W sobotę, 12 października, w Galerii Browarnej, miał miejsce wernisaż wystawy malarskiej pt. “Nie Pamięć” autorstwa Doroty Cieślińskiej-Brodowskiej.

Artystka prezentuje na wystawie duże płótna, które doskonale się ogląda w obszernym wnętrzu galerii Andrzeja Biernackiego. Robiąc to trzeba pracować wyobraźnią, otworzyć się na kolory. Autorka używa plam i linii, często umieszczonych na obrazie w sposób sugerujący gwałtowność ruchów.

Malarka jest absolwentką warszawskiej ASP. W ostatnich latach zajmuje się głównie malarstwem abstrakcyjnym. Jej pasją są również podróże, będące inspiracją do pracy twórczej. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach w Austrii, Norwegii, Niemczech, Włoszech 

i w Polsce. Prezentowane były na wystawach m.in. w Galerii Koniuszego w Warszawie, w zbiorowych wystawach Artystów Saskiej Kępy, podczas Nocy Muzeów w Długosiodle, w Studiu Artystycznym „Bioforme” czy Nocy Muzeów w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny w Warszawie.

Wystawę można oglądać w galerii do 12 listopada. Zainteresowani powinni skontaktować się wcześniej z właścicielem. Kontakt można odnaleźć na stronie internetowej Galerii Browarna.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.