Około 200 osób przybyło dzisiaj, 11 grudnia, na spotkanie z założycielem Agro Unii Michałem Kołodziejczakiem w Karsznicach Dużych. Jest to tworzący się dopiero ruch społeczno-polityczny walczący o radykalną poprawę sytuacji polskiego rolnictwa.

Michał Kołodziejczak jest założycielem i liderem Unii Warzywno-Ziemniaczanej. Uważa jednak, że organizacja zrzeszająca tylko producentów warzyw to za mało, bo te same problemy dotyczą całego rolnictwa. Dąży do założenia struktur nowej, ogólnokrajowej organizacji, niezależnej od istniejących partii politycznych, organizacji rolniczych czy związków zawodowych, które – w jego ocenie – nie spełniają roli, jakiej oczekują od nich rolnicy.

Za główne przyczyny kryzysu w rolnictwie uważa m.in. uniemożliwienie handlu z Rosją, zalew polskiego rynku gorszym jakościowo towarem z zagranicy, a także dyktat sieci handlowych. Mówił, że wszelkie rozmowy w ministerstwie rolnictwa nie rozwiązują żadnych problemów, służą jedynie wyciszaniu nastrojów protestu. – Trzeba jasno powiedzieć, że sytuacja rolnika jest krytyczna, tu potrzeba zdecydowanych i szybkich, ale przemyślanych, działań.
Obecni na spotkaniu rolnicy mogli wypełniać deklaracje członkowskie tworzącej się Agro Unii.

Szerzej o tym, na jakie bolączki polskiego rolnictwa i całej gospodarki zwrócił uwagę Michał Kołodziejczak – w czwartek w Nowym Łowiczaninie.24 komentarze

 1. Leon Zawodowiec

  BRAWO TEN PAN !!

  Brać PRZYKŁAD Z ROLNIKÓW FRANCUSKICH w metodach
  i walczyć o swoje

  A Wy chlopki nie pier..lcie glupot tylko popierajcie
  BO O WASZE TEZ WALCZY

 2. Wszystko ładnie pięknie. Należy protestować jak jest zle. Czy ten rok jest aż tak tragiczny w rolnictwie? Wiadomo wszystkim nie dogodzi. Sam jestem rolnikiem i pewnie ze tez bym chciał więcej. Ale popierać Michał Kołodziejczak? Pajaca co zamiast spłacać kredyty kupował sobie bmw czy tam audi za unijne zwroty a teraz mu zle bo banki się upomnialy o swoje? Żenada

  • Marian z Łowicza

   Krzys ,MOZE TY LUBISZ JAK CIE DYMAJĄ
   Ja wolę co innego

   • Jak bedziesz miał lidera ktory będzie walczył o poprawę życia na wsi to sie dołączam w 100%. I ja się nie daje dymac bo umiem liczyć i gospodarowac z głową a nie jak ten wasz lider co walczy o swoje a nie nasze

 3. i jeszcze jedno tą autostradą też jadą ludzie zarabiać na chleb i też mają rodziny, kredyty i swoje problemy.

 4. najlepiej było by gdyby za was ktoś myślał i mówił ty posadź marchew a ty selera
  zapłacił wszystkim po 2 zł za kilo
  ale niestety jest wolny rynek umiesz liczyć licz na siebie komuna się skończyła

 5. Redakcja usuwa komentarze !!!!!

 6. Zrozumcie w końcu mamy okazję zawalczyć o swoje, my rolnicy. Ile jeszcze chcecie polegać na politykach którzy mają nasz głęboko w du***. Pozdrawiam Bezpartyjny młody rolnik

 7. Krótko “pan” Wojciechowski? Co on takiego zrobił jak to jeden z panów wyżej pisał? “Wył mordą” przed mleczarnią, po co? Po to byście wy głosowali na tego człowieka w wyborach, bo jak inaczej zdobyć głosy rolnika? Dzisiaj wypowiadał się pewien Pan z gminy Kocierzew jak go Wojciechowski jest zainteresowany sprawami mleczarni po wyborach ,słyszeliscie? A no tak nie było was bo po co…. Odnośnie Pana “chłop Łowicki” gdyby Pan był, taki komentarz by nie powstał, Pan Michał mówił że miał propozycje partyjne aby wystartować z ich list, co zrobił? Odrzucił propozycje.

  • bo by się nie dostał powiedział z którego miejsca mógł startować na liście?
   KUŹWA LUDZIE MYŚLCIE TROCHĘ nikt za was myśleć nie będzie jak się tego sami nie nauczycie.
   jedna taka partia już była i co zrobiła ?

 8. Haha, czytam wasze komentarze i chce mi się śmiać, rolnicy kiedy wy w końcu zrozumiecie że tylko radykalnym działaniem można coś wygrać, wygrać dla siebie, dla rolnika. Z osób które napisał komentarze był ktoś na spotkaniu?, myślę że nie bo “po co jechać, a może będzie lepiej”, nie nie będzie lepiej dopóki my rolnicy nic z tym nie zrobimy.

 9. Tak dobrze jak teraz to chłop jeszcze nie miał ! Wstydu nie macie buraki lowickie . Kto kupuje te mieszkania po 4500 za metr w Łowiczu , kto wesela trzy dniowe z 8 daniami robi , na każdym podworku po dwa trzy samochody a do roboty Ukraińcy … A wszelkie ryzyko pogody czy złych decyzji chcecie przerzucić na państwo czyli na resztę społeczeństwa . I jeszcze ten śmieszny krus a leczenie kosztuje tyle samo co reszty ! Wstyd

  • TO że nabraliście kredytów na wszystko i teraz płacz bo niema z czego spłacać trudno trzeba było myśleć przed. to że nakręcili chłopów że każdy się rozwinie jak niemiec czy francuz jak będzie inwestował ale wszystko z głową niestety przez 10 lat nie zostaniecie bogaczami na swoich 10ha. 90% musi stracić żeby 10 % miało.
   a że łowicki chłop jest zazdrosny o sąsiada bo ten ma kombajn to i ja muszę mieć, bo zmienił samochód na nowy to i ja – samonakręcajaca się katarynka a banki tylko zacierają ręce.
   na ilu wsiach tak jest?
   SMUTNE ALE PRAWDZIWE

 10. to przecie stołków w rządzie braknie jak będzie tylu chętnych. Ja tam poczekam na Wojciechowskiego jak coś tym chłopom załatwi bo jakoś tak już go nie słychać . Oj ludzie ludzie wy go jeszcze nie znata ale wreszcie poznacie.

  • A to Wojciechowski malo już dla lokalnej społeczności załatwił ? Niech każdy chociaż zrobi polowe tego co on to będzie dobrze. Ty kolego pewnie nawet nie wiesz ile zajmuje ukonstytowanie się i na dobre ruszenie z praca po wyborach samorządowych. No ale tak to z wami z PSLu jest. Działaliście tylko szybko wtedy jak ocaliliście rząd Premiera Olszewskiego i trzeba było szybko się brać za rozsprzedawania polski.

 11. Hmmm…. co do gorszego jakościowo towaru z zagranicy, to byłbym niebywale ostrożny. Bo jak zaczniemy badać jakość krajowych płodów rolnych, to możemy się nieprzyjemnie zadziwić.

  • święta prawda porządna kontrola zawartości np tzw nowalijek dopiero wywołała by gówno burzę okazało by sie jakie to ekologiczne .

 12. Do ,chlop lowicki, to idz i zrob cos zeby na wsi bylo lepiej

  • masz głowę to myśl co by zrobić żeby zarobić a nie tak jak u nas łojciec siały żyto to i ja bedę i bedzie dobrze.

 13. chłop łowicki

  Następny młody gniewny, który na barkach biednych rolników chce wejść do parlamentu.
  Wszystko wie najlepiej. A co w życiu zrobił? Skończył szkółkę i poucza.
  Do rządu GO!!!!!

 14. Samoobrona2???