Kilkunastu przedstawicieli instytucji oraz stowarzyszeń działających na rzecz kultury uczestniczyło w dzisiejszym spotkaniu dotyczącym ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Jednym z prelegentów był przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Michał Trzoska
Jednym z prelegentów był przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Michał Trzoska

Spotkanie odbyło się w Muzeum w Łowiczu m.in. z uwagi na to, że łowicka procesja Bożego Ciała znajduje się na „Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego”.

Została na nią wpisana w 2014 roku po wniosku obecnego przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu, a wtedy „szeregowego” radnego Michała Trzoski. Był on też jednym z prelegentów podczas spotkania.

Ponadto Joanna Cicha-Kuczyńska z Departamentu Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego omówiła rolę i zadania państwa w zakresie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Katarzyna Sadowska-Mazur z Narodowego Instytutu Dziedzictwa mówiła o tym, w jaki sposób każdy może skutecznie chronić niematerialne dziedzictwo kulturowe, zaś Magdalena Bartosiewicz z łowickiego muzeum przypomniała o działaniach dotycząccych dziedzictwa niematerialnego, jakie podejmowało łowickie muzeum

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.