Marek Molenda, uczeń Zespołu Szkół nr 2 na Blichu będzie jedynym reprezentantem powiatu łowickiego w wojewódzkim finale V edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!”. Organizują go posłowie Piotr Polak, Robert Telus oraz senator Przemysław Błaszczyk – wszyscy z Prawa i Sprawiedliwości.

Marek Molenda z ZSP nr 2 na Blichu. fot. G.Ch.

Uczeń zajął czwarte miejsce w eliminacjach regionalnych, które odbyły się 5 marca w Klubie Garnizonowym Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej. Nauczyciel historii w szkole blichowskiej Grzegorz Chojnacki powiedział nam też, że dostanie się Marka do finału wojewódzkiego jest sukcesem. Jako uczeń technikum informatycznego, ma mniej godzin lekcyjnych historii niż biorący też udział w konkursie uczniowie liceum. w przygotowanie się do startu w nim musiał włożyć znacznie więcej pracy. – Marek jest uczniem zdolnym i solidnym, o wielu zainteresowaniach, nie tylko historycznych – powiedział nam nauczyciel.

W finale regionalnym konkursu brali też udział uczniowie innych szkół ponadgimnazjalnych z Łowicza. Czwórka z nich otarła się o finał i zdobyła wyróżnienia: Mateusz Jagiełło z II LO, Szymon Salamandra z I LO, Aleksandra Pawelec z I LO i Dawid Gałązka z pijarskiego LO.

1 komentarz

  1. Myślę że za kilka lat będzie zaginał nauczycieli historii i powie im co oni go nauczyli!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.