– Jednym znakiem drogowym pozbawiono kierowców kilkunastu miejsc parkingowych – alarmują mieszkańcy osiedla Noakowskiego w Łowiczu.

Chodzi o znak zakazu zatrzymywania się, który został zamontowany przy ul. Sikorskiego, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Ciemną.

Zakazuje on parkowania samochodami na szerokim chodniku wzdłuż ulicy – od strony bloków osiedla Noakowskiego.

Zakaz parkowania dotyczy także chodnika wzdłuż bloków na os. Noakowskiego. Fot. Marcin Kucharski

Znak został postawiony kilka tygodni temu, ale niedawno policja zaczęła, wlepiając mandaty, „przyzwyczajać” kierowców do jego respektowania. Część mieszkańców jest wściekła, a część cieszy się, że pod oknami nie parkują im samochody.

– Zaparkowanie samochodu po godzinie 16.00 na osiedlu graniczy z cudem. Tak samo jest na ulicy Konopackiego czy Kurkowej. Znak zauważyłem dopiero jak ludzie przestali masowo parkować na chodniku wzdłuż Sikorskiego – powiedział nam Grzegorz Żebrowski, mieszkaniec osiedla Noakowskiego.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

7 komentarzy

 1. Niedawno ulice Sikorskiego i Kurkowa + właśnie ten chodnik były przebudowywane (tzw. “schetynówki”). Chociaż ja nie mieszkam w Łowiczu – wiele razy byłem niezadowolony – gdy przez zaparkowane auto – zostawiono pieszym zbyt mało miejsca. W czasie wspomnianej przebudowy ul. Sikorskiego – chodnik ten powinien zostać poszerzony, bo miejsca trochę jest, co widać również na zamieszczonym zdjęciu. Niestety – Ratusz nie pomyślał o tym i w efekcie mamy problem. Mieszkańcy tych bloków powinni się zastanowić w czasie najbliższych wyborów – czy wybrańcy do Ratusza i Rady – spełniają ich oczekiwania.

 2. Do Pana Piotra mieszkańca bloku przy chodniku jeśli kierowca nie zna przepisów i zajmuje trzy czwarte szerokości chodnika a nie ma do tego prawa to powinien mandat dostać tym bardziej ten kto parkuję na zieleni czy blokując drogę! Bardzo dobrze ze jest zakaz chodnik dla pieszych a nie samochodów matki z wózkami czy ludzie na wózkach inwalidzkich nie mogli przejść bo jaśnie państwo auto stawiali już nie wspominając o zabrudzeniu kostki od resztek ciekawych płynów jakże niebezpiecznych dla środowiska drzew ziemi itp wszystko w temacie u Niemców jest zakaz parkowania na chodniku i dają radę kiero

 3. A może ktoś by się zastanowił i poczytał przepisy. Chodnik to chodnik a nie parking. Na chodniku można parkować o ile znaki i stanowią inaczej oraz jeśli zaparkowane auto pozostawia minimum 1.5 metra szerokości chodnika

 4. Ja chodzę po chodniku. I często nie mam jak bo zablokowany furami. Jeżdżenie samochodem w mieście tej wielkości na odległościach 1-2 km to jest dopiero przejaw bycia “daleko za Murzynami”. Bardzo mnie cieszy, że choć jeden chodnik odzyska swoją pierwotną funkcję. Od parkowania są parkingi. To, że jest ich mało to inna sprawa. A raczej źle to ująłem – parkingów nie jest mało – to samochodów jest za dużo. Drastycznie za dużo. Ale to już problem zacofanych (tak, tak) społeczeństw.

 5. Witam
  Jestem mieszkańcem bloku przy owym obiekcie czyjejs zemsty.
  Mamy dwa samochody w tym jeden jest niezbędny aby zarabiał na rodzine…odkąd stoi ta blacha na chodniku ludzie stają gdzie tylko się da czyli ? Czyli w poprzek na chodniku po drugiej stronie ulicy na pasach zieleni pod drzewami… wykonują karkołomne manewry stawiając auta tak ze wyglada to jak podwórko u najgorszego gospodarza lub pokój dziecka po zabawie
  Będziemy stosować odpowiednie pisma oraz wyciągać konsekwencje z tej idiotycznej decyzji postawienia tego chorego znaku

 6. Co za ORMOwiec łowicki to wymyślił? Co za ORMOwiec łowicki to postawił??? To ORMO robiło niewinnym ludziom pałowanie np. w Mokrej Prawej! To ORMO z Bochenia robiło pałowanie w Łowiczu. A teraz ta sama ścieżka zdrowia mandaty za to gdzie można postawić samochód. Kto teraz chodzi po chodniku? Jeździ rowerem albo samochodem. Murzyni kiedyś porozumiewali się tam-tamami. Ale i oni mają komórki. W sposobie myślenia w Łowiczu jesteśmy daleko za Murzynami. Nie obrażając Murzynów. A art 32 Konstytucji RP? Kto w Łowiczu czyta konstytucję?

  • Typowy Komunistyczny Janusz. Czlowieku co ma pałowanie na Mokrej Prawej do parkowania na chodniku na Sikorskiego? Weź ochłoń trochę i idź z Grażynką na spacer lepiej. Tylko po chodniku, Ty buntowniku mały 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.