Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild gościł dzisiaj, 8 październiku w Łowiczu. Podczas spotkania i konferencji w Łowickim Ośrodku Kultury mówił jaką szansą dla rozwoju Łowicza, jest planowana przez rząd gigantyczna inwestycja.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

Centralny Port Komunikacyjny ma być największym w Europie Środkowo-Wschodniej węzłem transportowym (lotniczym, kolejowym, zintegrowanym z siecią dróg), położonym na obszarze ok. 30 km na terenach gmin Baranów (w większości), Wiskitki i Teresin. Szczegółowo lokalizacja nie jest jeszcze zatwierdzona, dlatego też nie ma konkretnych planów przebiegu dróg i linii kolejowych – te mają być konsultowane z samorządami w odpowiednim czasie. Pierwsze prace budowlane miałyby ruszyć w 2020 roku.

Wiadomo, że jednym z elementów inwestycji byłyby dodatkowe nitki torów kolejowych, odchodzące od trasy Łowicz – Sochaczew – Błonie. Miałyby one zapewnić dojazd pociągiem z Łowicza do Centralnego Portu Komunikacyjnego w czasie ok. 15 minut.

Spotkanie z ministrem Mikołajem Wildem w ŁOK zostało zorganizowane przez Prawo i Sprawiedliwość powiatu łowickiego, za pośrednictwem ministra Grzegorza Schreibera (także na nim obecnego).

Składało się z prezentacji multimedialnej w sali studyjnej kina „Fenix” i konferencji prasowej przez wejściem do ŁOK.

Więcej na ten temat w czwartek w NŁ.

136 komentarzy

 1. Z poniższych komentarzy wynika, że zasób słów PiSowca to: darcie ryja, nasrane we łbie, czy wskazywanie celi+… czyli echa słów: spieprzaj dziadu. Na tyle Cię stać PiS ? Czy zwolennik PiS ma problemy z panowaniem nad sobą ? Czy brak argumentów zawsze kończy się u PiS rynsztokowym słownictwem ?

 2. Zwiększenie dzietności nie powinno być motywowane rozdawnictwem lecz tworzeniem miejsc pracy dla wykształconych ludzi. Póki co PiS kształci ludzi w wyciąganiu rąk po jałmużnę.

  • PiS jak każda partia w czołówce mami i obiecuje. 500+ to kupienie wyborców poprzez odwołanie się do niskich instynktów ludzkich przejawiających się jako chciwość nie swoich pieniędzy. Ale propaganda mówi, że to dla rodzin dla dzieci… i wyrosną tacy którym wciąż się należy. Cieszą się bo dostają ale nie widzą jak w podatkach jest to odbierane z nawiązką wszystkim. Realna i długofalowa pomoc to tworzenie miejsc pracy i reedukacja czyli uczenie odpowiedzialności, uczciwości, a nie tego że państwo da.

 3. Lech Kaczyński w knesecie mówił tak : https://youtu.be/cOzhstifLsM
  Co to znaczy dla Polski, jak ta polityka jest kontynuowana przez te wszystkie lata ? Kto komu naprawdę służy ? PiSowcy nie oszukjcie ludzi tą swoją “polskością” bo co innego jest za kulisami i kto inny ciągnie za sznurki.

 4. Nawet Wojciech Cejrowski stwierdził że Morawiecki mówi takim samym językiek jak komuniści. Afera taśmowa pogrąża tego, który publicznie poparł Pana Wolskiego. Ufajcie bankierom i ich zapewnieniom. Ufajcie PiSowej dwulicowości i patrzcie jak wam chudną portfele.

 5. Afery PO

  /Jest co sprawdzać/

 6. Ludzie i grzechy platformy

  /To wyborcy powinni wiedzieć/

 7. Czy Bogucki ukończył Z a w o d ó w k ę?

 8. Jakie wykształcenie ma Wolski?

 9. PO-PSL to przedłużenie PZPR-ZSL, czerwono-zielone pasożyty, które niszczyły Polskę.
  Dla Polaków nic nie zrobili, słychać tylko było:
  Nie da się!
  Na 500+ pinindzy nie ma i nie będzie!
  Kryzys!

  A złodzieje kradli ile się dało.
  Dobrze, że mamy teraz polski rząd który widzi problemy Polaków.

  • 500+ zakamuflowana kradzież i demoralizowanie rodzin. Jednym dają, a w podatkach odbierają wszystkim. Uczą rozdawnictwa i komuszego “nam się należy”. Kupowanie wyborców iluzją dobrobytu. Poprzednia władza zadłużała kraj, a obecna to nie ? Biurokracja się jeszcze bardziej rozrosła, a ten “polski rząd” zniechęca młodych do pozostania tutaj ale za to zachęca ludzi z za wschodniej granicy do przyjazduu i to tłumnego przyjazdu. Umowa z Marakeszu też jest niezłym poPisem ukrywanym przed wyborcami. Kłamią i mamią.

   • Jedna też, tak jak Ty darła ry.a, że na plaży jej za ciasno.
    Bronisz aferzystów, ale myślę, że na takich CELA+ to najlepsze lokum.
    Odwracanie uwagi od afer PO-PSL nic tu nie pomoże.

   • Mówienie jak jest to nie darcie ryja. Aferzyści są po obu stronach w PO i PiS. I to nie jest odwracanie uwagi bo uwage to chce odwracać PiS od własnych kłamstewek.

 10. PiS waszą mocną stroną jest niewiedza ludzi i to że nie sprawdzają faktów, że nie weryfikują słów i czynów lecz wierzą na słowo – wasze słowo. Ludzie nie mają czasu i często ochoty aby zbadać jakiś temat głębiej, podobnie jest i w waszych szeregach – dużo powierzchowności przyklepanej monopolem na “polskość”. Nie macie tego monopolu bo ulegacie “niepolskim” wpływom i kto inny wami odgórnie dyryguje i zapewne to wiecie ale tłumaczycie to sobie i innym zupełnie inaczej. Mówicie o wartościach a umożliwiacie aby edukacja karlała z roku na rok itd.itp. Najgorzej to stwarzać pozory jak Wy – PiS.

 11. PiS jesteście dobrzy w mówieniu o rodzinie i dzieciach tylko że wasze działania nie służą rodzinie i dzieciom. Wam chodzi o ideologiczną tresurę jak za komuny ale teraz tylko hasełka się zmieniły. Te same metody i ta sama propaganda sukcesu. Centralne sterowanie każdym aspektem życia – o to wam chodzi PiS.

 12. Posłuchajcie lub poczytajcie Wojciecha Sumlińskiego o niespełnionych obietnicach wyborczych PiS. Posłuchajcie dziennikarza śledczego Witolda Gadowskiego który ujawnia zaniechania PiS choć sam kibicował tej “dobrej zmianie”. Kto chce się łudzić że PiS jest najlepsze niech się łudzi. Informacji na temat czyim interesom sprzyja PiS jest mnóstwo.

 13. wolski oddaj długi panu kapuscie

 14. Oh, jak czerwono-zielona POstkomuna się rozbrykała.
  Było 8 lat waszych rządów i wystarczy.

  • teraz bryka czarne PiS które jest czystym socjalizmem – jednym zabrać aby dać drugim – cudotwórcy haha

 15. Tu nie chodzi o to aby dowalać PiS lecz aby PiS nie wprowadzał w błąd ludzi. I aby PiS nie kreował się na męczennika lub zbawcę Polski – bo to jest dopiero udawanie w które niektórzy rzeczywiście uwierzyli.

 16. A jaka praca tam niby na nas czeka? Wiele osób ma studia wyższe, a mamy tam dojeżdżać żeby stróżować czy podłogi myć? Szczerze wątpię, że wolne będą stanowiska administracyjne czy jakiekolwiek ciekawsze, najwięcej jest tych obsługowych

 17. PSL BIS i Koderzy wiadomo od kogo co wieczór aktywni w dyskusji. Strzelają komentarzami, potem w dzień cisza. Wieczorem pełna mobilizacja: ” Dowalmy PiSiorom, będziemy kozaki” – Panowie i Panie weźcie się do pracy, pokażcie program i coś zaproponujcie to wtedy nie będzie potrzeby krzyczenia w internecie.

  • Nazywaj “nas” jak chcesz. “My” piszemy wieczorami bo w dzień pracujemy. Słusznie doceniasz naszą ciszę za dnia – to miło z Twojej strony. “My” nie krzyczymy, za to Wy milczycie bo argumentów brak wobec przemilczanych faktów na temat PiS. Łatwo Was wyprowadzić z równowagi no ona jest udawana.

  • Praca popłaca na rzecz parti. Partyjne kozakowanie. Dowalanie ludziom podatkami i sprowadzanie taniej siły roboczej do kraju. Podwójny język polityków – im wyżej tym gorzej.

 18. Prawda was nie obchodzi aż tak bardzo lecz raczej wygranie w wyborach.

 19. Nie obchodzi was prawda lecz tylko wygranie w wyborach.

 20. POlszewia łowicka liczy na odbudowę tempelhof,tam będzie ich centralny port.

 21. Ciekawe są mechanizmy segregacji faktów które nie są wygodne dla PiS. Ciekawa jest wybiórcza pamięć zwolenników PiS i częste przekonanie, że sam Pan Bóg stoi za ich plecami.

 22. Ciekawe czemu prostą zwykłą prawdę zastępuje się ideami o tym czy o tamtym ? Ale jeszcze ciekawsze jest to że jedno słowo prawdy potrafi zburzyć mit idei i wyprowadzić z równowagi PiSowca.

 23. Ciekawe czemu ideologia PiS inaczej realizuje się w słowach i deklaracjach przed kamerami, a całkiem inaczej w praktyce za zamkniętymi drzwiami oraz w ognisku domowym. Ciekawe czemu łatwo ideologom PiS obrażać innych podczas gdy sami nie znoszą sprzeciwu.

 24. PiS sklerykalizuje Polskę jeszcze bardziej o ile można jeszcze bardziej. Pod hasełkami o “rodzinie” kryje się socjalizm mówiący, że “należą nam się nie nasze pieniądze” czyli zabieranie jednym grupom społecznym aby rozdzielać innym np. 500+ czyli uczenie, że zawsze się coś należy. A potem będą dorastać dzieci, którym w domach sie wpaja że im też się należy. Takie przyzwyczajanie do pobierania cudzych pieniędzy. Ten efekt domina wykończy budżet. Będzie nas dużo i biednych bo wszystcy będą chcieli dostawać wszystko za darmo. Chwyt z 500+ to samobój na dłuższą metę.

  • Ale masz człowieku nasrane we łbie.

   • nij, dzięki za PiSowską diagnozę pasującą właśnie jak ulał do Waszego poziomu argumentacji. “Nasrane”, “we łbie” to retoryka z poziomu “spieprzaj dziadu”. Dzięki za Twój głos “nij” dzięki któremu potwierdzasz jaka jest mentalność PiS. Doprawdy PoPisałeś się elokwencją i wiedzą.

 25. Niektórzy chyba się boją i wpadają w amok napieprzając po 10 komentarzy ze swoimi linkami agitując bzdurami nie z tej ziemi.

  • “bzdury nie z tej ziemi” to nie argument lecz chowanie głowy w piasek wobec faktów.
   Tak strach przed PiS jest całkiem słuszny i uzasadniony.

  • Wobec agitacji czynionej przez PiS należy przypominać, że kiełbasa wyborcza PiS nie jest świeża ani zdrowa. Szkoda, że nie ma więcej wstawek o kulisach działania PiS.

  • eryk, ciekawe czemu sympatycy PiS lubią używać słowa “bzdury” gdy wykazuje im się, że ich partyjka ma dwa oblicza ?

  • eryk, ciekawe jak “amok” komentujących przeciw PiS ma się do “amoku” tych którzy wciąż wierzą w ideologię PiS ?

  • eryk chyba sam się boi skoro pisze że inni “napieprzają” i że “wpadają w amok”. Nie bój się eryk, prawda o PiS również wychodzi na jaw.

 26. pytanie do pis o pis

  Pytanie do PiS. W 2017 r. średnia kwota podatku zapłacona przez osobe duchowną to 485 zł. W 2018 r. średnia kwota podatku dla osoby na najniższej krajowej to 1428 zł. Jak to ma się do prawa i sprawiedliwości ?

 27. Nikt z moich znajomych i rodziny juz wiecej na PiS nie zaglosuje. Dla nas PiS jest skonczony bez wzgledu na to co jeszcze wymysli dla dobra ale swojego aparatu urzędniczego i dla nikogo więcej.

 28. ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY I WSZYSTKO BEDA ROBIĆ ŻEBY JE WYGRAĆ ! W TYM ZAPOWIADAĆ OBNIŻENIE PODATKÓW, A PO WYBORACH BĘDZIE 20 INNYCH NOWYCH PODATKÓW !!!!!!!!!! Wierzcie Morawieckiemu, a po roku zobaczcie ile wam zostanie w portfelu.

 29. PO – Puste Obietnice. PIS – Pełna Ignorancja Społeczeństwa. Jeżeli rząd chce obniżyć podatki, to wiedz, że idą wybory.

 30. kiełbasy wyborczej na początku jest dużo, a potem szybko znika z talerza
  https://www.youtube.com/watch?v=whjsVWSMQcA

 31. musisz to wiedzieć

  PiS chce wprowadzić szokującą ustawę. Znacjonalizują przedsiębiorców?
  https://www.youtube.com/watch?v=9lK-9knDeqw

 32. musisz to wiedzieć

  Gdyby każda konferencja zapowiadająca dworzec, dała jeden dworzec – mielibyśmy ich setki..
  https://www.youtube.com/watch?v=rIyCZ30Wcb0
  i tak samo jest z resztą mówienia o super dobrych inwestycjach..
  gdy stowrzy się jakąś wizję i wmówi ludziom że jest dobra, to ludzie pójdą za tym ślepo

 33. musisz to wiedzieć

  Kandydaci PiS będą zarządzać tak jak nakażą im dyrektywy z za granicy.
  Nie głosować na żadną partię okrągłego stołu! Nie wybierajmy lepszego zła!
  https://www.youtube.com/watch?v=eVhCE6Ai4jw

 34. Nasz kochany PiS umożliwia kolejnym imigrantom ekonomicznym przybywanie do Polski https://www.youtube.com/watch?v=CyqBLNvoSu8
  jaki rząd taki samorząd – oby nie !

 35. Oczekujemy zmian na lepsze ale wybieramy wciąż tych samych. To tak jak wkładać drut do kontaktu i dziwić się że za każdym razem kopie.

 36. tak wygląda rzeczywistość, niech ktoś zaprzeczy https://www.youtube.com/watch?v=IAfH5hRPx24
  balowanie polityków za pieniądze podatników

 37. „Księżackie Jadło” przyciągnęło tłumy. Co sądzicie o tegorocznej edycji Festiwalu Dobrej Żywności?
  – widok wszechobecnych śmieci popsuł mi zabawę (49%, 376 głosów)
  Który z obecnych urzędników ratusza odpowiada za ten bałagan ?

 38. Jak Kuba Bogu – tak Bóg Kubie. Jak ja Kubie – tak Bóg mi. Kuba kocham Cię 🙂

 39. Powiedzenie mówi, że “Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie”. Więc to chyba oczywiste i pewne jak amen w pacierzu, że ta mądrość ludowa sugeruje, że w tym przypadku Kuba zostanie wyniesiony do zaszczytu bycia burmistrzem naszego świątobliwego miasta i świątobliwych mieszkańców miasta, którzy z radością wybiorą Kubę. Ja stawiam na Kubę bo odwracając powiedzenie zacytowane na wstępie wychodzi na to, że: jak ja Kubie tak Bóg mi. Chce aby Bóg mi sprzyjał więc życzę Kubie sukcesu !!!

 40. stołki do góry nogami

  Ludzie gadają że jak wygra Wolski to wielu ze stołków pospada. A jak wygra Kaliński to stołki pozostaną te same. A jak wygrają inni to będą siedzieć na stołkach ale odwróconych do góry nogami 🙂 🙂 🙂

  • ma stołek matołek

   Mi odpowiada mój stołek bo jestem matołek. Dlatego niech wygra ktokolwiek kto mnie z niego nie zrzuci lub nie każe siedzieć na stołku ustawionym nogami do góry bo to dość niewygodne i niezdrowe.

 41. ja mam tak, że jak mi się człowiek z twarzy nie spodoba tu mu nie ufam. Wolski już na bannerach wypadł źle…, nie wiem kto mu te zdjęcia obrabiał ale wyszło źle. Tu na żywo też jakoś swoim wyglądem mnie nie przekonuje. Kawa na peronie – tak słyszałam…pomysł hmm nie wiem czemu i komu miało to służyć, czyżby żegnał łowiczaków, którzy wyjezdzają? teraz ten port…weźmy pod uwagę rejon geograficzny łowicza i to co tu wokół niego dzieje. drugim grodziskiem nie będziemy i pogódźmy się z tym !!!

 42. Wolski chociaż otrzymuje dużo krytyki w necie w rzeczywistości jest jedynym, który może odsunąć od władzy układ. Pan Kaliński zbyt bardzo się w tym wszystkim zagalopował, przykleił się do stołka więc na niego bym już nie liczył, z kolei Sobczak jak wygra to wiadomo, że władze nad miastem będzie trzymało PSL, a mam wrażenie, że po tym co robią w powiecie nikt tego by nie chciał. Siewiera populista jak jego idol Kijowski z KODu – całkowicie bez planu na siebie i miasto. Jak krajowa opozycja jedyne co robi to straszy prawicą.

 43. wolski niech stanie do debaty burmistrzów i tam napewno obroni swoją wizje miasta tylko tam bedzie mogł obronić w sposób merytoryczny swoje tezy

  • Też jestem za tym aby doszło do debaty. Wiarygodność stawianych tez najlepiej zweryfikuje debata kandydatów na burmistrza.

   • podczas debaty dostaje się baty od lepszych

    Aby stanąć do debaty trzeba mieć coś do powiedzenia i to szczegółowo bez podpowiadaczy czy bez kartki.

 44. jak by wolski wygrał co w to wątpie bo jest za głupi to panie przedszkolanki wszystkie instytucje co obstawia burmistrz bedą płakaly..zobaczycie jak on bedzie pastwił sie nad wami psychicznie taki czlowiek bez zadnej empatii

  • Na jakiej podstawie twierdzisz że Wolski będzie sie pastwił psychicznie nad innymi ? – to mocne słowa ! Czy byłbyś w stanie obronić się gdyby postawiono Ci zarzut że piszesz takie rzeczy ?

   • Ten kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja znaczy złodziej – może Ty lubisz się pastwić nad ludźmi, ale nie zarzucaj tego innym bo to bardzo nieładne. Wstyd. Nie chcesz być osądzany o nieprawdę to nie osądzaj. Pierwsza podstawowa zasada.

  • Znam Kubę od czasów gdy był chłopcem. To kochany człowiek. Miły sympatyczny łagodny pogodny. Muchy by nie skrzywdził. Jest jak “do rany przyłóż” gdy ktoś potrzebuje pomocy.

 45. wolski kandydat ma jednoosobowa działalnosc gospodarcza zajmujaca sie drukowanie reklam ulotek banerow ..a tak to mnie wiecej wyglada…zamawia w internecie bo taniej dolicza swoja marże i goni dalej..ot cała jego firma.jak nie byl radnym zarabiał 12 koła rocznie a jak dostał sie do rady a tam ulotek potrzeba i plakatow duzo to zarobki skoczyly na 166tys rocznie Koryto+

 46. PiS to bis PRL. “Edward Gierek ogłosił, że budujemy nową Polskę. Wtedy padło słynne: Pomożecie? Był styczeń 1971 roku. Pierwszy sekretarz KC PZPR odwiedzał też region łódzki. Gospodarskie wizyty były jego specjalnością.Pomożecie ? Pomożemy ! ” źródło https://plus.dzienniklodzki.pl/pomozecie-pomozemy-odpowiadali-polacy-edwardowi-gierkowi/ar/12854368
  No to pomagajcie budowac kolejną socjalistyczną utopię i głosujcie na PiS.

 47. “kandydaci PiS do rady miasta i powiatu w Radomsku z baniakami z wodą weszli na teren szpitala powiatowego. Nie mieli na to zgody dyrekcji placówki, jednak – (…) – mieli próbować też dostać się na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Wszystko po to, by (…) zadbać o pacjentów i dostarczyć im dobrą wodę do picia, bo ta w miejskich wodociągach miała ulec skażeniu. Tyle, że szpital ma osobne ujęcie wody – o czym kandydaci na radnych powinni wiedzieć. ”
  źródło https://wiadomosci.onet.pl/kraj/radomsko-dzialacze-pis-wtargneli-na-oiom-wladze-powiatu-nie-wykluczaja-doniesienia-do/yc0k2ks

 48. Tymi wirtualnymi miejscami pracy to będą częstować , na spotkaniach w Skierniewicach Sochaczewie Żyrardowie itd . Pewnie też tych co ich wykupią pod to lotnisko , tylko o zatrutym powietrzu i przyrodzie w okolicy ani słowa.

  • w gliwicach tez gadali o porcie centralnym iz tego tytulu o miejscach pracy:)jaja jak berety

  • Jeżeli jest prawdą, że w CPK ma pracować ok. 30 tysięcy osób, to z pewnością dla Sochaczewa, Żyrardowa i Łowicza, a i Skierniewic to jakaś szansa na dobrze płatną pracę. Przecież z każdej z tych miejscowości i okolic do lotniska będzie znacznie bliżej niż do Warszawy. A jednocześnie na tyle daleko (w prostej linii od węzła Nieborów, oficjalnie Skierniewice, ok. 30 km), że samolotów nie będzie słychać. Na dojazdy do pracy to żadna odległość. W USA i Kanadzie mówiliby, że pracę mają pod bokiem.

 49. Przed wyborami wszystko jest możliwe, a więc obiecanki cacanki na lata do przodu. Po wyborach ludzie zdziwieni, że znowu dali się nabrać. Sami są sobie winni bo nie słuchali nielicznych głosów rozsądku lecz wybrali tych, którzy robią najgłośniejszą medialną wrzawę.

 50. Najpierw kawa na dworcu żeby nam się lepiej wyjeżdżało a teraz port lotniczy żebyśmy jeszcze dalej zasuwali?? Brawo!

 51. STOP PARTIOM w Łowiczu!!!!!!!!!!!!!11

 52. Pisałem o tym kilka miesięcy temu w “NŁ” w felietonie “Będzie blisko na lotnisko”. Z prostego powodu. Skoro w mieście i powiecie w sprawach inwestycyjnych panuje marazm, to szansę na dobrą pracę, znacznie bliżej niż w Warszawie (do której i tak wiele osób dojeżdża) za z pewnością Centralny Port Komunikacyjny. A 15 minut dojazdu na lotnisko koleją między bajki włożyć. Nikt pomiędzy Łowiczem i Baranowem nie zbuduje TGV (to takie francuskie niezwykle szybkie koleje). Najszybciej i najbardziej komfortowo będzie z pewnością A-2. Ok. 20 – 25 minut.

 53. No tłumy nieprzebrane ….

  • Ale po co na konferencji miałyby być tlumy? Wystarcza na spotkaniach na ulicy, a u Pana siewiery chyba pustki. To musi boleć

 54. Zastanawiające jest to jak w 15 minut ma dojechać pociąg z Łowicza do CPK, jak pospieszny do Sochaczewa jedzie 17 minut??? Ludzie obudźcie się, a nie jak te klakiery bijecie brawa ….

 55. Głosujesz na Wolskiego wybierasz Kasiorka nieudacznika że spółki skarbu państwa. Zero konkretów.

  • Psl to banda kolesi

   Głosując na PSL wybierasz bandę koleszkow którzy wykorzystują politykę do robienia swoich bizensow. Tfu

 56. Psy szczekają karawa jedzie dalej.

 57. Zasadniczo dobrze, wszyscy przez ten port wylecimy…goli i weseli. Pan Wolski powinien kandydować raczej do sejmu, bo interesuje go tematyka kolejowo – lotnicza na wysokim szczeblu. A tu kanalizację trza remontować , bo miasto po burzy w cholerę zalewa, ruszyć oczyszczalnię miejską, rozwiązać sprawę sprzątania miasta, bo brudne jest. Komunalka w ruinę idzie. Takie tam przyziemne sprawy. No, ale lepiej pobajdurzyć o CPK, bo to i miliardem można rzucić. I miejscami pracy za 10 lat pobajerować – istotnie konserwatorów powierzchni płaskich tam będzie potrzeba. Ot takie podfruwanie.

 58. Tak a propos, czy ktoś wie jakim biznesem zajmuje się pan kandydat Wolski, bo wszyscy twierdzą, że biznesmen. A jaka branża?

 59. Te icek jaka ksywa takie szambo w czerepie

 60. Jak czytam niektóre komentarze to nie dziwi mnie to że wygrywają ludzie którzy malują sobie ulice zamiast dawać pomysły na rozwój… To że port nie w Łowiczu nie znaczy ze nie będzie mial wpływu np na miejsca pracy. Ps: tak wiem pewnie jestem kims z PiSu bo nie hejtuje na głupio.

 61. TYLKO WOLSKI NA 100%.JAKI RZĄD TAKI SAMORZĄD

  • rząd robi w bambuko wyborców – kto nie chce wiedzieć o tym ten może wierzyć w co chce; chodzi o wiedzę i fakty, a nie komplementy z sufitu dla rządu

 62. Przed wyborami zaczną to lotnisko już budować ? Na co ten Łowicz ma mieć szansę ,jak to lotnisko powstanie ?
  Pewnie taką samą jak reszta kraju . Hałas na pewno większy , chociaż to jednak daleko od miasta i plany do 2027 ? , jak dobrze pójdzie.

 63. Co może dać nam PiS? Partyjne układy i sterowanie centralne. Nieokrzesany Wolski obraża kolejne osoby. Butność i pych to jego cechy. Takiemu kandydatowi nie można dać kredytu zaufania.

 64. Hejterki szaleją bo PiS ma coś więcej w zanadrzu niż Kijowskiego ?

 65. Najwięksi Hipokryci to postkomuniści Wójcik i Szmadziński- obaj fuchy zawdzięczaj partiom- Wójcik zawsze ma dużo głosów- jak sie dzieli budżet dla niepełnosprawnych to sie głosy ma- ale mistrz propagandy Szmajdziński- zasłuzony w ZSMP i PZPR- opisuje że to zbawca Pelikana. w 1981 wchodzi do Zarządu – w tym samym roku podobni ideologicznie wprowadzili Stan Wojenny. Dyrektor PIH czasami tak był zmeczony ze Ci co go kontrolowali wnosili go do domu bo praca dla Polski ludowej bywała ciężka

 66. Żal, żal projekty ogromne ale gdy zadasz pytanie obecnym radnym dlaczego niezgodnie z przepisami biorą diety, milczą w imię jedno nas łączy wspólne koryto- pytajcie ich przed wyborami o te diety Wójcika, Wolskiego, Siewierę Wielemborkową- różne opcje ale dieta łączy

 67. Najgorsze jest to, że Wolski sam komentuje te artykuły. Smutne…

 68. Brak doświadczenia na podobnym stanowisku to atut nie zarzut. Lepsza młodosc niz lesne dziadki.

  • A Brak doświadczenia na żadnym stanowisko to też atut?? Pan Wolski nie ma żadnego wykształcenia , ani doświadczenia w biznesie zresztą też – uczesał się i laczki założył i bajeruje 😉 jak to chłopak po zawodówce , król dyskoteki uuahahaha

 69. ZACHWYT WOLSKIM, NIE SĄDZĘ BY RADZIŁ SOBIE LEPIEJ JAK KALIŃSKI. MŁODY ,BRAK DOŚWIADCZENIA W SPRAWOWANIU TAK ODPOWIEDZIALNEGO STANOWISKA. NIKŁE SZANSE BY W ŁOWICZU COŚ SIE ZMIENIŁO ZA JEGO KADENCJI. SIEWIERA TO JUŻ KOMPLETNE DNO ,ŁADNY UŚMIECH TO ZA MAŁO. OBIECANKI CACANKI A GŁUPIM RADOŚĆ. WYBIERAJMY LUDZI DOBRZE WYKSZTAŁCONYCH I Z DUŻYM STAŻEM NA PODOBNYCH STANOWISKACH. OBAWIAM SIĘ ŻE ŁOWICKIE SPOŁECZEŃSTWO NIE STANIE NA WYSOKOŚCI ZADANIA

 70. Łączą nas rozwalone skrzynki na plaży i dyskoteka z piwkiem.

 71. Najlepszy program ma Cipiński. Piwko i grill – i tak rozwinie się miasto

 72. Kto lepiej zarzadzi miastem takim jak Łowicz? Przedsiebiorca czy historyk? To chyba prosye.

 73. Brawo. Wolski jest wszędzie i ma do powiedzenia coś więcej niz klikanie w sondaze w necie

 74. Nasyłanie policji na legalnie zorganizowaną konferencje kojarzą mi sie z czasami których pewnie duża część komentujących może nie pamiętać. Milicja też tak robiła z pewnymi służbami a dzisiaj ci co krzyczą o wolność slowa i konstytucji te metody sobie zaadoptowali.

 75. Czy to prawda, że sympatycy KODu zatrudnieni w ŁOK dzwonili po policję, bo nie mogli wyjść z pracy?

 76. No ma energie ten Wolski nie powiem. Nie ma dnia żebym o nim nie czytała.

  • Przed wyborami energia wzrasta. Po wyborach spada. Przed wyborami wszystko jest możliwe. Po wyborach zachodzą nieoczekiwane okoliczności.

   • Dokładnie. Mówię od lat że Pan kalinski energie to ma tylko przy wyborach. Jego koledzy również. Pan siewiera ma tylko wtedy energię gdy obok stoi Kijowski. Potem koniec.

 77. Siewiera ryje. Na spotkaniu ma Górkach sami kandydaci. U Wolskiego na Klickiego tłumy.
  CPK to szansa dla Łowicza i nie można jej zmarnować.
  Wolski może i ma swoje wady, ale jest pełen energii, którą wykorzysta dla dobra miasta. To + kontakty w Warszawie pomoże miastu.

 78. Spotkanie dla samego spotkania. wszyscy działacze pis mogli spotkać się przy kawie i ciasteczkach

 79. do pracy przy gigantycznej inwestycji PiS zatrudni tych, którym dał zielone światło aby przyjeżdżali do naszego kraju nie informując o tym rzetelnie społeczeństwa – Ci wezmą się do pracy, a nasi młodzi będą migrować na zachód za lepszą płacą

 80. Ciekawe skąd bajkopisarze wzięli dojazd pociągiem w ciągu 15 minut.

 81. A kto na tym zarobi ? kto dostanie zatrudnienie przy tych inwestycjach (przyjezdni ze wschodu?). Jak realnie te inwestycje poprawią życie w mieście ? No i czemu ludzie tak hałasują po 22 ?

 82. Bardzo lubię słuchać , jak przyjeżdża przedstawiciel rządu i obiecuje, że będzie robił to, co do niego i tak należy, i za co podatnicy mu płacą. Jaki dobry i łaskawy pan. “Centralny Port Komunikacyjny ma być największym w Europie Środkowo-Wschodniej węzłem transportowym …” .Ma być. Osobiście wolałbym Centralną Przychodnię Lekarską, taką największą w Europie gdzie miałbym zapewniony dostęp do dowolnego specjalisty “w czasie ok. 15 minut”. No co , za trudne ? No właśnie …

  • znakomicie Mietek, masz rację, zdrówko najważniejsze a dopiero potem pociągi 🙂

  • brawo… ale czy “oni” zrozumieją…?:(

  • Mietek, bo na chorobach się zarabia… liczy się to aby ludzi podtrzymywać przy życiu ale nie wyleczyć do końca… aby kupowali i kupowali i kupiwali leki i się faszerowali tą chemią, która na jedno pomoże a zaszkodzi na co innego (skutki uboczne)… zarabia się na chorych, tak jak zarabia się na “super inwestycjach”… raczej nie doczekamy się świetnej obsługi naszych ciał w bezkolejkowych klinikach, a jeśli już to za niezłą kasę…

 83. istnieją urlopy

 84. I teraz sprawdzić tych działaczy z PiS, kto przybył w godzinach pracy (14.00)

  • Z Czego kojarzę to PiS nie rządzi więc nawet jesli wyszli z pracy to pewnie musieli wziąć urlop. Co innego rządzący w mieście czy powiecie którzy w godzinach pracy za nasze podatki urządzają sobie agitacje.