Czy zdemaskowanie kradzieży na terenu zakładu może być przyczynkiem do niesienia pomocy dzieciom? Okazało się, że tak. Jeszcze dzisiaj z zakładu produkcyjnego firmy VinciPlay z ul. Seminaryjnej w Łowiczu do Domu Dziecka w Strobowie pojadą słodycze, pluszaki, zabawki itp.

Na chwilę przed wyjazdem do Domu Dziecka w Strobowie
Na chwilę przed wyjazdem do Domu Dziecka w Strobowie

Zaczęło się nietypowo. Jaki czas temu na terenie zakładu doszło do kradzieży belek służących do zabezpieczenia towarów w transporcie. Kierowcę, który je skradł szybko udało się namierzyć na zakładowym monitoringu.

– Poprosiliśmy kierowcę, żeby oddał nam skradzione rzeczy i zasugerowaliśmy, że fajnie byłoby gdyby przekazał paczkę ze słodyczami np. dzieciom z domu dziecka czy innej placówki – dowiedzieliśmy się w zakładzie.

Dzięki temu kierowca miał uniknąć konsekwencji prawnych, bowiem przedstawiciele zakładu postanowili, że nie będą zgłaszali kradzieży do organów ścigania. Paczkę przekazał również spedytor – szef pracownika, który dopuścił się kradzieży.

Ponieważ jednak paczki nie były bardzo duże, pracownicy firmy z Seminaryjnej postanowili dołożyć coś od siebie. W efekcie udało się uzbierać kilka worków prezentów o sporej wartości.

5 komentarzy

  1. Brawo dla Państwa!!! Brawo zakład!!!

  2. Fajny teem tam macie , są jakieś przyjęcia do pracy 🙂

  3. Dobry pomysł, gratulacje coraz mniej jest takich firm- oby więcej i nie tylko w okresie świątecznym

  4. DOBRY SPOSÓB NA ODKUPIENIE WIN