Od piątku, 12 kwietnia, w Galerii Browarna w Łowiczu można oglądać wystawę rzeźb prof. Andrzeja Szarka z Nowego Sącza pt. Stradivarius rzeźby.

Łowicz. Wystawa prof Andrzeja Szarka w Galerii Browarna. fot. tb

Artysta w ciągu 40 lat swojej pracy twórczej miał już ponad 50 wystaw indywidualnych oraz ponad 70 happeningów i akcji artystycznych. Brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

W łowickiej galerii prezentowane są prace z różnych okresów twórczości. Każda z prac zaskakuje, pobudza wyobraźnię i zmusza do refleksji, jak chociażby metalowe “Żądło” dominujące w sali wystawienniczej swym rozmiarem, “Serce” – kamień kształtem przypominający ludzkie serce, w którym artysta “zatopił” zamknięcie od damskiego portfela, czy “Modlitwa” – patelnia, w której w centralnym punkcie, można odkryć ludzką postać zatopioną w modlitwie.

Prezentowane prace powstały głównie z metalowych przedmiotów, często już wyrzuconych przez właścicieli, a po które schylił się artysta, dając im nowe życie przez umieszczenie ich w tworzonych rzeźbach.

Wystawę można oglądać do 12 maja, po wcześniejszym umówieniu się z właścicielem Galerii Andrzejem Biernackim. Szczegóły na stronie Galerii Browarna.

5 komentarzy

  1. A to jest ten kościół za złotówkę ? Teraz rencistka na tace 2 złote daje , to by dwa takie Koscioly kupiła ! Nie wie ktoś czy ktoś nie sprzedaje w tej cenie ?

  2. A co ten “artysta”wącha?

    • Zaraz wącha. Ma czapkę bo zimno. Chce być młody i cool. Niech ma. Wygląda komicznie ale kto mu zabroni.

  3. Ten w czerwonej czapce to ciagle z kieliszkiem chodzi …pijok artysta , bo kazdy artysta to pijok 😬

  4. Zadzwońcie po Siwego Edka i Marka Krzykacza ze Złomowisko.pl On będzie wiedział co zrobić z tą “Sztuką” 😀