17 marca przed Sądem Okręgowym w Łodzi zakończył się proces Roberta M., który 9 sierpnia 2015 roku zaatakował nożem nad zalewem Mrożyczka w Głownie 32-letniego obecnie Krzysztofa B. Za usiłowanie zabójstwa sąd skazał go na 13 lat pozbawienia wolności.

Robert M., oprócz usiłowania zabójstwa miał postawione jeszcze sześć innych zarzutów, m.in. gróźb karalnych i posiadania broni. Motywem ataku miał być konflikt o dziewczynę, którą pokrzywdzony odbiły oskarżonemu. Robert M. tłumaczył się w sądzie z najpoważniejszego zarzutu tym, że bronił się jedynie przed atakiem Krzysztofa B. i jego dwóch kolegów.

Jeszcze w zeszłym tygodniu sąd powiadomił strony, że rozważa zmianę kwalifikacji prawnej czynu z usiłowania zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ostatecznie jednak, jak wyjaśniał sędzia Marek Chmiela, po analizie materiału i naradzie, sąd zdecydował się jednak potraktować zdarzenie jako usiłowanie zabójstwa.

Sąd skazał Roberta M. na 13 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, zasądził na rzecz poszkodowanego 80 tys. zł zadośćuczynienia za doznane krzywdy, które będzie musiał zapłacić oskarżony.

Sąd uznał Roberta M. winnym także wszystkich innych zarzucanych mu czynów, skazując go za nie na kary od 6 miesięcy do roku pozbawienia wolności. Jako, że były one mniejsze niż kara za najpoważniejsze przestępstwo, oskarżonemu wymierzono karę łączną w wymiarze takim, jaki dostał za usiłowanie zabójstwa, czyli 13 lat.

Wyrok jest nieprawomocny. Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Wieści z Głowna i Strykowa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.