Przy wypożyczalni MOSiR nad zalewem Mrożyczka w Głownie powstał oczekiwany od dawna nowy plac zabaw. Obiekt nie jest jednak jeszcze odebrany, więc dzieci będą mogły bawić się na nim dopiero po weekendzie.

Centralnym punktem placu jest wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala na wspinanie, zjeżdżanie, przechodzenie tunelami itd. Nie brakuje też innych atrakcji np. kilku mniejszych zjeżdżalni, kilku rodzajów huśtawek, tablicy do sprawdzania celności strzałów czy piaskownicy. Jest też kosz do koszykówki umieszczony na stelażu w kształcie… żyrafy.

Również na nowym placu, podobnie jak w jego dawnej odsłonie, można zjeżdżać na linie rozpiętej między dwoma stelażami. Są także ławeczki, kosze na śmieci Na placu są też tablice edukacyjne, na których nauczyć można się choćby budowy zegara. Nawierzchnia placu jest pokryta piaskiem. Całość została ogrodzona.

Na razie dzieci nie mogą jeszcze korzystać z placu. Furtki, póki co, są zamknięte. Dzieje się tak, gdyż plac czeka jeszcze na odbiór techniczny. Jak poinformowano nas w Urzędzie Miejskim, ma on nastąpić po niedzieli, najszybciej jak to będzie możliwe.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.