Kolejne istotne zmiany zaszły dzisiaj, 28 września, w Radzie Nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu. W tajnym głosowaniu radni większością głosów odwołali dotychczasowe i powołali nowe prezydium rady.

OSM Łowicz, fot. NŁ
OSM Łowicz, fot. NŁ

Poprzednie prezydium zostało powołane w czerwcu tego roku, tworzyli je przewodniczący rady Dominik Uczciwek, wiceprzewodniczący Krzysztof Kucharczyk oraz sekretarz Jadwiga Teresiak.

Wniosek o odwołanie prezydium złożyła radna Małgorzata Majewska-Krukowska, nie uzasadniając go. Dopytywana przez Dominika Uczciwka odpowiedziała jedynie, że przyczyną jest “sytuacja w mleczarni”. W tajnym głosowaniu 13 radnych był o za odwołaniem, przeciwko 5.

Nowym przewodniczącym został Tomasz Chądzyński z Gaju w gminie Bielawy (gdzie pełni tez funkcję sołtysa). Wiceprzewodniczącym został Tomasz Michalak, a skład prezydium uzupełnia Małgorzata Majewska-Krukowska.

Niezależnie od tego, troje innych członków rady nadzorczej zdecydowało już o odejściu ze spółdzielni z dniem 1 października.

Dzisiejsze posiedzenie zakończyło się po godzinie 16.

248 komentarzy

 1. Już za dwa tygodnie dzień sądu ostatecznego!!! A tym czasem GDT niezmiennie od pół roku na minusie !!! Od stycznia koszty energii wystrzelą w kosmos, podwyżka płacy minimalnej wysokie ceny paliw oznaczają wzrost kosztów działalności przy malejącym popycie i niskich marżach także obraz przyszłości osm Łowicz maluje się już w naprawdę czarnych barwach a nie mówiąc o dostawcach bo od stycznia to będą doić poniżej 1zl jak chcą samodzielnie utrzymać ta studnie bez dna.

 2. Jest ta rada dzisiaj czy jej nie ma ???

  • Pracownik III

   Po co? Na kiego grzyba rada ma się zwoływać? Przeca i tak to nie ma znaczenia , bo co oni są w stanie zrobić? Nic! Rada odpowiada za powołanie zarządu i nadzór włascicielski czy zarząd realizuje plany! Skoro ta rada nie potrafi powołac profesjonalnego zarządu , to co niby ma robić, co? Co niby “nadzorować,co? No własnie- to jest teraz tylko strata czasu i naszych oraz rolników pieniędzy

 3. Ci co komentują na forum to jacyś nie normalni ludzie są

 4. Bardzo dobrą cenę płaci SMU Strzałkowo. W necie wyczytałem, że średnio płacą 1,52 zł. To tak niedaleko Łowicza.

 5. Do pracownik 3 masz rację nima

 6. https://rypin-cry.pl/artykul/stalo-sie-rotr-oglosil/520657.amp
  Jeśli delegaci zagłosują za samodzielnoscia to dojdzie do tego samego w 3 zakładach Łowicza!!!! Strzeżcie się też tej spółki zoo która przewija się w upadłości Rotru 🙁

  • Spoko loko : ) Strzeżcie to swoich udziałów przed samym Łowiczem i innymi spółdzielcami jak Mlekovita co wam je wypłaci w towarze.

   • Pracownik III

    jako pracwonik juz nie moge patrzeć na te jaja! A to sa jajca po prostu. Oni z nas cały czas żartują. Toc to niemożliwe,żeby nie było w Polsce kompetentnych ludzi dp rządzenia…;((((((

   • Łowicz powinien zaprzestać potrącać na udziały które i tak nie zostaną wypłacone. Nawet w towarach.

   • @Mlekman W dokumencie finansowym biegly rewident wskazuje na co idzie fundusz udzialowy. Cyt: pkt 10 sprawozdania zarzadu:
    1 Dzialalnosc spoldzielni finansowana jest glownie kredytami oraz funduszami wlasnymi w tym funduszem udzialowym.

    I wazny pkt ze sprawozdania niezaleznego bieglego rewidenta:
    Spoldzielnia dzieki pozyskiwanym systematycznym wplatom czlonkow na fun.udzialowy zachowuje odpowiednia plynnosc finansowa ale funkcjonuje w warunkach podwyzszonego ryzyka poniewaz poziom cen placonych za mleko przewyzsza jej mozliwosci finansowe.

  • Panie Wojciechowski! Doprowadziłeś Pan do odejścia poprzedniego zarządu , no ale teraz trzeba powołać do zarządu ludzi z wizja, kompetentnych, profesjonalistów!!!!!!! Trzeba teraz BUDOWAĆ Panie Wojciechowski, nie chowac głowy w pipasekże się powołało nie tych co trzeba…
   Do boju Polsko do boju!

   • Wojciechowski zajęty wyborami a nie losem mleczarni narobił chłop rozgłosu wypromował się w mediach wielki obrońca osm bez wizji ratowania i teraz liczy głosy hahaha a spółdzielnia jak tonęła tak tonie. Myślę że w niedługim czasie będzie boom na syndyków do wielu spółdzielni także albo konsolidacja albo upadłość nie h delegaci zdecydują.

 7. Jak tam ? Zebrania skończone ??? Która opcja wygrywa ?

  • Zalezy od regionu. Sa takie gdzie 80% chce samodzielnosci i odwrotnie. Glosowanie bedzie w listopadzie.

  • Opcja bankructwa.

  • czemu rolnicy nie potrafią zdecydowac się na profesjonalny zarząd i profesjonalne zarządzanie w spółdzielni? Tj tragedia

   • A kto miałby być tym profesjonalnym zarządem? Kolejni kierownicy? Czy może już obrygadzisci i operatorzy?

   • Bo ci co decydują mają powiązania z zarządem. Nie powinni być zatrudniani w Mleczarni ludzie związani z radą.

   • są ludzi SPOZA SPÓŁDZIELNI OCZYWIŚCIE !!!!!!!!!!!, którzy by mogli wziąć odpowiedzialnośc i rzeczywiscie poprowazić spółdzielnię w dobrym kierunku! Ale co nam marzyć o tyM?

  • Bo jedyną drogą do wdrapania się na tą skomplikowaną drabinkę w mleczarni jest albo pójście na L4 i knucie za plecami, aż się może uda albo udawanie, że się zwalnia, a nagle się wraca, mimo, że jest się w ciąż taką samą piz…ą jak się było tylko do sześcianu. A teraz jeszcze se dzbuka przygruchali. Oby do Wielkanocy, jaja zadrapane z GMO (czytaj dno).

   • niestety rolnicy i rada nie umieją wykorzystac sytuacja jaka sie stworzyła po odwołaniu zarządu strzeleckiej i wojtka ( nazwiska nie pamiętam). Wałachowski i Wojciechowski umieli doprowadzić do dymisji strzeleckiej i wojtka, ale nie umieli juz sprawić żeby powołac sensowny zarząd . ten zarząd wg mnie jest gorszy od zarządu strzeleckiej i wojtka( nazwiska nie pamiętam)

 8. hahahaha spomlek nigdy nie miał nawet zblizonej ceny do Piątnicy czy innych dobrze zarządzanych spółdzielni! zawsze oscylacja wokół średniej krajowej i niżej. Pobliskie Ryki natomiast teraz maja około 1,47 PLN /litr. I to jest solidna firma .
  Łowicz gdyby zdecydował sie na profesjonalny zarząd to w rok mógłby mieć conajmniej 15-20 gr więcej niż średnia. No ale rolnicy wolą amatorszczyznę ( jak w Spomleku czy Rypinie)
  Wszystko w temacie.

  • W Polsce jest +/- to samo mleko, takie same +/- gospodarstwa, społeczeństwo jednolite, rynek od tatr po morze ten sam, klimat +/- wszędzie taki sam itd itd. A tu w spomleku cena w skupie na poziomie 1,18, w Polmleku 1,35 PLN/litr.,w Rykach na poziomie 1,47, w Piątnicy 1,60-1,80 PLN/litr Skąd aż takie różnice , co? przy dostawach np 20 tys : w dobrej mleczarni w rękach rolnka zostaje nawet 6000 PLN w ręku dodatkowo!!!!

   • słabe zarządy, złe , nieprofesjonalne zarządzanie we wszystkich obszarach działania spółdzielni! To jest CODZIENNOŚC W WIĘKSZOŚCI POLSKICH SPÓŁDZIELNI roku 2018!!!!! Zadaniem rady jest powołanie profesjonalnego zarządu oraz nadzorowanie PO WSKAŹNIKACH ( a nie na wrażeniach czy na gębe) działania spółdzielni.
    Amen!

   • Jesteś debilem ; ) Spomlek miał ok. 2.5 roku temu drugą cenę w kraju. Ryki w styczniu tego roku to mniej niż Łowicz dziś. Opowiadasz kocopały o nieprofesjonalnych zarządach a nie patrzysz na otoczenie. Wpadaj do Łowicza i rób swoje – powodzenia. Zestawienie ROTRu i Spomleku to kompletna kompromitacja – śmiać się to byłoby niesmaczne : ) Gospodarstwa powiadasz +/- te same : ) No ok – może być i tak. PS: aleś ty głupi.

   • do Lecha: niestety fakty są inne. Spomlek płaci i płacił tradycyjnie za mleko w skupie słabiutko i bardzo słabiutko. Przy przejęciu dwóch małych spółdzielni stracił SWOICH ORYGINALNYCH dostawców. Propagandą mozna namącić ludziom w głowach , ale …FAKTÓW TYM SIĘ NIE ZMIENI.
    Bez odbioru- nie chce mi się gadac z Tobą

   • Taki dobry miesięcznik jest wydawany przez federację – chów i hodowla bydła. Ceny podane w poszczególnych przedziałach a nie tylko średnie. Polecam : )

   • zgadza sie ! nic dodać nic ująć. nie umieją rządzić w większości spół∂zielni i tyle. a chłopi zdziwieni:(((

  • chłopi nie powinni się dziwić, że im się mniej płaci za mleko. Sami takie zarządy se wybieraja i płacą niemałe pieniądze za takie fatalne rządzenie:((((

 9. http://m.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/edward-bajko-na-wkg-2018-rolnik-jest-i-bedzie-najslabszym-elementem-lancucha-produkcji-zywnosci,163936_4.html
  Taka lektura dla delegatów przed walnym. Radzę przeczytać zrozumieć przemyśleć i podjąć wlasciwa decyzję

  • filozof wiejski

   bajko to nie jest zbyt mądry człowiek. I nie powinien się w ogóle wypowiadać , bo od dłuższego czasu płaci rolnikom za mleko skupowe dużo gorzej niż Ryki czy Sierpc a nawet gorzej niż Łowicz ! I to duzo gorzej! Jego przemyslenia i filozofowanie godne są “filozofa spod budki z piwem” , nic więcej. Gadka że rolnicy sa też konsumentami mleka jest z gatunku odkryć że producenci stali sa konsumentami …samochodów albo konserw rybnych:)
   Kto słucha bajki sam sobie szkodzi

   • Trochę się rozpedziles z cenami : ) Spomlek potrafi iść równo z Piątnicą … a potem duży spadek 🙂 Bardzo solidna firma.

 10. Na miejscu zarządu również bym się utrzymywał tak długo i jeszcze dłużej, zera na koncie będą przybywać. Radzę przeczytać statut osm i uciekać do innej mleczarni.

 11. A kto przez pół roku będzie oddawał mleko za darmo.są ochotnicy,może ktoś z rady da przykład,albo inne lizaki,

 12. Wybory w pełni konferencje sprzed zakładu zero konkretów tylko bądźmy dobrej myśli. Ja jako rolnik jesteś bardzo dobrej myśli bo jestem w okresie wypowiedzenia i życzę osm Łowicz i jej pracownikom jak najlepiej ale ja już dłużej dokładać się do tego nie będę a pan starosta i reszta kandydatów na ciepłe stołki może coś dorzuca a nie rzucanie sloganów i robienie ludziom nadzieji że będzie dobrze bo sukcesw handlu i wysokie marże nie biorą się z gadki starosty czy zapewnien ministra.

  • Jest nowy Zarząd i bardzo dobry Prezes ds. Handlu. Potrzeba czasu żeby mleczarnia ruszyła na dobre wyniki. Tutaj na forum tylko się opluwa i jątrzy. Moim zdanie za pół roku będzie dużo lepiej a ceny mleka zdecydowanie wzrosną. Nie wierzcie w to, że przyjdzie obca firma i daw Wam kopę kasy. Nie ma na tym świecie takich filantropów.

 13. A tym czasem na Podlasiu budują się nowe obory jak grzyby po deszczu.

 14. Łowicz walczy sam ze sobą a Sierpc i Koło podejmują współpracę!!!!

 15. zaprośmy do łowicza prokuratora,cba,skarbówke,niech sprawdzą uczciwość poprzednich zarządów,bo od wczoraj mleczarnia nie tonie tylko od dawna

 16. Zwykły uczciwy dostawca nie ma co liczyć w Lowiczu na dobą cene za mleko,bo taka jest tylko dla członków rady,ich rodzin i znajomych.nieoszukujmy się,lowicz pada,powoli bo jeszcze kilku cwaniaków chce coś wyrwać dla siebie,utrzymują mleczarnie sztucznie dzieki kredytom,ale jak dlugo i jakim kosztem.syf będa spłacać rolnicy a nie rada cudu gospodarczego.bawią się jak chca i naszym kosztem

 17. Co to mogą zrobić fałszywe oskarżenia. Były prezes Moniek oczyszczony z fałszywych oskarżeń. Zmarnowali człowieka. Ponad 10 lat spraw w sądzie. Teraz podobno będzie dochodził zadość uczynienia. Kancelarie czekają w kolejce żeby się tym zająć. Rolnicy wierzcie swojej mądrości a nie plotkom.

 18. do rady nadz.pchają się ci co mają milionowe kredyty i myślą to spłacić złej jakości mlekiem w cenie jakiej niepłaci żadna mleczarnia w Polsce.gratuluje pomysłu,odwagi i braku honoru.

 19. Jutro podobnież kończą się zebrania rejonowe. Kiedy zbiera się tych 18 nieudaczników (z zarządem) i 5 porządnych? Koś wie na kiedy będą planować walne?

 20. Dzień dobry. Chciałem się wypowiedzieć, że dziś kupiłem dość tanio szynkę eksportową. Dobra była – zjadłem że smakiem. Zagryzłem serkiem i poszedłem zrobić kupkę. Strasznie fajnie mi było. Potem dowiedziałem się o kłopotach naszej łowickiej mleczarni … smutno mi … czytając komentarze stwierdziłem, że brak tu pozytywnej energii, więc postanowiłem się nią z wami podzielić. Przekazuję wam jej trochę. Nie martwcie się będzie dobrze.

 21. Najlepszym rozwiązaniem dla łowicza jest przejęcie przez inną mleczarnie albo upadek.Dość oszustw i trzymania się stołków dzieci z rady nadz.,kosztem uczciwych dostawców,ale tylko do momentu gdy ktoś z oszukanych i okradzionych dostawców zgłosi to do odpowiednich organów karnych.wtedy po radzie nadz.nie będzie śladu,ulotnią się jak kamfora.do kogo nie pójdą dostawcy to i tak będą mieli lepiej i o wiele wyższą cene.

 22. jaja nie do wytrzymania

  Proponuję juz uczyć się MArsza Żałobnego! To co oni wyprawiaja , to jakies jajca są!

 23. Jakoś nie wierzę w bilans zerowy sierpniowy. Bzdura. Wróciła kreatywna księgowość z czasów Dąbrowskiego. Znów nie mówią wam całej prawdy.

  • Oczywiście że tak przecież cudu gospodarczego nowa ekipa nie dokona.

  • to co się tam tera dzieje, to jest jakiś horror! Wojciechowski , Wałachowski weśta coś zróbta!!!! TA rada nie potrafi nawet jakiegoś kompetentnego zarzą∂u wprowadzić . no i trwaja na na rĻówni pochyłej ( zawsze w dół!)
   :((

  • Po prostu nie ma już kręcenia lodów. Czy w Polmleku, Mlekpolu czy u innych gdzie jest wynik na plusie to też kreatywna księgowość? Nawet Konin nie dołuje Koła a ja był w Łowiczu to było opowiadane że dołuje. Łowicz dołował poprzedni zarząd.

   • Nie wierzysz chyba sam w to co piszesz.skup spada, produkcja knoci jakość, handel rozwalony, PH sami sie zwalniają, handlem rządzi kadrowa, spec od jaj zbawia świat, w zarządzie kierowniczka seriami z praniem na władzę. O tym drugim nie wspominam, bo nie warto nawet. Ślepy i głuchy jesteś? Czy może z nowego prezydium albo samego zarządu???

 24. rada bawi sie jak chce.sama sobie ,dla siebie ustala ceny,reszta najlepiej jak by oddawała za darmo,a i tak dług by rósł.niestety niema dobrego gospodarza i nie było.ciągle jazda po bandzie z kredytami na plecach których niemożna spłacić.w Łowiczu jak zawsze karnawał.

  • potrzebny zarząd kompetentny

   PAnie Wojciechowski! Działaj Pan , bo ten zarząd bez PAna se nie poradzi! OSM potrzebuje profesjonalnego zaangażowanego zarządu!

  • ta rada nie jest w stanie powołac profesjonalnego zarządu. Tj aż tak proste. I smutne zarazem.
   I słyszałem, że tak kilka kompetentnych osób prewinęło sie …

  • Ciekawa logika

   Według tej logiki to po co Mlekpolem, lepiej z Krasnymstawem się łączyć albo jeszcze lepiej z Radomskiem. Ciekawy ranking, kto sprzedaje więcej do Pani Krysi na rogu 😉
   Jak prawdziwy rolnik to pisał (właściciel spółdzielni) to chyba nie ma się co dziwić, że Łowicz jest tu gdzie jest. Jaki Pan taki kram 😉
   Teraz już nie ważne czy się będziecie łączyć czy nie, jeszcze spotkania potrwają do połowy miesiąca potem walne w przyszłym i zostanie 300 tyś skupu na 3 zakłady, i nikt już nie będzie chciał się łączyć.
   Szkoda, że takiej pięknej marki na półkach będzie na półkach (szczerze) ;(

   • Chyba nie zrozumiałeś czego dotyczy ten ranking ale ok nie każdy musi wszystko pojmować.

   • Homo oeconomicus

    Za to Pan jest mądry 😉

    PS. czy to nie dziwne, że największe podmioty nie zajmują w takim zestawinu czołowych miejsc?
    A no nie bo z głową prowadzą politykę cenową i nie sprzedają wszędzie w cenie barszczu a szukają marż w zależności od klienta.
    A nie sprzedają ser hurtem na rynek 15% poniżej rynku, żeby wypchnąć towar jak w Państwa Spółdzielni 😉
    Pozdrawiam!

   • Grzesiu, proszę Cię, nie pogrążaj się. Ksywki możesz zmieniać, ale twój styl pisania jest nie do pobicia XD

 25. W jakim celu działa ta 12 osobowa grupa RN bo dzieci z podstawówki wiedzą że tego samodzielnie nie da się dźwignąć na nogi. Delegaci muszą pokazać swą odwagę i zagłosować za połączeniem ze spółdzielnia. Zrobią porządek z tą sitwa, podniosą ceny skupu place i zaczną przyciągać dostawców z innych spółdzielni. Wszystkim co jest to nie po nosie tak głośno krzyczą za samodzielnością bo dla nich to zagrożenie a prawdziwa szansa dla dostawców i pracowników wszystkich zakładów Łowicza.

 26. tego cudotwórce z gaju wysłać do Kraśnika lub Rypina,niech uzdrawia tamte mleczarnie.nieważne kto przejmie łowicz,gorzej już niebędzie.zmian boja się ci co oddają syf zamiast mleka.

 27. Nowy zarząd wybrano w 5 min po odejściu starego. Czy RN przed głosowaniem zadała pyt Pani Iwonie jaki ma plan postawienia spółdzielni na nogi? Odp nie bo ów Pani została w worku przywieziona do kontynuowania dzieła poprzedników i aby im włos z głowy nie spadł.

 28. Czy są tak nieświadomi czy robią to w jakimś konkretnym celu? Bo nawet dzieci z podstawówki wiedzą że tego się dźwignąć na nogi nie da!!! Wyjściem jest przegłosowanie połączenia wtedy nawa spółdzielnia pogoni te kółko wzajemnej adoracji podniesie ceny skupu place pracownikom i zacznie przyciągać dostawców z innych spółdzielni. Tego wszystkiego boją się Ci którzy tak głośno krzyczą za samodzielnością

 29. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to że stary zarząd uciekł a nowy został w 5 min po tym wybrany. Czy to kogoś nie dziwi? Czy rada przed głosowaniem trj kandydatki spytała się jej o pomysł na naprawę sytuacji? Odp NIE bo ta pani została w worku przywieziona po to aby poprzednikom korona z głowy nie spadła i kontynuować dzieło. Złym objawem jest to że tych 12 radnych przyklaskuje tej degrengoladzie.

 30. po ile maja mleko członkowie rady nadz. oddają szambo a placone mają jak za super extra,tylko po to dorwali się do koryta a reszta dostawców musi na nich robić.łowicz musi pość na twarz

 31. Dlaczego poprzedni zarząd rady nadzorczej odwolano niezgodnie z prawem.kto miał w tym swój cel

 32. Co tu pierd…. Dziadków emerytów straszyć tak możesz Rolnicy nigdy przy Polmleku nie zostali na lodzie. Polmlek to trzecia mleczarnia w kraju i jej oddech już jest na plecach pierwszej dwójki. Jak na razie to spółdzielcze prezesiny są największymi likwidatorami w mleczarstwie. Polmlek owszem zamykał jak się podratowana że spółdzielczości ruina już dłużej podnieść niedala. Klapki masz na oczach, że Rypina nie widzisz – jak tak to likwidację zobaczysz w Łowiczu. Nutricia, zott czy Bakoma to też twoim zdaniem prywaciarze złodzieje : ) a i a propo udziałów – tak je zobaczycie jak w Rypinie.

  • To po co Polmlek przejmował te mleczarnie? Po to aby nadal same w agonii cierpiały? Mlekpol jak przejmuje to wykłada kasę na stół podnosi ceny skupu, modernizuje zakład inwestuje itd ale nie zamyka!!!

   • Mało wiesz ; ) Bo np w Mackowym zostało 60 tys mleka i nie opłaca się zakładu trzymać a lepiej do Grudziądza mleko dowieźć, który jest w trakcie rozbudowy i w ostatnich miesiącach potroił skup – bo płaci 20-30 gr więcej niż np Łowicz. Stargard zamknął bo zaraz obok ma Gościno, które również sporo urosło. Nie siej facet populizmu-mleczarnie to nie lot i nikt tu worka z pieniędzmi nie przywiezie.

   • I jeszcze jedno – pokaż chociaż jedno gospodarstwo, któremu Polmlek nie zapłacił…nie dwa trzy ale jedno. Rolnicy po byłej Ostrowi oddają mleko do Polmleku latami-obok mają Mlekpol i Mlekovitę i jakos nie uciekają, żadnych drastycznych ruchów tam nie ma. Jedyni, którzy są przeciw łączeniu w Łowiczu to grupka pracowników, którzy prawdopodobnie oszukują właścicieli Spółdzielni. Powodzenia. Rotr Rypin już macha.

   • Tam do dziś jest kilku którzy nie doszli do siebie i bajduza o złej konkurencji. Okręt tonie ale bawimy się dalej.

   • Właśnie jak Polmlek przejmował Maćkowy to było ponad 200 tyś a po przejęciu słabo płacił i zostało właśnie 60 tyś. Rolnicy nawet do Maluty uciekali. Tak to było z tymi wykładami za mleko po pierwszym okresie.

   • A świstak siedzi i zawija. 500 osób na 3 beczki mleka. Kierownicy działów mieli własne sekretarki. Dwa komputery w firmie : ) Za to co się działo w Mackach przed Polmlekiem powinien być kryminał.

  • Zapomniałeś dodać kto dopomógł upaść Ostrowii, kto dopomógł Rypinowi kto robił im nadziej do ostatniej chwili i podsyłał tajemniczych inwestorów z zagranicy po to aby jeszcze trochę ich podciągnąć w długi aby im nie przyszło do głowy łączyć się z mlekovita. To samo jest teraz w Łowiczu ciągnięcie w większe długi aby później żadna spółdzielnia ich nie wzięła.

 33. serek_pleśniwoy

  A może ktoś wreszcie napisze o jakości produktów z OSM Łowicz ? Tu jest jedna z największych przyczyn obecnej sytuacji mleczarni, bo klient jak raz się zniechęci do produktu to już nie kupi ponownie …………a ta firma niestety ma z tym największy problem…… byłem handlowcem tej firmy i nikt z kierownictwa nie chciał nawet słyszeć o bardzo niskiej jakości produktów……szkoda.

  • Gó….no gorsze niż małe mleczarenki na wygwizdowie.

   • I to jest prawda. Tą firmę od jakiegoś czasu to jakość kładła. Handel za to zapłacił bo był na pierwszej linii ognia. Tajemnicą Poliszynela było że nie ma jakość I. Wstawianie nowych linii nie pomogło patrz Kutno i teraz Ci ludzie rządzą. Mlekpol zrobiłby z tą produkcją porządek.

   • Oczywiście, wszystko się bierze z fatalnej jakości części produktów. Firma z zewnątrz zrobiłaby raz dwa porządek i Łowicz by się podniósł. Może już częściowo pod egidą innej firmy, ale by dalej działał, zapewniał rolnikom dobre ceny oraz pracownikom stabilną pracę.

   • Tak jak koledzy pisza

   • Tak jak koledzy Paweł i Tomasz pisza

   • U nas w Łowiczu to jest problem z nami pracownikami. Żądło kto z nas ma wykształcenie kierunkowe więc gdzie mieliśmy się mleczarstwa nauczyć? Szkolenia nie były tu “w modzie” Chętniej wydawano pieniądze na urządzenia niż na szkolenia. Byłem pracownikiem na produkcji i dopiero jak poszedłem do innej firmy to widzę że my w Mleczarni to tych urządzeń nie umówiliśmy dobrze obsługiwać a w nowej firmie to tak nas eyszkolili że nawet bardzo często potrafimy z awarią sami sobie poradzić.

  • Wspaniałe zarządzanie, miliard czterysta milionów obrotów z biedronką za 2016rok i 600 tysięcy zysku netto
   Za 2017 obroty większe ale strata 2,7 mln
   Nie ma się co dziwić, że Łowicz już kona

 34. https://www.google.pl/amp/s/www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/upada-100-letnia-spoldzielnia-mleczarska,25,0,2417945.html%3famp=1
  Pytanie : czy tego chcą dostawy, właściciele i dostawcy osm Łowicz? Jeszcze jest czas jeszcze można wszystko zmienić naprawić swój i spółdzielni los tylko trzeba mądrze na walnym zagłosować

  • Głosujcie za Polmlekiem … serio. Inne mleczarnie to ciotki i wujkiem oraz PSL : ) Jedyny Polmlek jest czysty.

   • A jaki dorobek ma Polmlek? Wiesz ile zakładów zamknął? Maćkowy, Mława, Stargard i inne. Jest to największy likwidator mleczarstwa e Polsce. Rolnicy są ubezwłasnowolnieni. Dyktuje ceny. Jak się nie podoba to gdzie pójdą? Nie ma żadnych zebrań. Czy jest rzeczywiście się nad czym zastanawiać?

   • Tylko MLEKPOL prawdziwa spółdzielnia !!!!

   • Jak wygra połączenie z inną mleczarnią to ciekawe jak wszystkich pogodzą -dadzą wolną rękę i idźta gdzie chceta bo inaczej i tak będzie niesprawiedliwe

 35. A gówno chłopu
  nie zegarek
  po co się wp…a w biznesy o których nie ma pojęcia.
  Każdy powinien znać swoj miejsce w szeregu.
  I piję też do tego co na UHT zaworami sterował, trzeba było sterować dalej.
  A będzie co ma być, Łowicza nie będzie, mógł być.

  • POTRZEBNY JEST PROFESJONALNY, ZAANGAŻOWANY ZARZĄD. JEŚLI TAKI ZARZĄD POWSTANIE TO BĘDE ZA TRWANIEM SAMODZIELNYM! ALE PRZY AMATORSZCZYŹNIE, TO NAMAWIANIE NA SAMODZIELNOŚĆ I NAMAWIANIE DOSTAWCÓW NA POZOSTANIE W SPÓŁDZIELNI JEST NIEUCZCIWE:((. ALE JEŚLI BĘDIE NOWY PROFESJONALNY ZARZĄD , TO CZEMU NIE?

 36. Taki z niego rolnik jak z koziej d..y trąba.przekręty dopiero sie zaczną.cierpliwości.

 37. Info z top agrar
  Nowym szefem Rady Nadzorczej został Tomasz Chądzyński, właściciel 36 krów o przeciętnej wydajności ok. 8 tys. l/mleka/rok. Jego gospodarstwo znajduje się w miejscowości Gaj w gminie Bielawy. Jak deklaruje w rozmowie z „top agrar Polska” jest za tym, by OSM w Łowiczu pozostała samodzielna, ale w granicach rozsądku.
  – Głęboko wierzę, że jesteśmy w stanie tę firmę nie tylko utrzymać ale i rozwinąć, tak żeby wróciła na właściwe tory. Tym bardziej, że pojawił się już pierwszy pozytywny impuls, a mianowicie bilans za sierpień wyszedł na zero – mówił Tomasz Chądzyński.

  • Póki co cały czas zarząd mleczarni spotyka się ze swoimi dostawcami na zebraniach rejonowych, podczas których producenci są informowani o propozycjach wysuniętych przez potencjalnych partnerów OSM w Łowiczu. Ich zakończenie przewidziane jest na 12 października, zaś ostateczna decyzja co do dalszej działalności spółdzielni zostanie podjęta podczas walnego zgromadzenia członków.

   • rolnicy powinni asap zapewnić profsjonalne , NORMALNE zarządzanie. Ale to jest cyba juz niemożliwe. Nie wiem czemu rolnicy upierają się przy amatorskich zarządach. No ale przecież ktoś musi przegrywać na rynku skoro Mlekpol czy Polmek wygrywa…

   • Czy Wy wszyscy nie widzicie, że tylko Dąbrowski może nas poprowadzić do tego żeby wrócić na pozycją w pierwszej trójce. Ta dwójka z Zarządu powinna się od niego uczyć. Komuś bardzo zależy żeby nie wrócił. Na pewno to nie są ludzie którym zależy żeby osm łowicz funkcjonowała. To zostało pomyślane z daleka od Łowicza z wykorzystaniem ludzi z Łowiczem związanych. Rolnicy są łatwo manipulowalni stąd ta obecna sytuacja naszej mleczarni.

  • – Nie da się ukryć, że decydujące będą kwestie ekonomiczne. Pomimo szczerych intencji wielu zwolenników i przeciwników ewentualnego połączenia – w mojej ocenie – to właśnie ekonomia będzie wyznacznikiem, który pomoże rolnikom podjąć decyzję – mówi nowy szef Rady Nadzorczej OSM w Łowiczu.

  • Robią z nami co chcą!!!!?

 38. SUPER , MYŚLĘ TAK SAMO :
  “Jakie to ma znaczenie jak z miejsca będzie 30 groszy więcej przy tym samym litrażu i parametrach. Prz tej różnicy co niektórzy w rok odrobią udziały, a dostawcy z najdłuższym stażem w 3. No ale skoro na górze nikt nie ma IQ wyższego od 100 to sorry, taki mamy klimat ?”
  czego więcej chcieć ?
  Pracownikom też by się polepszyło !
  Wszyscy odzyskali by SENS w swojej pracy!
  Pytam – czego chcieć więcej ?

  • Wszystko rozbija się o stołki z takimi pensjami to dobrze i miesiąc podciągnąć bo dlaczego te zebrania tak się przeciągają? Później rada się zebrać nie będzie mogła a organizacja walnego potrwa z miesiąc więc jeszcze spokojnie do końca roku pociągną. Chyba że wcześniej wierzyciele upomną się o swoje. Dokładnie tak jak piszesz najbardziej zainteresowanym by się polepszyło czyli rolnikom i pracownikom ale to rządzi sitwa!!!! Która moim zdaniem ma z tego coś więcej niż tylko płacę!!!

 39. Pierwsza była Ostrów Mazowiecka, drugi Rypin a teraz Łowicz ??? Wszystko to kalki : ) Tutaj będzie brutalniej bo i podmiot większy niż poprzednicy … a nie teraz są jak Rypin kilka lat temu : )

 40. Komitet Obrony Szalonych Krów

  przew.rady,dziecina i pierzyna,osm łowicz idzie na dno a dzieci na stołkach bawią się w zarząd.dla dzieci od tego jest piaskownica.nikomu już niezalerzy na łowickiej mleczarni wpychając do zarządu takich geniuszy ekonomicznych.ludzie maja dość kantów i sami odchodzą do konkurencji.nikt darmo doić niebędzie,pozostaną super dostawcy z zarządu ze swoim extra mleczkiem.

 41. Siema łowickie warianty. Jak tam doprowadzanie do upadłości – Wałachowski nie daj się : ) Jedziesz dalej z tematem ; )

  • Nabrał chłop rozpędu i jedzie jedzie a z nim reszta oszołomów którzy twardo trzymają się stołków a później będą się dziwić czego odpowiednie sluzby od nich chcą. Celowe doprowadzenie do upadłości jest karane!!!! A to co robi zarząd to właśnie można pod to podciągnąć bo nie wydaje mi się aby naprawdę wierzyli w możliwość wyjścia z tych długów!!!!

   • Ja tam się nie boje i mówię wprost – takiego gówna jak obecnie Łowicz to jeszcze nie widziałem : ) Dzieciaki cieszące się ze stanowisk – jak w urzędzie w Pcimiu Dolnym : )

   • Stach Sochaczew

    upadek jest pewny! I to bardzo bolesny! Ludzie jak można takich ludzi do rządzenia dać??!??!!!!!?!?!?!?!?! Apel do Rady i Komitetu : ludzie weźcie się ogarnijcie i zatrudnijcie jakiś normalny zarząd zanim kompromitacja spowoduje, że nikt wam ręki nie poda! Aż takich jaja nie powinniście sobie robić. Apel do p.Łukasza> PAn jest jedyny sensowny w tym towarzystwie- niech pan nie firmuje tego swoim nazwiskiem!

  • Zygmunt Toruńskie

   Wałachowski! Chłopie nie pękaj!Nie zwalniaj tempa! Naprzód! naprzód! Mojem zdaniem Pani Iwona jest lepszym prezesem niż Janek dąbrowski! Ale żeby była tak dobrą prezeską jak Pani Strzelecka nooooo to jeszcze musi kobieta poczekać! Pani Strzelecka to była prezes tysiąclecia!`! Panie Wałachowski alleluja i do przodu!
   Ale jaja, co nie?

  • do JA: niby chodzi im o obronę samodzielności spłdzielni , ale tak naprawdę idą napierają do sprzedaży! Dzieło Strzeleckiej przy tym teraz to jest tylko próba. Tera juz jadziem na całość. PAnie Wałachowski nie firmuj pan tego, bo to wstyd

 42. przewodniczacy rady nadzorczej to cudotwórca.niema zielonego pojecia o niczym.powinien sie leczyc na glowe,a nie glupoty opowiadac.z takimi ludzmi koniec mleczarni juz bliski.

 43. Poczytajcie sobie umowy od mlekpolu i przekonaci się czy nie ma dodatkowych opłat

  • Czyli jakie oprocz 2000 zl wpisowego i 4 gr udzialow do 200 tys zl.

  • Jakie to ma znaczenie jak z miejsca będzie 30 groszy więcej przy tym samym litrażu i parametrach. Prz tej różnicy co niektórzy w rok odrobią udziały, a dostawcy z najdłuższym stażem w 3. No ale skoro na górze nikt nie ma IQ wyższego od 100 to sorry, taki mamy klimat 😉

 44. Trzeba nie mieć oleju w głowie żeby słychać Waldka krzykacza. Który mówi o obronie mleczarni i łowickiego chłopa którego sam niszczy bo karze mu doić na granicy kosztów!!! Waldek precz od spółdzielni my chcemy godnej zapłaty jak mają nasi koledzy z Podlasia nam jest bez różnicy czy łowiczanka będzie czy nie my chcemy w końcu porządku i pogonienia tej sitwy!!!!

  • To prawda. Czlowiek ktory nie ma podstawowej wiedzy na temat zarzadzania taka firma. I tlumaczenie ze skoro mleczarnia przetrwala wojne i komunizm to i teraz sobie poradzi jest po prostu niepowazne. I na ratunek jest juz chyba za pozno skoro Mlekpol i Polmlek jezdza po terenie i przejmuja kolejnych dostawcow. Czy robili by tak kiedy byloby pewne przejecie?

 45. Czy Janek Wałachowski nadal popiera ten zarząd?

 46. Wszystkim którym zależy na ratowaniu OSM Łowicz polecam artykuł z dzisiejszego Łowiczanina. Wielkie brawa dla Jana Czapnika, Dominika Uczciwka i Krzysztofa Kucharczyka to osoby które rzeczywiście chciały i chcą wyprowadzić Łowicz na prostą!!!! Delegaci powinni z nimi rozmawiać i się konsultować. Zebrania rejonowe powinny być unieważnione!!! Mówi się otwarcie że są tam przedstawiane nierzetelne nie prawdziwe informacje o których zarząd nie ma pojęcia bo przecież nie brał udziału w tych rozmowach.

  • Dominik mówi otwarcie że każdy dostawca OSM Łowicz na dzień dzisiejszy tracą 30gr na litrze więc każdy może sobie policzyć tym bardziej że za samodzielnością głosuje poniżej 50% dostawców reszta ma w dupie te bagno.
   Dominik sam nie wierzy że zadłużenie OSM jest tak niskie. Wynik zerowy o którym wypowiada się nowy przewodniczący jest cudem gospodarczym w który naprawdę ciężko wierzyć

   • choć są zabiegi księgowe które pozwalają wynik jednego miesiąca tak przedstawić więc podwyżka 10gr na litrze daje 3mln straty miesięcznie przy pogarszającej się sytuacji na rynku mleka hahah Reasumując 30mln za 7 miesięcy i 12mln za kolejnych 4 daje nam co najmniej 42 mln straty plus zadłużenie bilansowe za rok 2017r daje blisko 100mln zł!!!!! Na nikim te cyfry nie robią wrażenia????

   • BRAWO DOMINIK i p.CZAPNIK
    Nareszcie ktoś zaczyna mówić PRAWDĘ
    Potwierdzam Zebrania Rejonowe prowadzone przez obecny Zarząd mają zniechęcić wręcz przestraszyć Mniejszych dostawców , wiem bo byłam
    Mówi się o nieudolności poprzedniego Zarządu , wskazuje się , że idzie ku lepszemu…
    Straszy się , że Ci mali będą płacić za odbiór mleka , że muszą mieć utwardzone podwórka
    No i straszy się JAKOŚCIĄ , że Mlekpol by odmówił odbioru ze względu na naszą słabą jakość mleka …co w mojej ocenie jest bzdurą …
    WIĘC DZIWICIE SIĘ DLACZEGO TYLE GŁOSÓW JEST ZA SAMODZIELNOŚCIĄ ???

   • Zdzicho co ty godosz, co?
    Weź sie dej na wszczymani, ok? Pani Iwonka i Pan Łukaszek sa najlepszy zarząd w histroii spółdzielni! A kto tego nie rozumii, ten jest polityczny samobójca. ójca ójca ójca

  • Zgadzam sie z Panem. Zgadzam sie tez z tym jak wygladaja zebrania terenowe i jak sie straszy mniejszych dostawcow. Dla mnie miarka sie przebrala. Wypowiedzenie zlozone. Ide do konkurencji ktora jest stabilna firma. Zal ale taki jest rynek.

  • Stefek Dąbr.

   Panom Uczciwkowi juz podziękowaliśmy. I on powinien uszanować decyzję większości!
   Jeżeli ktos nie chce samodzielnej działalności OSMu powinien NATYCHMIAST odejść i zamilknać! OBOWIĄZKIEM UCZCIWKA była działanie w kierunku OCHRONY SAMODZIELNEGO DZIAŁANIA SPÓŁDZIELNI!!!!!!!!!!!!!!!! A kto tego nie rozumie to już trudno!

   • Obowiązkiem Uczciwka była R E A L N A ocena sytuacji !
    Uczciwek działał tak jak należy !!!
    Jeszcze Go przeprosicie !!!

   • do O.N.A.: sama se przeproś!!!!! Uczciwek jako przewodniczący nie był w 100% jednoznaczny co i jak chce! I dlatego bardzo dobrze, że go juz nima, pomimo, że następcy sa jacy są:(.
    Dramat spółdzielni trwa poniewaz nadal nie ma kompetentnego zarządu i sensownego zarządzania. Prawo przyczynowo skutkowego jest konsekwentne( w przeciwieństwie do przewodniczącego rady i innych “obrońców”!:((((

  • Stanisław R Toruń

   CZY JASIU WAŁACHOWSKI weźmie odpowiedzialnośc za te decyzje i tych rządzących co teraz rządzą? Czy przyzna się do p.Iwonki jak juz spółdzielnia padnie?

 47. http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/czy-spoldzielnie-mleczarskie-nie-beda-upadac,81367.html
  Proszę a pan vice minister był w osm mydlił oczy radzie jakimś holdingiem narobił nadzieji a dziś mówi że osm to podmiot prywatny hahaha a planu na realizację holdingu brak to ja pytam po kiego grzyba był na radzie i robił nadzieję zamiast wprost powiedzieć że znając branże z doświadczenia sami sobie rady nie dacie łączcie się z inną spółdzielnia a dziś już Łowicza nikt nie chce bo po co komu długi z marnym majątkiem bez dobrego surowca

  • Gasić światło

   Podziekujmy serdecznie Pani KArolinie, Wojtkowi, p.Miziołkowi, p.Uczciwkowi, p.Wojciechowskiemu, p.Wałachowskiemu, p.Krystynie , p.Iwnce, p.Łukaszu i wiele wielu innym:(((((

 48. http://m.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/nadchodzi-mleczne-tsunami,163590.html
  A Pani prezes na spotkaniach mówi że upatruje szansę dla OSM Łowicz w polepszającej się sytuacji na rynku? Wydaje się więc że ów Pani nie ma pojęcia o branży.

  • przestańmy się oszukiwać! Wojciechoski nadał nam zarząd. No i jesteśmy w przededniu straszliwej TRAGEDII!!!!!! już nieodwracalnej. Czemu zarząd nie podejmuje działań,żeby spółdzielnia ruszyła naprawde do przodu!

  • Jak iwonka mówi, że koninktura jest no to taki ekspert się nie myli.
   A ze strachu przed iwonką wszystkie krowy w Nowej Zelandi już dają kwaśne mleko i to jest szansa dla mleczarni naszej.

   • Ale czy p.Iwonka i p.Łukasz uświadamiają sobie , że duży kryzys w mleczarstwie jest niepowtarzalną szansą na ( ewentualne) przetranie OSM Łowicz ? A jeśli , to czy wiedzą dlaczego?( why?)
    hahahahah.
    Nie nie jaja se robie tu

 49. Adaś,kto prowadzi w konkursie na dupowłazów i dupolizów.przew rady/

  • patafian z exportu, wysunął się na prowadzenie dzisiaj, bije wszystkie figury ale są też i inni zawodowcy w peletonie, też pedałują, dajmy im czas, niech pokażą co potrafią

 50. dostawca z kutna

  może ktoś coś o nim powiedzieć,kto go tam wepchnoł na ten stołek.teraz to upadek mleczarni pewny.

  • APELUJĘ DO RADNYCH! Wybierzta Miziołka MAriana na prezesa OSMu! Moim zdaniem p.Miziołek MArian jest najlepszym kandydatem! Inni mogą za p.Miziołkiem torbę nosić.
   Na wiceprezesa proponuję p. Uczciwka. Tak tak takie mam własnie zdanie. Jest chyba demokracja w morde jeza`!

 51. Nowy przewodniczący rady to kryształ.skąd biorą takich cwaników

 52. zarzad to zenada.

 53. Komitet obrony przed cwaniakami

  Zarząd warto wymienić na profesjonalny i z jakąś wizją przyszłości. Pani Iwonka jest sympatyczną osobą niewątpliwie, ale no … ten tego …. no…:((

 54. Ogłaszamy konkurs naTap of the tap dupolizów (czytaj miernot) mleczarnianych.
  Oczekujemy na kandydatury.
  Będziemy głosować. Jest i nagroda, także pocieszenia.
  Jest w czym wybierać, zaczynamy:

 55. Ile jeszcze będzie tych spotkań rejonowych? Na kiedy planowane jest ostatnie?

 56. https://www.pb.pl/osm-lowicz-nie-odzegnuje-sie-od-polaczenia-941472
  Widzę, że nowa Pani Prezes kompletnie nie ma pomysłów na uzdrowienie mleczarni skoro najpier mówi że mleczarnia będzie istnieć samodzielnie i wszystkie oferty zostały odrzucone a teraz zmienia zdanie.
  Drodzy rolnicy wybraliście niewłaściwe osoby do zarządzania waszą spółdzielnią.
  Nie szkoda Wam waszych udziałów. To są naprawdę baaardzo duże pieniądze.
  Może czas pomyśleć o nowej “dobrej zmianie”
  AMEN

  • Na uzdrowienie jest juz za pozno. I Pani Prezes wie o tym doskonale. Natomiast watpliwosc budzi pierwsza wypowiedz odnosnie samodzielnosci. Tu moze okazac sie ze to plotka wypuszczona za pomoca noblisty z dziedziny fizyki (ten co ruszyl ciemna mase falami radiowymi) tzw samozanczego komitetu obrony mleczarni.
   A co do ratowania, takie czynnosci trzeba bylo wykonac rok temu. Teraz ci wieksi dostawcy odejda predzej czy pozniej. I na to nie ma juz odwrotu. Przykre ale prawdziwe.

   • Czarna wymyśliła komitet obrony mleczarni, teraz zakłada związki zawodowe i myśli, że to ją ochroni od zwolnienia. Wyleci razem z pozostałymi “ekspertami od zarządzania” jak mleczarnia zostanie przejęta.
    Za mruganie oczkami nikt rozsądny nie płaci.

   • ,brak konkretnych decyzji i wydaje mi się że to takie mydlenie nam oczu

  • Panie Jan. Prosze propagandy nie uprawiac. Gdzie sa udzialy? Aby za dlugo nie tlumaczyc prosze przeczytac dokument bieglego rewidenta ktory jawnie pisze ze udzialy sa brane na poczet przyszlych wyplat! Zatem mleczarnia tymi pieniedzmi nie dysponuje i ich nie ma na koncie. To sa wirtualne pieniadze ktore pomniejszaja i tak juz marna cene za mleko.

 57. Czy nikt nie potrafi odpowiedzieć, czy prawdą jest podwyżką od października 10 gr? Bez tej całej otoczki, komentarzy, podtekstów? Proste pytanie: TAK czy NIE?

  • TA INFORMACJA JEST płatna . Weż IT proszę skopiuj tekst i wklej na to FORUM , bo nie mam dostępu
   a bardzo bym chciał ,
   z góry dziękuję

   • Amore kiss kiss

    Szybka upadłość – no tak do roku może … a może że dwa. Kiedy do was dotrze, że już się nie liczycie w branży. Jesteście mniejsi niż Polmlek, niż Piątnica, niż Sierpc, niż Giżycko, prawie jak Koło i Ryki czy Spomlek. Sorry – róbcie tak dalej – już was prawie nie ma w pierwszej dziesiątce Spółdzielni. Powodzenia – jedźcie do Rypina i nauczcie się jak blokować bramę przed złymi prywaciarzami. Arivederci kochany OSM Łowicz … bajlando bajlando adios amore !!! Mały Głuchów i Skierniewice lepiej się mają niż wy Geniusie Zarządzania.

   • Poinformowany

    To że mleczarnia upadnie jest pewne na 1000%. Ale pewne sprytne osoby wymysliły komitet obrony mleczarni przed przejęciem ze niby mleczarnia da sobie radę sama. Komitet został wymyslony tylko po to aby jak najdłużej utrzymać się na stołkach i pobierać co miesiąc lukratywne pensyjki. Przecież wiadomo, że jak będzie nowy właściciel (prywatny czy spółdzielczy) to cała góra zostanie wywalona na zbity pysk. Kierowanie firmą to nie jest zabawa w rządzenie a tak jest w tej chwili. Zygar już tyka.

  • Komu tak bardzo zależy żeby Łowicz upadł? W sierpniu Miziołek głosił że we wrześniu braknie pieniędzy na wypłaty. Teraz Polmlek szaleje w okolicach Łowicza proponując na przejściu o 30 groszy wyższą cenę niż Łowicz i niż mają ich rdzenni rolnicy którzy do nich prześlij a teraz już nie mają gdzie przejść czy nie przypomina wam to Mlekomy trzy lata wstecz metody podobne finał znany.

   • Chyba nie jest tajemnicą że zachodowi zależy aby rozwalić polskie mleczarstwo. Przy wspaniałej pomocy samych rolników świetnie się im to udaje. Trzeba było dawno włączyć się w struktury którejś spółdzielni i dziś ten problem dotyczyłby inne podmioty z okolicy które tak bardzo się boją cennika mlekpolu bo ich stać płacić wyższe ceny dlatego do nich idę i mam w du…e Łowicz

  • Bracia rolnicy zastanówcie się gdzie chcecie odejść. W sierpniu trzy mleczarnie złożyły swoje oferty. Łowicz je przyjął i powiedział że skonsultuj to z właścicielami czyli dostawcami i rozpoczął zebrania a że jest nas dużo to i zebrań trochę jest. I zobaczcie co się dzieje. Niektórzy przyszli nasi właściciele zlekceważyli to co zdecydujemy. Nawet nie poczekali do zakończenia zebrań i zaczęli jeździć po rolnikach i oferować złote góry już to wcześniej zrobili z Rotrem. TAKI sposób postępowania się wam podoba?

   • BO BY IM MLEKO KOŁO NOSA PRZESZŁO JAKBY CZEKALI DŁUŻEJ !!!!!!!!!!!!!
    w terenie działa dużo innych kupców chętnych na nasze mleko
    A WY …. ŻÓWIM TEMPEM
    I ta wewnętrzna walka …
    SAMI NIE WIECIE CZEGO CHCECIE …

 58. http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/pieniadze-i-prawo/jak-zmienic-spoldzielnie-mleczarska/
  Dla tych co mają jeszcze jakieś wątpliwości co do udziałów.
  Tylko Mlekpol może Nas uratować!!!! Delegaci prosimy stańcie na wysokości zadania jeśli chcecie uratować nasz majątek.

  • czytaliście link:
   “Według art. 28, w razie otwarcia likwidacji w ciągu sześciu miesięcy lub wszczęcia postępowania upadłościowego w ciągu roku od dnia, w którym członek przestał należeć do spółdzielni, obowiązany jest on wobec spółdzielni do uczestniczenia w pokrywaniu jej strat tak, jak gdyby był nadal członkiem.”
   nawet jak przejde do innej mleczarni a ta upadnie w ciągu 6 miesięcy to po udziałach, chyba im wczesniej tym lepiej odejść Łowicza

 59. Prawda o podwyżce za październik 10 gr?

  • Oczywiscie , i tak co miesiąc 10 gr….
   Dopóki -dopóty banki kredyty dadzą …
   a potem ?
   potem je oddamy …
   minus 1 zł / litr miesięcznie

  • Taaaa podwyzka, a kiedy pracownikom przestana obcinc pensje??????? Sobie zarzad obcioł? Co pracownicy winni tego balaganu na gorz3? Kto sie nie pcha do koryta to nie dostaje

   • Pytam tylko czy jest taka uchwała; pracownicy tego nie rozumieją, że skup spadł drastycznie, że rolnicy odchodzą i jak tak dalej będzie to będziecie szukać sobie nowej pracy zgodnej z oczekiwaniami 😉 Powodzenia

   • Kazdy ma rodzine do wykarmienia pracownicy tez odchodza albo ich zwalniaja wiekszosc to juz roboty szukac bo jak tu tak robic

 60. Najwyzsza pora zrobić porządek z kierowcami, bo wynoszą masło i po dwóch latach pracy budują domy…

 61. a co z wypłatami udziałów?

 62. Szkoda że nikt nie zaproponował Wojciechowskiego,Wasilewskiego i Zaczka największych oszołomów w powiecie dla nich to wybory samorządowe najważniejsze a nie OSM ŁOWICZ.

 63. Ojej nie piszcie nic o osm,albo od razu blokujcie komentarze ,coby nikt nic zlego nie napisał o zarzadzie.Oni tak nie lubią jak się pisze o nich,że nawet forum zablokowali.Boja się??Pewnie tak.Pracownicy mają poblokowane urlopu(zaległe zreszta)ale za to podopisywane zmiany..Czyli zaczyna się tak jak kiedyś.Zorro i Madzia pokazują co potrafią najlepiej. Upodlic ludzi

 64. Do kilku radnych

  Brawo za odwołanie Panów Uczciwa i Kucharczyka. Miałem przyjemność poznać obydwu, jak również Miziołka i Jakubowskiego. Każda z tych postaci prezentowała jakiś format. Może Jakubowski trochę go zatracił z czasem, Miziołek trochę zbyt filozof ale każda z tych postaci coś wnosiła lub mogła wnieść do firmy. Niestety droga Rado postawiliście dziś na barachło takiego formatu, że je nawet szkoda w d… kopnąć. Jesteście dnem. Myślałem, że może uda wam się utrzymać samodzielność, ewentualnie sprawnie się połączyć … ale teraz jestem pewien, że jedyne co was może czekać to upadek.

  • ŚWIĘTA PRAWDA !!!!

  • Sam jesteś barachłem do kilku radnych

   • Do kilku radnych

    Sorry … miałem chyba gówno na myśli … a nie przepraszam miałem na myśli, że wspaniali. Przepraszam !!! Zrozumcie to, że od kilku miesięcy wasza mleczarnia jest obiektem kpin i wy to pogłębiacie. Ok kontynuujcie ten piękny upadek … wyciągam popcorn i obserwuje : )

 65. Dojna. Zmiana

 66. Szczególnie wynik widać w sieci Auchan. Łowickie bez laktozy od kilku miesięcy się nie pokazuje na półkach. Natomiast robione pod markę własną Kciuk bez laktozy wyprodukowane przez OSM Łowicz to aż półki się uginają! Tyle, że obok stoi mleko bez laktozy z Mlekovity i innych spółdzielni. I zgadnijcie co ludzie biorą? A gdzie masło bez laktozy? Trend na rynku się zmienia! Byliśmy pierwsi jeśli chodzi o produkty bez laktozy i co z tym zrobiliśmy?????!!!!!

  • Idziemy dalej. Mleko UHT, stare i nowe opakowania stoją obok siebie, klienci zdezorientowani o co chodzi? Skąd ku**** do tej pory stare granatowe opakowania skoro mamy rebranding marki od ponad roku!!!! Idziemy na dział z serami i co widzimy? Mlekpol, Mlekovita, Siepc, Ryki, Hohland, Arla (tak zagraniczna marka), a sery z Łowicza? A aksamitny, który miał naturalne składniki, a teraz proszę wziąć etykietę i zobaczyć ile E jest w zwykłym serze? Gratuluję!

   • Przepraszam, moje niedopatrzenie, takie mleko Kciuk z Łowicza bez laktozy z tłuszczem 1,5% kosztuje 2,64, natomiast “Wydojone” z Mlekovity z tłuszczem 3,2% 2,98 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Rebrending się nie udał. Konsumenci znają niebieskie mleko stàd obydwa.

   • Jak miał się udać? Ludzie nie wiedza co to bo skąd zero reklamy na Polkach niema

 67. Brawo WY !!
  Wszystkich mądrzejszych z Rady odsuwacie .
  Co ten Uczciwek wam zawinił ?
  Ja szanuję tego człowieka .

  Jeszcze go przeprosicie !

 68. Dobra zmiana w Radzie. I po co to wszystko było półtora roju temu? Czy skierowano sprawy do prokuratury na poprzedni zarząd i prezydium rady?

 69. Radni uciekają już z tonącego okrętu czyli są świadomi że nie da się uratować. Kolejna podwyżka tylko przyspieszy proces upadku. Ile jest straty za ten rok na koniec września? Kiedy będzie walne? Dlaczego zmieniono prezydium rady? Kto z 1 października odszedł rady i osm?

 70. Bardzo żałuję że ten osioł z Wicia nie został Przewodniczącym Rady Nadzorczej, tylko was wykorzystał ☹️

 71. Potwierdzam podwyżkę ceny mleka od 1-go o 10 groszy za litr

 72. Rowniez skonczy sie dobroć że teraz odchodza z OSM Łowicz do innych zakładów zaś później wracają bo tam po wstępnym okresie gdzie mieli cene mleka owiedzmy 1,50 PLN za litr to po o kresie priubnym bedą mieli 1,30 PLN za litr i szkoda ze tego juz z Was nikt nie mowi drodzy rolnicy

 73. Wielka szkoda że rolnicy Ci co tak bardzo chca sie laczyc z innym zakladami nie rozumieja jednego: Skonczy im sie spokojne zycie: a bedzie koniec z przekrentami z jakoscia mleka jak tez zostana polikwidowane sklepy dla rolnikow jak rowniez nie bedzie juz serwisu ktory o kazdej poze dnia i noc swieta nie swieta naprawi im schladzalniki wtedy juz beda musieli placic sporo kasy a tym bardziej jeszcze kontrolowac wycieki freonu z tych ukladow bo to oni osobiscie beda ponosic koszty kar.

  • Jeżeli ma Pan jakieś informacje dotyczące przekrętów co do jakości mleka to biegiem złożyć donos. Posiadając takie informacje działa Pan na niekorzyść OSM. Zatem wszystko w Pana rękach. Jeżeli Pan nie zawiadomi odpowiednich służb o nieprawidłowościach to ja Pana zawiadomię o zatajaniu takiej informacji. Pozdrawiam

   • Takie informacje mowia sami rolnicy i to wlasnie najbardziej Ci co maja duze ilosc krow najbardziej sa wylewni w takich informacjach przy wodce tam mowia i to otwarcie

 74. Wy powiedzcie jaki wynik lepiej : )

 75. Komitet obrony mleczarni

  Jeszcze tylko dzieciaki z “zarządu” są do wymiany.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.