Na antenie TVP 23 marca w programie “Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz przedstawiono sytuację Romana Marczyka z Woli Zbrożkowej, borykającego się się z fatalnymi następstwami zatrzymania krążenia.

W prowadzenie zbiórki pieniędzy na jego leczenie i rehabilitację zaangażował się Caritas. Aby ją wesprzeć, wystarczy pod numer 72052 wysłać sms o treści ROMEK, którego koszt wynosi 2,46 zł (w systemie odbierane są sms-y najpopularniejszych sieci telefonii komórkowej: Play, Orange, Plus, T-Mobile i Hejah).

Nagrania do programu Elżbiety Jaworowicz realizowano najpierw, na początku lutego, w Woli Zbrożkowej (o czym pisaliśmy a łamach “Wieści), a następnie w studiu w Warszawie. My przypominamy, że ów 45-letni, zawodowy kierowca, zawsze był człowiekiem bardzo aktywnym i powszechnie lubianym, zaangażowanym w wiele inicjatyw społecznych, sołtysem oddanym sprawom swojej wsi, a także strażakiem ochotnikiem w jednostce OSP w Woli Zbrożkowej, pełniącym funkcję jej gospodarza.

24 czerwca 2016 r. będąc w pracy, ale już po powrocie z trasy do magazynu pod Strykowem, Roman Marczyk doznał zatrzymania akcji serca. Doszło do niedotlenienia mózgu i w konsekwencji do uszkodzeń neurologicznych. Od tego momentu z chorym nie ma kontaktu, wymaga on całodobowej opieki oraz rehabilitacji. Nie je samodzielnie, nie reaguje na polecenia i proste komunikaty.

Roman Marczyk (po prawo) z bratem Fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Chory jest podopiecznym Fundacji “Światło” z Torunia (adres: ul. Grunwaldzka 64, 87-100 Toruń). Aby wesprzeć prowadzoną przez nią zbiórkę, można wpłacić dobrowolną darowiznę na fundacyjne konto w PKP S.A I/O Toruń o numerze: 34 1240 4009 1111 0000 4490 9943. W tytule przelewu należy wpisać: “na leczenie Romana Marczyka”. Zbiórkę można również wesprzeć 1% podatku, posługując się numerem KRS Fundacji “Światło” 0000183283 i dopiskiem w rubryce cel szczegółowy 1%: “na leczenie Romana Marczyka”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.