Rada Miejska w Głownie na dzisiejszej sesji (28 grudnia) jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy skwer Niepodległości terenowi u zbiegu ulic Swobody, Zgierskiej i Piątkowskiej, na którym w listopadzie posadzono Dąb Niepodległości.

Głosowanie nad skwerem Niepodległości. Fot. EWR

Rada Miejska przychyliła się w ten sposób do prośby Społecznego Komitetu “Głowieński Dąb Wolności 2018”, który przeprowadził sfinansowaną ze zbiórki publicznej akcję posadzenia Dębu Niepodległości, wkopania kapsuły czasu i zamontowania przy drzewie tablicy pamiątkowej – dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nadanie działce nazwy skwer Niepodległości wpisuje się w tę inicjatywę.
Decyzja radnych w sprawie nazwy skweru zapadła na sesji w obecności dwojga z trójki członków wspomnianego komitetu społecznego – Beaty Pilarskiej i Michała Kmiecia.

Beata Pilarska i Michał Kmieć na sesji. Fot. EWR

 

Dąb Niepodległości posadzony 12 listopada 2018 r. Fot. EWR
Lokalizacja skweru na planie. Fot. EWR

 

10 komentarzy

 1. Bez jajec

 2. Pani Pilarska to robi wszystko aby gdziekolwiek być i nie spaść z tapety. Nieważne że gada bez sensu ważne że głośno i przypisuje sobie działania w których jej udział był żaden. Wiem że ciężko przełknąć porażkę do powiatu…ale suweren wybrał.

 3. No właśnie wszystkie miasta wokół zajmują się budżetami jak wydać aby starczyło a u nas jak zawsze to PiS miał stawiać pomniki a tu nawet PO się bawi Nie morzna było tym zająć się za miesiąc jak ważne że czy będą załatwione (znając życie to i tak w najblisze wakacje ktoś będzie próbował zniszczyć oby nie no ale)

  • Głownianin

   Włącz retransmisję z sesji, było bardzo dużo spraw związanych z budżetem i inwestycjami. Rada nie spotkała się tylko w sprawie Skweru.

  • Rzeczy piszemy przez rz a nie ż. Można z kolei piszemy przez ż a nie rz.
   Radni również w Głownie przegłosowali budżet, ale redakcja o tym nie wie lub wiedzieć nie chce.
   Pozdrawiam

 4. Ludzie pamięć o tych co budowali nasze miasto / bez względu na poglądy polityczne / jest istotnym elementem w wychowaniu młodzieży, nauką i kulturą której brakuje wszystkim w dzisiejszych czasach.Dlatego skwer Niepodległości jest historycznie zasadny i brawo za szybkie działanie Rady Miejskiej za co bardzo dziękuję.

 5. Dlatego młode osoby muszą wyjeżdżać za granicę lub do dużych miast gdyż nie ma tu przyszłości 😉 och pani Pilarska dlaczego nie myśli pani o takich ważnych rzeczach

 6. szkoda , że nie troszczą się tak o poprawę miejsc pracy w GŁOWNIE 🙂 nie długo Ukraina nas przerośnie we własnym mieście

 7. Władysław

  Upamiętnienie daty wydarzenia które skutkowało tym, że mamy Polskę jest głupotą? Naprawdę istnieje ludzie, którzy tak sądzą?

 8. opłacamy ludzi którzy się głupotami zajmują niestety , a nie tym co jest potrzebne dla mieszkańców

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.