We wtorek, 27 grudnia druhowie OSP Warszewice przyjechali pod swoją remizę nowym samochodem gaśniczym. Byli po niego w Toruniu.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska
fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Renault Premium z 1998 roku zastąpi Stara 200 z roku 1978. Za nowy nabytek, sprowadzony z Francji, w całości zapłaciła gmina Stryków. Wybrany w przetargu dostawca, czyli toruńska firma Auto-Mar, zainkasowała 235 tys. zł. Na pojazd z przebiegiem 45,3 tys. km kupujący otrzymał roczną gwarancję. Najpóźniej za dwa tygodnie samochód zostanie włączony do podziału bojowego.

Nowy pojazd, to nowe możliwości. – Na wyposażeniu kabiny znajdują się cztery aparaty ochrony dróg oddechowych, co jest bardzo wygodne, bo strażacy już podczas drogi mogą je na siebie założyć i wychodząc z samochodu już są gotowi do akcji. Poza tym możemy sobie teraz chwalić wygodę, jaką daje 8-osobowa kabina. W poprzednim samochodzie mieściło się tylko 6 osób. W tym samochodzie jest też o wiele ciszej niż w poprzedniej – wylicza zalety Renault prezes jednostki Alfred Szubert.

Do zalet nowego samochodu należy  również większy niż w dotychczas używanym pojeździe zbiornik na wodę. Do tej pory strażacy z Warszewic dysponowali beczką o pojemności 2,5 tys. litrów, teraz jest to 3,2 tys. litrów. Renault posiada wysuwany pneumatycznie maszt oświetleniowy, pilarkę, wciągarkę, drabinę oraz 4 radiostacje nasobne.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.