46 komentarzy

 1. Szlachetnie Pan postąpił Panie W.G.przepraszając Burmistrza Jankowskiego za zaistniały incydent przy pomniku i dodaje Pan ,że ,,nie należy do tej bandy,,(?!).A przynależność do bandy jest karalna ,doznała tego osoba Panu bliska(około10 lat więzienia).Panu to nie grozi bo Pan nie należy.

 2. Uroczystość w Strykowie był okazała. Obelisk z orłem pełnym ekspresji, Powinna ujrzeć cała Polska. Udział dzieci i młodzieży godny pochwały dla całego strykowskiego społeczeństwa. Widziałem autentyczne zaangażowanie. Z oklaskiwanej wypowiedzi starszego Pana wynika, że został wybrany nowy burmistrz. Czas pokaże czy wybór był trafny. Nie zrozumiałem co prostował burmistrz , po co było zapaprać właściwą tabliczkę.

 3. Uczestniczyłem, bardzo mi się podobało.
  Jeśli pomnik się nam podoba (sposób w jaki uczczono 100-lecie oraz jego forma), a moim zdaniem powinien, to miejmy świadomość, że gdyby nie Krzysztof Bandurowicz, to by go nie było. Bandurowicz nie wysforował się w wyścigu inicjatorów budowy pomnika i nie przypisał sobie cudzych zasług. Gdyby był tylko inicjatorem, to zasługa jego i tak byłaby duża, ale on był lokomotywą tego pomysłu – przeciągnął go mimo sprzeciwu i bierności wielu radnych i innych ludzi, zajmował się wszystkim od korespondencji z Radą Języka Polskiego po kontakty z kamieniołomem.

 4. Czytaj: strykow.istrefa.com/topic/forum-wyborcze/rocznica-niepodległości-w-strykowie/

 5. masz racje zgadzam się z tym co mówisz

 6. KOCHANI,

  Najważniejsze, że WSZYSTKO SIĘ UDAŁO. ALE NIE DZIWMY SIĘ, ŻE TAKIE SŁOWA PADAJĄ JAK SĄ WŚRÓD NAS NIESZCZERZY LUDZIE. GDYBY WSZYSTKO BYŁO W PORZĄDKU ZE STRONY RZĄDZĄCYCH TO NIE BYŁO B TAKICH KWIATKÓW. A NIESTETY W OSTATNIM CZASIE BURMISTRZ JANKOWSKI POZAPOMINAŁ O MIESZKAŃCACH MIASTA, A BARDZIEJ DBAŁ O WSIE.

  • Tak tak a świstak siedzi i zawija w sreberka.
   Obrońcy Strykowa gdzie jesteście ? Nic dla rozwoju miasta nigdy nic nie zrobiliście a przepraszam stoiska monopolowe dorabialiście teraz bohaterzy wielcy.

 7. Anno jak ty jak zwykle ladnie wygladasz!

 8. POZWULCIE ŻE SIE WYPOWIEM CO DO WPISU UŻYTKOWNIKA HANIA NIECH NIE OCENIA KAŻDEGO KSIĘDZA JEDNĄ OPINIĄ W STRYKOWIE JAKOŚ NIKT NIE BYŁ MOLESTOWANY PRZEZ KSIĘDZA WIĘC JAK MACIE PISAĆ PIERDOŁY BEZ POKRYCIA TO NIE PISZCIE W OGULE !!!!

  • SKĄT TY HANIA JESTEŚ ŻE PISZESZ ŻE JEDNA Z NAJGUPSZYCH GMIN W POLSCE Z WARSZAWY GDYNI CZY Z KĄT JESZCZE ŻEBYM WIEDZIAŁ KIM TY JESTEŚ TO BYM CIE ZWYMYŚLAŁ NA PRIV
   BO TO CO PISZESZ JEST HAMSTWO A MOŻE JAK SIE NIE BOISZ STRYKOWIAN I STRYKOWIANEK TO UJAWNISZ SWOJE IMIE I NAZWISKO JAK TAKA JESTEŚ ODWARZNA

 9. Duże miasta pokazały , gdzie miejsce j,,jedynie słusznej idei,, . Nawet takie Głowno pokazało, gdzie miejsce Pisu , i wybrało burmistrza wbrew nagonce , chociaż niewiele zrobił . W Strykowie trzeci świat i prowincja , gdzie propaganda i kłamstwo zrobiło swoje , niszcząc porządnego człowieka . Ciekawe co dalej ?? Ninawiść już jest .

  • Panie Smutny – tu jest brak analogii. Co mają duże miasta do wyborów w Strykowie? Tu nie było KO i PIS tylko dotychczasowy burmistrz i kandydat na nowego.
   Nienawiść to wylewa się w Pana wypowiedzi: trzeci świat, prowincja, kłamstwo, jedynie słuszna idea… itd.
   Sądząc po wypowiedzi to jest Pan “ukrytą opcją PISowską”

 10. ZAŚCIANKOWY STRYKÓW.
  OBECNIE JEDNA Z NAJBOGATSZYCH I NAJGLUPSZYCH GMIN W POLSCE. CI CO KRZYŻEM W KOŚCIELE TO MAJĄ NAJWIĘCEJ NA SUMIENIU.

 11. Społeczeństwo Naszej Gminy się podzielilo w dużych miastach na partie a u nas NIESTETY religijnie. Jest to bardzo brzydki podział. Co mają pomyśleć o dorosłych z których mają brać przykład dzieci i młodzież? Mają się bić o wiarę? Rzeka ma znowu podzielić ludzi? To jest myślenie średniowieczne nie XXI wiek. Do jasnej cholery Panie Kosmowski niech Pan sie w pierwszej kolejności do tego odniesie. Bo jest źle!! Odciąć Kościoły od polityki i urzędu. Ludzie się boją , ze jak są innego wyznania to pracę stracą.

 12. Wspanialy koncert w Domu Kultury. Cala impreza swietna szkoda ze chamstwo jedrzejczaka przycmilo wszystko. Nie powinno mu sie tego darowac. Szkoda bylo Burmistrza ale i tak stanal na wysokości zadania. Zgadzam sie ze bandurowicz i jedrzejczak a takze ten realizator ktory wzial pieniadze powinni przeprosic za swoje zachowanie.

 13. Nauki to oni pobierają w Warszawie , kampanie nienawiści i opluwanie ciągną dalej , fotki mówią same za siebie , kto tam razem się trzyma . Powtórzę , nie warto być dobrym człowiekiem , Panie Andrzeju ,, olej ,, to towarzystwo , głowa do góry! Normali są z tobą !

 14. NIE PRZESADZAJMY JESZCZE NIE ZAPRZYSIĘŻONY JEST NOWY BURMISTRZ JAK ZOSTANIE ZAPRZYSIĘŻONY BĘDZIE MIAŁ WIĘKSZE FRONTY DO PRAC
  DAJCIE MU SZANSE

 15. Ludzie sami sobie wybraliście dobra zmianę- tacy będą teraz rządzić. Od początku prowadzenia kampanii było widać kto tu jest dobry a kto zły, kto prowadzi kampanie negatywna a kto pozytywna. Czekamy teraz kto będzie wice burmistrzem, założę się ze będzie wojna domowa 🙂 Przez wszystkie kadencje p. Andrzeja Stryków nigdy nie był tak podzielony jak teraz i cieszę się, ze nie musi z tymi ludźmi już współpracować bo ich zachowanie na uroczystościach to po prostu hańba.

  • Podpisuję się pod tą wypowiedzią . Analogia do słów ks. Popiełuszki zupełnie nie na miejscu. Zwłaszcza, że w kampanii nowego burmistrza zupełnie dobra nie dało się odczuć a raczej zepsucie i nienawiść. Metody iście PiSowskie, dlatego nie ma się co dziwić, że nowa władza otacza się takimi ludźmi.

  • Zaciekawiona

   Całe społeczeństwo jest podzielone widać to na każdym szczeblu. Niestety nie potrafimy szanować ludzi o odrębnych przekonaniach, jeśli ktoś ma odmienne to wrogiem się staje

  • Głos sumienia

   Jestem Mariawitką , ale wstyd mi za to ,że mieszamy politykę do wiary. Wstyd mi za osoby ,które występowały z mojego kościoła na święcie niepodległości w Strykowie trochę samokrytyki.

  • Co ma stary pryk z Solidarności i niespełniony PISowiec do nowego Burmistrza? Ludzie! Chyba tylko to, że jedni i drudzy byli przeciwko AJ. Gdzie dowody że WK się takimi ludźmi otacza? A jakby go poparł kryminalista to byłby Burmistrzem Kryminalistów. Co za brednie….

 16. czytelniczka

  Opinia świadczy o tym kto ja wydaje, dziwi mnie jednak że nikt nie przerwał tego żenującego wystąpienia. Jaki przykład daliśmy najmłodszym. Wstyd i hańba.

 17. Czy to takie pozytywne zmiany wybraliśmy ?Świetny fanklub nowego burmistrza: Jędrzejczak, Bandurowicz, Rosiński. Stryków został podzielony, ludzie się nie odzywają, nie podają sobie rąk. Coś mi się wydaje że jak to kiedyś runie to rozsypie się na takie kawałeczki ze nikt nie będzie tego w stanie poskładać.

  • Fanklub ?? A co ma do tego NOWY burmistrz ?? zastanów się troszkę nad tym co piszesz. Społeczeństwo wybrało nowego burmistrza a jeżeli się nie możesz z tym pogodzić to trzeba było samemu startować. Wszyscy przez internet potrafią krzyczeć a nikt w twarz nie powie. Pan Jędrzejczak nie popisał się i współczuje Panu Jankowskiemu . Jednak dziwi mnie fakt, że nikt z tych krzykaczy stąd nie potrafił zareagować ! tylko przez internet i anonimowo tacy mądrzy ! żenujące !

 18. zgadzam się z tobą bo to prawda teraz powinniśmy pojechać z taczką do Jędrzejczaka i wywalić jego na posesji burmistrza Jankowskiego a w drodze powrotnej wytarzać jego w oborniku .

 19. Żądam przeprosin od Pana Bandurowicza który udostępnił mikrofonu Jędrzejczakowi- za zniszczenie tak pięknej uroczystości. Gdzie słowa o idei budowania pomnika, czy wszystko co teraz się robi to tylko dla graweru widocznego dla wszystkich. ..zapomnieliście się ludzie! szkoda tylko że zniszczyliscie tak podniosłe chwile. Józef Piłsudski pokazał Wam po co tam bylismy- dla Polski, dla tych którym nie dane było dożyć wolności. Wy ta wolność słowa wykorzystaliscie w najbardziej parszywy sposób jaki można, podzas tak wspanialego dnia i pięknej uroczystości.

 20. Jakie zło wyrządzil Burmistrz Gminie i P. Jędrzejczakowi ze Smolic przez trzy kadencje ciężkiej pracy .To czy dobro zwyciężło to sie okaże.Burmistrz zostal opluty przez zdziwaczałego Starca Solidarności na oczach setek ludzi na tak wielkiej patriotycznej uroczystości.Bezczelność nie ma granic.Ten Starzec nie zasłużył na szarfę bialo-czerwoną.Domagam sie przeprosin.

 21. Przed wystąpienim publicznym , niektórych powinno się poddać badaniom u specjalistów od głowy . Biedny burmistrz , wreszcie uwolni się od towarzystwa tych ludzi . O czym z nimi rozmawiać ?

 22. Zgadza się…..gardło samo rwało się by cisnąć w stronę P. JANA niecenzuralne słowa. Lecz kultura osobista obecnych wygrała … chociaż w cichych komentarzach
  Słychać było To i Owo !!! Obserwując reakcję wspołtowarzyszy z pocztu sztandarowego Tego Pana- reakcja była komiczna… został wyśmiany !!! A dla nas był szok…. ludzie nie mieszajcie POLITYKI w tak piękne chwile , które potrafią jednoczyć, nie dzielić !!!

 23. Jestem poruszony dzisiejszym dniem. Uroczystość wysmienita i przy pominku i zachowanie sztandarów na cmentarzu i tych młodych strażaków. Organizacja na 5+ brawo Dom Kultury!!!!
  Szkoda wielka ze Pis i tacy ludzie to grono nowego burmistrza. I teraz tak będzie. Parodie i komedie a nie uroczystości. Jestem zdegustowany zachowaniem tych Panów. To im juz dziękujemy nie chcemy ich oglądać. Głupoty i debilizmu.

  • Niech Pan mówi za siebie a nie MY!
   Ja tu nie widziałem żadnej inspiracji nowego burmistrza a jedynie kilku zakompleksionych PISiorków.

 24. Uznanie dla Burmistrza Rady i P.Bandurowicza.Uroczystość zepsuł były radny ze Smolic.Swoim chamskim ,brudnym (jak jego ksywa ze Smolic )wystąpieniem zespsuł wspaniały nastrój uroczystosci.Wykorzystując autorytet ks.Popieluszki przekreślił dorobek trzech kadencji Burmistrza nazywajac to złem.Czy to bedzie dobro okaże sie po kilku latach.Cały dorobek zasług J.Jedrzejczaka legł w moim mniemaniu w gruzach.Jeśli sie nie ma nic mądrego do powiedzenia lepiej milczeć.Dołączam sie do słowów Pana Jankowskiego i życzę aby nowy Burmistrz miał w sobie tyle dobra co jego poprzednik .

 25. To prawda zniszczył cały klimat. Wnuczek został wyróżniony flagę wciągnął na maszt a ten taki dziad. Żenada cały ten związek to wstyd w czapkach i kapeluszach z flagą na ramieniu takie zachowanie i takie słowa z ust. Takie pochody na 1 maja trzeba zorganizować bo to bardzo pięknie wygląda .

 26. Mikrofon staremu powinniście zabrać. Publicznie powinien przeprosić teraz Pana Andrzeja. Więcej nie wpuszczajcie go na takue uroczystości to ogromny wstyd tak samo jak Pan Rosiński!! Szanujcie nas mieszkańców. Brawo dla klasy mundurowej i małych strażaków za kontynuację tradycji. Byliście bohaterami uroczystości!! Szacunek dla Was i Waszych opiekunów.

 27. Przykro się robi kiedy prace tylu ludzi niszczy jedna wypowiedź a właściwie jedna osoba.Uroczystośc przepiękna, nie powinna mieć najmniejszych znamion polityki ale p.Jan tego nie uszanowal.powinien Pan przeprosić nie tylko Burmistrza ale wszystkich którym niewatpliwie zepsuł pan ten piękny dzień. Przeprosić powinien każdy kto na tak obrzydliwe słowa zareagował oklaskami….. brawo dla organizatorów tych obchodów, niesamowite przeżycie

 28. Faktycznie super uroczystość , momentami bardzo wzruszająca, i niestety wypowiedź Pana Jana z Solidarności bardzo nie na miejscu. Jeżeli ktoś nie ma nic sensownego w tak uroczystej chwili do powiedzenia to lepiej niech nic nie mówi.
  To nie czas i miejsce na takie wywody.
  Ps.” Jaki rozum taka mowa”

 29. Włodzimierz Grochocki

  Piękne Święto. Byłem dumny, że tak ogromna grupa mieszkańców Strykowa i gminy szła razem w pochodzie. Ładny pomnik i piękne słowa jakie tam padały z ust „Naczelnika Piłsudskiego. Niestety wszystko to popsuł Pan Jan Jędrzejczak. Jest to osoba niewątpliwie mająca zasługi dla naszego miasta i miałem dużo szacunku do niego. Niestety swoim chamskim wystąpieniem, wszystku u mnie stracił. Przepraszam Pana, Panie Burmistrzu Jankowski za brak mojej reakcji po wystąpieniu P.Jędrzejczaka. Nie wiedziałerm jak się zachować. Przykro mi.

  • Włodek powinieneś zareagować komentarzem, że to nie miejsce i czas na takie komentarze. I więcej juz nie dopuszczać Go do głosu na uroczystościach. Wyszło na to, że też należysz do tej bandy. Tym bardziej że wyslaleś Bandurowicza do niego. Może to bylo z premedytacją zrobione?

   • Włodzimierz Grochocki

    Wg scenariusza głos miał zabrać tylko K.Bandurowicz, ale sam zdecydował o odzieleniu głosu projektantowi, T.Rosińskiemu i J.Jędrzejczakowi. Ze względu na czas poprosiłem Krzysztofa o skrócenie wystąpień, dlatego poszedł do Jędrzejczaka, żeby mówił krótko. Więc powiedział. Czuję się trochę winny, ale nie wiedziałem czy to komentować, obawiałem się jakiejś pyskówki. Wstyd mi i głupio wobec Burmistrza Jankowskiego. Nie jestem w tej „bandzie” i nie po drodze mi z nimi.

   • Nie jest to wina WG tylko Bandurowicza. Wychodzi z tych Panów taka PISowska mentalność!

 30. WSZYSTKO BYŁO SUPER ALE NIE PODOBAŁO MI SIE ZDANIE ŻE ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻYŁ BURMISTRZ ELEKT W TAKIE ŚWIĘTO TAKI TEKST ŻUCIĆ W STRONE USTĘPUJĄCEGO BURMISTRZA TO BYŁ STRZAŁ W POLICZEK NIE POPISAŁ SIE PAN Z SOLIDARNOŚCI

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.