Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Wituszy w gminie Kiernozia będą mieli super prezent przed świętami. W najbliższą sobotę, 22 grudnia około godziny 16. do jednostki przyjedzie nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Volvo.

Nowy pojazd zastąpi w tej jednostce starego, ciągle jeszcze użytkowanego Jelcza 420 Hydromil II, który pamięta czasy stanu wojennego. – Jest to wóz z armatką wodną, który kiedyś służył milicji do rozpędzania demonstrantów – przypomina prezes OSP w Wituszy Lech Kaliński. Do OSP trafił w 1992 roku po około 10-letnim użytkowaniu przez policję.

Nowy pojazd strażacki, który trafi do Wituszy został zbudowany na podwoziu Volvo w firmie Bocar w Korwinowie, ma napęd na przód i tył, zbiornik zmieści 3 tys. litrów wody. Kosztował 799.992 złotych.
Po wprowadzeniu nowego pojazdu na stan i wyposażeniu, druhowie będą rozważali sprzedanie starego samochodu.

OSP Witusza nie jest jedyną jednostką straży, do której jeszcze w tym roku przyjedzie nowy samochód. Już po świętach Bożego Narodzenia, ale jeszcze przed Sylwestrem nowy samochód ma przyjechać do OSP Łowicz.

Dotychczasowy samochód OSP Witusza podczas zawodów sportowo-pożarniczych, fot, UG Kiernozia
Dotychczasowy samochód OSP Witusza podczas zawodów sportowo-pożarniczych, fot, UG Kiernozia

22 komentarze

 1. Strażak KSRG z gminy Nieborów

  P.S.
  W Biblii jest napisana pewna mądrość idealnie pasująca do waszych komentarzy:
  “A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?”
  Pozdrawiam i bez napinki

 2. Strażak KSRG z gminy Nieborów

  Co was tak parzy ten Łowicz? To że mają chęci i możliwości w załatwianiu samochodu? Wykazują się skutecznością w szukaniu dofinansowań to to wykorzystują. I za takie działania ich doceniam, nie siedzą i nie czekają jak ktoś im coś da albo obieca. Kto nie zajmował się zakupem samochodu to nie wie ile czasu trzeba poświęcić, ile setek stron trzeba napisać, ile urzędów odwiedzić by cokolwiek zyskać. A im się to udaje, to czemu mają nie korzystać? Bo inne jednostki są z tego niezadowolone? Bo Łowicz ma za dużo? Ich sprawa i ich problem. Niech każdy pilnuje własnego podwórka a wszyscy będą zdrowsi.

  • Bardzo mądre słowa. Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów ? bo zamiast się napinać to lepiej dojść do porozumienia działają chłopaki w jednej wierze

 3. Ohooo! Czyżby OSP Pilaszków miało ból dupy? hahaha

  • osp pilaszków pewnie w przyszłym roku wyciągnie rekę po kasę……darmozjady!!!!!

   • A nawet jak wyciąganą to co? Nie należy im się? Oj biedaki z osp łowicz. Cały powiat się z was śmieje hahaha

  • O jej, a czyżby OSP Łowicz czuło się zagrożone? Bo Pilaszków wszedł do krajowego i teraz poczuliście ogień na dupie, że nie wy będziecie wyjeżdżać, a oni? Zazdrość zjada? Bo panowie z Łowicza nie będą mogli zagarnąć dla siebie kasy z wyjazdów, których będzie coraz mniej. Dlatego pod każdym postem jest najazd na Pilaszków, ale oczywiście wszystko z anonima, bo zero odwagi cywilnej 🙂 gratuluję męskości 🙂

   • Osp Z gminy lyszkowice

    Oni mają za dużo wrogów. Swoim zachowaniem zniechęcają do siebie. Ich zaprzyjaźnione jednostki z powiatu można policzyć na palcach jednej ręki z której ktoś nie ma 4 palcy. Haha

   • Szczerze. Czym mają być zagrożeni? Kolejne auto wieksza moc mniej potrzeb, zawiść przez panią przemawia jak …. Przez ….. Polecam znaleźć sobie chłopa żeby wychrobotal bo chormony buzują i w główce się przestawia

 4. Ale się uwzieliscie na to auto. Autobus spoko tylko czemu kosztem ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwu mieszkańców? Chyba lepiej mieć konkretne zaplecze które może wiele razy pomoc ludzia. A tak w ogóle to ja chłopakom życzę żeby to auto jeździło jak najmniej. Bo każdy ich wyjazd to czyjaś tragedia i nieszczęście. Więc sugeruje żeby czasem użyć muzgu a nie pisać bezsensownie. Psy każdy potrafi wieszać. A może trochę ich docenić za to że poświęcają swój prywatny czas. Ciekawe kto by się sam odważył tak pomagać ludzia. Lepiej komentować cebulaki.

 5. lepiej te środki przeznaczyć na zakup autobusu w gminie do wożenia dzieci, niż na kolejne auto które wyjedzie ze 3 razy w ciągu roku……porażka

 6. Oj oj oj. Zawiść ludzka nie zna granic. Stać ich to mają. Albo widocznie potrafią sobie załatwić. A tu widać wielka zawiść człowieka który sam nie potrafi sobie poradzić z bulem tyłka. Polecam jakiegoś psychoterapeutę bo stres w tych czasach jest bardzo szkodliwy. Jak nie pomoże to chociaż lewatywę żeby przy napinaniu się nie ulało. Pozdrawiam napinaczy i życzę by gul wam skakał cały kolejny rok.

 7. Panie Jaro. Jeśli publicznie przyznaje się pan, że nasłuchuje pan korespondencji służb ratunkowych, której nie jest pan adresatem , łamie pan przepisy prawa, a dokładnie Art. 267 kodeksu karnego.
  Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  • Heh dobrze powiedziane. Takich pajaców powini ścigać z marszu tym bardziej że sam się przyznaje.

 8. Panie “Jaro”. Jeśli nie jest pan funkcjonariuszem służb mundurowych i przyznaje się pan do nasłuchiwania korespondencji, której nie jest pan adresatem naraża się pan na konsekwencje z art. 267 kodeksu karnego.

  Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 9. Słuchaj rat ty szczurze ile razy wyjechaliscie z zabezpieczenia? 10? 15 bo napewno więcej nie. Po co wam 3 samochód? Skoro czasami na 2 macie problem zebrać? Ja mam w to wbite ja nie jestem w osp ale stacje mam i słyszę jak. Czasami prosicie żeby jeszcze raz wam syrene puścili bo bida jak c*uj. Cały powiat się śmieje z was chłopaki i z waszej dzielnej strażaczki Pani K. Dzielnie chłopaki o OESPE DARO 🙂

 10. 60% to zabezpieczenia, skąd takie informacje masz to nie wiem, słabe źródło informacji masz. Skoro na zabezpieczeniu siedzi się tylko na dupie to po co jest robione? W jakimś celu są robione, trochę zagłąb się w wiedzę odnośnie zabiezpieczen bo słaba masz świadomość. Tu chyba nie chodzi o dobrobyt tylko o Twoja żałosna zazdrość.

 11. Po co w osp łowicz 3 nowy samochód? Czy im od tego dobrobytu to się w głowach nie popierdolilo? Nieglugo to sobie jeszcze samolot zazycza. Niecałe 100 wyjazdów rocznie z czego 60 % to siedzzenie na dupie na zabezpieczeniu i nic nie robienie… Patologia, nie pozdrawiam