, czyli bazgroła, początkowo nie wyrażającego żadnego konkretnego kształtu, lecz otwierającego szerokie pole do interpretacji.

Tytułowy bohater, Felek, jest synem dozorcy. Na doroczny zjazd dozorców kamienic ma przygotować ojcu listę mieszkańców, których dobrze zna. chłopak portretuje sąsiadów na podstawie tego, co wie o nich od taty. Wszystkie portrety inicjuje jakiś bazgroł, który oglądany z różnych stron może stać się np. głową człowieka, jego korpusem, czy zwierzęciem – książkę można czytać i oglądać normalnie oraz “do góry nogami”.

Zadaniem czytelnika jest wytropienie i poprawne ulokowanie w kamienicy wszystkich postaci z poszczególnych kart książki, które mogą zostać wyrywane i ułożone w cały budynek. Kolejne karty zawierają bazgroły, na podstawie których każde dziecko może stworzyć własnych bohaterów . W ten sposób dzieci uczą się w przypadkowych kształtach dostrzegać coś na pierwszy rzut oka nieoczywistego, rozwija się ich wyobraźnia i kreatywność.

Książka “Felek Maziuga i jego bazgroły” została wydana przez Wydawnictwo Dragon. Więcej napiszemy o niej w gazetowym wydaniu “Wieści”

Nowa książka Agnieszki Myszkowskiej. Fot. EWR
Pani Berta. Od tej postaci narodził się pomysł na książkę. Dzieci mogą dokończyć kolorowanie ilustracji. 

Komentowanie nie jest możliwe.