Abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, odprawi mszę świętą i weźmie udział w łowickiej procesji Bożego Ciała.

fot. Nuncjatura Apostolska w Polsce
fot. Nuncjatura Apostolska w Polsce

Główna w tym dniu msza święta w bazylice katedralnej rozpocznie się o godz. 10.30.
Po niej wyjdzie tradycyjna procesja ulicami miasta. Rozpocznie się na Starym Rynku, potem ruszy ulicami 11 Listopada, Koński Targ, Tkaczew, 3 Maja i z powrotem na Stary Rynek.
Ołtarze na tarasie przygotowują ojcowie pijarzy, rzemieślnicy, Ochotnicza Straż Pożarna oraz mieszkańcy Strzelcewa i wspólnota neoketechumenalna z katedry.

Pochodzący z Włoch abp Penacchio (urodzony w 1952 roku) to doświadczony, kościelny dyplomata. Od 3 listopada 2016 roku stoi na czele papieskiej misji dyplomatycznej w Polsce.
Wcześniej podobne funkcje sprawował w Tajlandii, Singapurze, Kambodży, Laosie, Birmie, Malezji, Brunei i w Indiach.

Więcej na o programie obchodów czwartkowego święta – już jutro w Nowym Łowiczaninie.

6 komentarzy

 1. Sluszna racja.Pod kropka kryje sie gosciu o ksywie”Jacek”uwaza sie on za “obywatela lepszego sortu” Co do jego intelektu?Bez komentarza!!!

 2. Okazalo sie iz “prezydent wszystkich Polakow” polecial sobie w dudy z lowiczakami(za malo potencj.wyborcow?!)Plamy nie dal 4lata temu Bronek Komorowski i wzial udzial w slynnej procesji tak jak wczesniej obiecal.A jeszcze pol roku temu byly zapewnienia iz prezydent dojnej zmiany zawita do Lowicza na Boze Cialo!Nieladnie oszukiwac suwerena,Panie Duda,suweren ma dobra pamiec!…

  • dobrze napisane – cos kosior sie slabo zajal promocja ze duuds nei przyjechał

   • Poprawnej polszczyzny się naucz , dopiero coś napisz .

   • Kropko!
    Proponuję najpierw samemu się nauczyć a dopiero później zwracać uwagę drugiemu. Powiem Ci coś w tajemnicy – przed przecinkiem nie stawiamy spacji 😉