Nakładkę asfaltową położy na ulicy wzdłuż budynku numer 24 na os. Dąbrowskiego w Łowiczu Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych z Łowicza z siedzibą w Jamnie.

Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która jest zleceniodawcą wykonania tych robót, zapłaci za nią około 42 tys. zł. Roboty mają rozpocząć się po świętach wielkanocnych. – Zdecydowaliśmy się zrobić nakładkę na tym odcinku, ponieważ to ruchliwa ulica ze względu na sklepy, które są na rampie budynku numer 24 – powiedział nam prezes spółdzielni Armand Ruta.

W tegorocznym planie inwestycyjno-remontowym spółdzielni jest zapisane wykonanie jeszcze jednej inwestycji w sąsiedztwie tego budynku oraz w szczytach bloków 25 i 26. Ma tam powstać parking z nawierzchnią z betonowej kostki. Łącznie wygospodarowanych będzie około 60 miejsc do parkowania. Robót przy budowie parkingu należy się jednak spodziewać nie wcześniej niż za około 3 miesiące. Aktualnie spółdzielnia przygotowuje projekt budowlany parkingu oraz dokumenty potrzebne do wystąpienia o pozwolenie na budowę. Parking ten będzie „uzupełnieniem” powstającego parkingu przed budynkiem starostwa powiatowego. Będzie jednak przeznaczony głównie dla mieszkańców osiedla, którzy od lat narzekali na brak utwardzonych miejsc parkingowych w tym rejonie.

(MAK)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.