Nie może się odnaleźć w IV lidze Orzeł Nieborów. Po raz kolejny zaliczył porażkę, tym razem przegrywając z GKS Orkan Buczek. Mecz 14. kolejki zakończył się również dużą porażką Pelikana II Łowicz, który uległ ZKS Włókniarz Zelów.

Po 14. rozegranych kolejkach Orzeł Nieborów zgromadził na swoim koncie tylko trzy punkty i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek. Każdy mecz okazuje się dużym wyzwaniem i tylko raz udało się pokonać przeciwnika. W ostatni weekend drużyna trenera Dawida Ługowskiego przegrała z Orkanem 0:4. W pierwszej połowie gra Orła nie wyglądała jeszcze najgorzej. Wprawdzie stracili jedną bramkę, ale była szansa na odrobienie jej po przerwie. Niestety w drugiej odsłonie wszystko się posypało… Orkan okazał się zbyt silnym przeciwnikiem, zresztą świadczy o tym wysoka lokata w klasyfikacji generalnej.

– – Niestety znowu nie udało się wygrać. Jednak zespół z Buczku nie przypadkiem jest w czołówce tabeli, dobrze poukładany, jeden z lepszych w tej lidze. My teraz jednak musimy skupić się na trzech najbliższych meczach i zdobyć w tych meczach jak najwięcej punktów, cel jest jeden – dziewięć punktów i walka do końca o jak największa liczbę punktów w tej rundzie, zespół się nie poddaje! – skomentował kapitan zespołu Orła, Bartłomiej Tkacz.

Podopieczni trenera Jarosława Rachubińskiego również nie mają powodów do zadowolenia. W ostatnim meczu zostali pokonani przez Włókniarza aż 0:5. Co dziwniejsze jeszcze do przerwy wynik był remisowy 0:0. Brak koncentracji w pierwszych minutach drugiej odsłony przyniósł stratę pierwszej bramki, a ta pociągnęła za sobą kolejne błędy, konsekwentnie wykorzystywane przez rywala.

– Brak koncentracji w początkowych minutach drugiej części spotkania i nie do końca wypełnianie założeń taktycznych przerodziło się w porażkę i to sromotną porażkę. Przed meczem uważałem, że zespół przeciwnika jest w naszym zasięgu, liczyłem na zdobycie jakiegoś punktu, albo punktów, niestety rzeczywistość okazała się zgoła inna i przyniosła bardzo dużych rozmiarów porażkę- ocenił trener Pelikana II, Rachubiński.

14. kolejka IV ligi:
LKS Orzeł Nieborów – GKS Orkan Buczek 0:4 (0:1); br.: Dominik Cukiernik (37), Hubert Berłowski (53), Michał Lewandowski (58) i Dawid Miedwiediew (90+1).
Orzeł: Maciej Chmielewski – Kamil Bogusz, Piotr Warchoł, Bartłomiej Tkacz, Przemysław Wilk (70 Piotr Tkacz) – Michał Redzisz, Dawid Ślązak (70 Maciej Balik) – Bartosz Placek, Michał Świdrowski 70 Łukasz. Wierzbicki),  Volodymyr Molodchenko (75 Mateusz Szafarowicz) – Karol Kruk.
Sędziował: Szymon Michniewicz (Łódź). Żółte kartki: Bartłomiej Tkacz (3) i Bartosz Placek (1) – obaj Orzeł oraz Dawid Pałyska – Orkan.

KS Pelikan II Łowicz – ZKS Włókniarz Zelów 0:5 (0:0); br.: Albin Maciejewski 2 (47 i 73), Bartosz Jachymski (57) i Krystian Marcioch 2 (77 i 90).
Pelikan II: Oktawian Zimny – Łukasz Sejdak, Tomasz Wudkiewicz, Wojciech Mazurowski, Michał Żółtowski – Dominik Głowiński (65 Marcel Wnuk), Jan Sejdak (65 Mateusz Kardas), Kuba Jóźwiak (75 Miłosz Owczuk), Jakub Bylewski (65 Patryk Papuga) – Filip Bućko (60 Krystian Kruk), Damian Szczepański (70 Adrian Musialik).
Sędziował: Adam Sekuterski (Łódź). Żółte kartki: Oktawian Zimny (1), Damian Szczepański (1) i Michał Żółtowski (1) – wszyscy Pelikan II oraz Adrian Łucki – Włókniarz.

KS Warta Działoszyn – LKS Ceramika Opoczno 2:1 (0:1); br.: Daniel Lisowski (56) i Paweł Marchewka (82) – Dawid Stańdo (6).
KS Sand-Bus Kutno – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 2:1 (2:1); br.: Kamil Bartos (1) i Łukasz Dynel (44) – Adrian Bartczak (40).
MKS Zjednoczeni Stryków – ŁKS II Łódź SA 0:2 (0:1); br.: Michał Karlikowski (12) i Ievgen Radionov (81).
LKS Omega Kleszczów – LKS Termy Ner Poddębice 4:0 (1:0); br.: Paweł Kowalski 3 (43, 50 i 79) i Adrian Ociepa (52).
PKS Polonia Piotrków Trybunalski – GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 4:0 (2:0); br.: Krystian Wojtczak 3 (12, 33 i 87) i Jakub Bąbol (62).
KS Warta Sieradz – MKS Jutrzenka Warta 5:1 (2:1); br.: Adam Patora 2 (10 i 36), Łukasz Mitek (47 karny) i Przemysław Nawrocki 2 (56 i 66) – Piotr Kobierski (15).
LKS Kwiatkowice – MKP Boruta Zgierz 2:3 (1:2); br.: Jardel Muniz Cruz (10) i Łukasz Pierzyński (77) – Patryk Pietrasiak (1), Oleksii Naidyshak (27) i Filip Markowski (80).

1. KS Warta Sieradz (1) 14 36 48-10
2. KS Sand-Bus Kutno (2) 14 34 38-16
3. PKS Polonia Piotrków Trybunalski (3) 14 31 46-17
4. GKS Orkan Buczek (4) 14 28 40-17
5. ZKS Włókniarz Zelów (6) 14 24 29-26
6. MKP Boruta Zgierz (5) 14 23 34-25
7. ŁKS II Łódź (11) 14 22 35-30
8. LKS Kwiatkowice (7) 14 20 33-26