Pozytywnie rozpoczął się październik dla małych mieszkańców Głowna. W minionym tygodniu otwarto dwa nowe place zabaw dla dzieci. Dziś można z nich już korzystać bez przeszkód.

Mowa m.in. o placu zabaw, znajdującym się na osiedlu Kopernika, odnowionym dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego miasta Głowna na 2019 rok. We wtorek, 1 października na wspomnianym placu pojawiły się nowe urządzenia, a wśród nich pokaźna zjeżdżalnia oraz karuzela typu Swing, która ze względów technicznych dopuszczona zostanie do użytku dopiero po ostatecznym zastygnięciu podłoża. Ma się stać to dziś – 7 października. Do dyspozycji dzieci pozostają ponadto m.in. alfa-pająk i młynek do kręcenia.

Nowym miejscem zabaw jest również mini-plac przy ul. Plażowej w Głownie, który wyposażono w zjeżdżalnię oraz dwuosobowy bujak sprężynowy. Nowy obiekt może służyć jako przestrzeń rozgrywek strategicznych dzieci i młodzieży, bowiem częścią jego wyposażenia jest również inspirowana mitologią słowiańską gra „Grodzisko”.

Mini-plac zabaw zrealizowano dzięki projektowi pod nazwą „Ogródki Gier Rozwojowych” przez Lokalne Grupy Działania: Stowarzyszenie LGD “Polcentrum”, „Prym” oraz „Ziemia Łowicka”. Zestaw do zabawy przy ul. Plażowej kosztował 12.800 złotych. Podobne obiekty powstały wraz z początkiem października także na terenie gmin Głowno, Stryków, Dmosin, Ozorków i Piątek.

12 komentarzy

 1. Na ulicy Plażowej plac zabaw jest na trawie a na Kopernika urządzony jest w bajorku po deszczu.Proszę jeszcze o prysznic bym mógł wnuczke wykąpać po zabawie na placyku.

 2. Place zabaw znajdujące się na terenach SM powinny być finansowane ze środków spółdzielczych, a nie budżetu obywatelskiego.

  • Plac jest dostępny dla wszystkich, znajduje się w miejscu gdzie jest dużo osób z dziećmi, wygrał głosowanie wśród tu mieszkajacych i płacących podatki. Pod tym względem nie widzę problemu.

  • A w czym tkwi problem? Ja nie widzę w tym nic złego. Wręcz przeciwnie, to na terenie SM jest najwięcej dzieci. Poza tym, nie jest to teren zamknięty…

 3. Panie ROMEK Karuzela jest dla dzieci nie dla intruzów dorosłych ,a podłoże powinno byc naturalnie zasklepione i utwardzone aby urzadzenie było sprawne i słuzyło wiele lat .Najwiecej mówia CI ,ktorzy nic nie zrobili nigdy dla miasta swego .Krytykantów nie brakuje ,gorzej z ich kulltura i aktywnościa pozytywną

 4. ofiara mafii łowickiej

  Oby te Place Zabaw służyły dzieciom li tylko w celach zabawowych.

 5. Na Kopernika pojawiły się nowe i zniknęły te stare. Myślałem, że będą odnowione. Przy okazji, czy ktoś orientuje się czy od początku planowano instalację tych konkretnych “zabawek”? Wyglada na to, że są dość drogie. Udało się kupić tylko 4 sztuki.

 6. podobno doszło do ogromnego “aktu wandalizmu” bo ktoś wcześniej folie zaczął zdejmować na placu zabaw na Kopernika 😀

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.