Samorząd Łowicza zakupił dla łowickiego szpitala dwa nowoczesne łóżka porodowe. Kosztowały one łącznie 100.300 zł. Łóżka są niemal ostatnim elementem wyposażenia oddziału ginekologiczno-położniczgo, na którym wiosną tego roku powiat zakończył generalny remont.


Przedostatnim, ponieważ samorząd miasta obiecał zakupić na porodówkę jeszcze KTG (aparat do monitorowanie akcji serca płodu), który będzie miał głowicę dostosowaną do używania w wodzie, w czasie porodów w wannie. Inwestycja zostanie zrealizowana z przyszłorocznego budżetu.

Łóżka fizycznie trafiły na oddział prawie 2 tygodnie temu, rodziło już na nich około 10 pacjentek. Wczoraj, 13 listopada zostały szpitalowi oficjalnie przekazane przez burmistrza Łowicza Krzysztofa Kalińskiego i sekretarz miasta Marię Więckowską.

– Warto wspomagać szpital. To dla matek i dzieci. I ojców oczywiście – napisał na swoim facebookowym profilu burmistrz.

12 komentarzy

 1. a w Głównie ponoć już nie ma porodówki a tu słyszę ze jest..

 2. Brutalna prawda jest taka, że jak nie da się w łapę to traktują Cię jak zło konieczne, rodziłam tam raz niestety, nie z wyboru ale z konieczności, nie zdążyłam dojechać do Głowna gdzie odbył się mój drugi poród wiec mam porównanie. Co z tego ze nowy sprzęt skoro podejście rzeźnika? Położne bezczelne, zachowują się jak królowe ( mówię o Łowiczu oczywiście). W Głownie, choć gorsze warunki “lokalowe” czułam się jak w domu bez dawania łapówy. Omijać łowicki syf szerokim łukiem, dramat.

 3. Oddział poprostu rewelacja a personel jeszcze lepszy. Położne przemile, wszystko wytłumaczą, pomoga, zajmą sie mama i bobasem. Będę polecać wszystkim przyszłym mama ten szpital.

 4. Rodziłam ok 5 miesięcy temu a przed porodem na oddziale spędziłam prawie tydzień- lekarze i panie położne przekochani i sympatyczni! I ja i mąż który rodził ze mną byliśmy bardzo miłe traktowani i profesjonalnie! Z czystym sumieniem mogę polecić łowicki szpital!

  • Wszycy sa mili do momentu jak odmowisz szczepienia dziecka w pierszej dobie zycia! Dlaczego Ci PRZEKOCHANI lekarze i pielegniarki nie powiedzialy Ci o szkodliwosci szczepien przed podaniem dziecku?!

 5. Co z tego że oddział odnowiony nowe sprzęty itp jak lekarze ze średniowiecza. Pan ordynator w ocole bez jakiejkolwiek empatii. Wstyd żeby pielęgniarki przepraszaly za jego zachowanie.

 6. Urodziłam jeszcze przed remontem. Na ponoć i opiekę zarówno że strony lekarzy i położnych mogłam liczyć w każdej chwili. Ludziom się nie dogodzi. Każdy chciałby być traktowany jak księżna.

 7. na wewnetrznym pielegniarki jeszcze gorsze czekaja aby na podwyzki

 8. Dziękujemy Wszysykim Łowiczaninom za zakup łóżek . Ten nabytek możliwy był dzięki Waszej ciężkiej pracy i płaceniu podatków w naszym mieście.

 9. Wyremontowany oddzial jest w 100% przyjemny, czysty. Spedzilam dwie doby w tym szpitalu. Bez zastrzezen dla lekarzy czy poloznych, dostalam wystarczajaca wiedze i opieke w moim przypadku. Chyba mamy w regionie zbyt rozkapryszone pacjentki. Przy kolejnej ciazy napewno wybiore lowicki szpital.

 10. To jeszcze brakuje tylko miłego personelu i lekarzy.. wolę gorsze warunki w Głownie, a lepszą opiekę i zaangażowanie położnych i lekarzy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.