Julia Perzyńska ustanowiła rekord życiowy, zaś Jakub Pająk, Tomasz Wieteska oraz Natalia Baleja stanęli na podium podczas rozgrywanego w Aleksandrowie Łódzkim, w sobotę, 5 stycznia 2019 roku, Ogólnopolskiego Mityngu w konkurencjach skocznościowych i pchnięciu kulą.  

Fot.: Monika Jakóbiec.

W zawodach wzięła udział piątka lekkoatletów  UKS Błyskawica Domaniewice. Najlepiej zaprezentował się Jakub Pająk, który w konkursie skoku wzwyż mężczyzn z wynikiem 195 cm  zajął miejsce pierwsze. Konkurencja rozgrywana była bez podziału na kategorie wiekowe i wzięło w niej udział szesnastu zawodników. Pająk osiągniętym wynikiem nie tylko wywalczył złoto, ale również wyrównał halowy rekord życiowy.

Bardzo dobrze poradził sobie także Tomasz Wieteska, który wśród 26. skoczków startujących  w konkursie skoku w dal mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe osiągnął wynik 6,39 m, co dało mu drugie miejsce w zawodach. Tylko 4 cm różnicy dzieliły go od zdobywcy złotego medalu – Łukasza Sobora.

Miejsce w pierwszej trójce w konkursie pchnięcia kulą 3 kg U18 zajęła również Natalia Baleja,  gdzie wystąpiło 10 kulomiotek. Lekkoatletka pchnęła kulę na odległość 10,84 m. Jej koleżanka klubowa, Julia Perzyńska, w tej samej konkurencji uplasowała się na pozycji dziesiątej z wynikiem 8,20 m, ale w skoku w dal, wśród 27. zawodniczek wynikiem 4,79 m ustanowiła swój rekord życiowy zajmując miejsce dziewiąte. To nowy halowy rekord Ziemi Łowickiej w tej konkurencji. Dotychczas rekordzistką była Paulina Krystianik z AZS Łowicz, która w 2004 roku uzyskała wynik gorszy o 1 cm. Julka, przygotowując się do zawodów wielobojowych, wystartowała także w konkursie skoku wzwyż rozegranym systemem open, gdzie z wynikiem 150 cm, wśród jedenastu zawodniczek skoku wzwyż, zajęła miejsce czwarte.

Tuż za nią, na miejscu piątym uplasowała się najmłodsza w ekipie lekkoatletów 13-letnia Małgorzata Jakóbiec, która skoczyła w dal na odległość 145 cm.Wyrównała tym samym swój halowy rekord życiowy.

– Biorąc pod uwagę, że startowała ze starszymi zawodniczkami jej występ należy uznać za bardzo dobry. W ogóle występ wszystkich moich podopiecznych można uznać za pozytywny – ocenił trener Mieczysław Szymajda.

Halowy mityng lekkoatletyczny (pchnięcie kulą i skoki). Aleksandrów Łódzki, 5 stycznia 2019 roku:
Skok wzwyż mężczyzn:

1. Jakub Pająk (UKS Błyskawica Domaniewice) 195
2. Dominik Nowakowski (MKLA Łęczyca) 180
3. Szymon Kłosiński (MKLA Łęczyca) 180


Skok w dal mężczyzn:

1. Łukasz Sobota (MKS Aleksandrów Łódzki) 6,43
2. Tomasz Wieteska (UKS Błyskawica Domaniewice) 6,39
3. Jakub Bracki (LUKS Strzałków) 6,37


Pchnięcie kulą kobiet U18 (3 kg):

1. Wiktoria Fronczyk (MKS Aleksandrów Łódzki) 13,87
2. Aleksandra Krawczyk (MKS Tomaszów Mazowiecki) 11,04
3. Natalia Baleja (UKS Błyskawica Domaniewice) 10,84
10. Julia Perzyńska (UKS Błyskawica Domaniewice) 8,20


Skok wzwyż kobiet:

1. Barbara Burlewicz (OKS Skra Warszawa) 1,70
2. Julia Dutkiewicz (KS Stal LA Ostrów Wlkp.) 1,70
3. Katarzyna Ignatowicz (MKLA Łęczyca) 1,60
4. Julia Perzyńska (UKS Błyskawica Domaniewice) 1,50
5. Małgorzata Jakóbiec (UKS Błyskawica Domaniewice) 1,45


Skok w dal kobiet:

1. Natalia Benedykcińska (KS Stal LA Ostrów Wlkp.) 5,56
2. Julia Janus (MKS Aleksandrów Łódzki 5,37
3. Gabriela Juszczak (UKS 55 Łódź) 5,34
9. Julia Perzyńska (UKS Błyskawica Domaniewice) 4,79

Komentowanie nie jest możliwe.