Poszukaj inspiracji

Jeśli nie masz talentu do projektowania wnętrz, nic straconego, bo w prosty sposób znajdziesz wiele inspiracji w internecie. Przykładowo, odwiedzając stronę: https://krakowska31.pl nie tylko zobaczysz grafiki różnego rodzaju wnętrz, ale też możesz skorzystać z usług profesjonalnych projektantów. Pomogą wybrać meble kuchenne i meble do jadalni, ale również urządzą w jednolitym stylu pozostałe pomieszczenia. Kolejnym źródłem inspiracji są katalogi sieciówek i mniejszych sklepów meblowych. Główną zaletą jest to, że cenę danych mebli i dekoracji znamy od razu, wiemy z czego są wykonane i w każdym momencie możemy je kupić.

Nie warto jednak urządzać pomieszczeń, kopiując magazynowe aranżacje! Z tyłu głowy musimy mieć, że nie dla każdego odpowiednie będą wszystkie meble. Jednym przyda się więcej półek, innym więcej szuflad i szafek, a szklany blat stołu w domu pełnym dzieci nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ponadto, takie kopie mogą okazać się bardziej hotelowe niż kuszące domowym ciepłem.

Meble do salonu

Salon to serce każdego domu i mieszkania. To tu przyjmujemy gości i odpoczywamy w gronie rodziny, zazwyczaj jest to również jedno z pierwszych pomieszczeń, które widzimy po wejściu. Wybierając nowoczesne meble w minimalistycznych, biało-szaro-siwych barwach, otrzymujemy czyste i eleganckie wnętrze, gdzie boimy się czegokolwiek dotknąć, by nie zostawić śladów po palcach. Tego nie chcemy! W prosty sposób takie „zimne” aranżacje przełamiemy dodatkami: lampami, rzucającymi ciepłe światło na pokój, miękkimi poduszkami, włochatym, wełnianym dywanem. Kolor ścian ma również ogromne znaczenie. Malując jedną ścianę inną farbą lub kładąc na niej wzorzystą tapetę, uzyskamy rzucający się w oczy akcent, odwracający uwagę od połyskujących mebli. Znaczenie mają też detale mebli, takie jak nóżki kredensu czy kanapy, albo gałki w szafkach. Można je dokupić osobno i stworzyć oryginalne kompozycje.

Drewno dodaje ciepła

W każdym domu znajdują się jakieś drewniane meble lub dodatki. Czasem jest to piękny, starodawny kredens, w którym prababcia chowała zastawę dla gości, a czasem bujany fotel lub nawet kilka zwykłych krzeseł, przywiezionych z piwnicy rodziców. Nie ma znaczenia, czym dysponujemy – drewno zawsze doda wnętrzom ciepła. Jeśli ktoś z naszych bliskich przejawia stolarski talent, poprośmy go o wykonanie czegoś oryginalnego – ramek na zdjęcia, które powiesimy na ścianie nad łóżkiem, albo niewielkiego stolika kawowego do salonu.

Wykorzystując miękkie drewno, można je wyszczotkować i wybejcować tak, by słoje były bardziej widoczne, a zapach drzewa rozchodził się po całym pomieszczeniu. Jeśli jednak nie uda nam się zaopatrzyć w starodawny, drewniany mebel, postawmy na ciemnożółte światło, świeczki lub lampioniki i kolorowe dodatki: kubki, koce, poduszki. To wszystko sprawi, że wchodząc do mieszkania, poczujemy się jak w najbardziej przytulnym miejscu na świecie.

Komentowanie nie jest możliwe.