Dwa z czterech zamówionych przez ratusz w konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. spod Poznania autobusów dotarły dziś, 13 lutego do Łowicza. Kolejne dwa spodziewane są jutro.

Nowe autobusy w bazie łowickiego MZK.

Nowe autobusy to dwudrzwiowe Solaris Urbino 8,9 LE o długości 8,95 m, szerokości 2,4 m, wysokości 2,85 m z zainstalowanymi 24 miejscami siedzącymi i jednym miejscem przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej na wózku lub dla wózka dziecięcego. Samochody wyposażone m.in.w monitoring wizyjny zarówno wewnątrz jak i zewnątrz, łączność radiową, pozycjonowanie GPS, porty USB do ładowania np. telefon komórkowego, także biletomat z możliwością zakupu biletu bilonem, banknotami oraz kartą bankomatową, czy w przyszłości Kartą Miejską.

Bogdan Suchanek dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Łowiczu powiedział nam, że autobusy najwcześniej na ulicach Łowicza zobaczymy na przełomie lutego i marca. Pojazdy są one po rejestracji i po ubezpieczeniu, jednak nowoczesne systemy elektroniczne i informatyczne, w które są one wyposażone, muszą być teraz skonfigurowane tak, aby współdziałały z Centrum Nadzoru Ruchu, który mieści się w siedzibie zakładu. Ponadto kierowcy muszą przejść dodatkowe szkolenie, aby zapoznać się z ich specyfiką.

Zakup autobusów został dofinansowany ze środków unijnych.

4 komentarze

  1. Wszystko fajne. Tylko że mentalność zarządzających, kierowców nie nadążają za postępem technologii.
    Kiedy w Łowiczu zmieni się myślenie z carskiego na XXI wiek. Opór materii, czyli końskie klapki na oczy.
    A autobusy są fajne tylko ludzie do szkoły.

  2. Zastanawiam się o co takie duże autobusy w takim małym mieście, gdzie w godzinach szczyty jeździ moze 20 osób. Nie można było kupić mniejszych? bardziej dostosowanych do warunków panujacych u nas?

  3. MARUDNY JESTEŚ!!!

  4. czytelnik

    Mogliby je umyć jak chcą pokazać dziennikarzom…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.