Członkowie głowieńskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w niedzielę 19 marca spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym.

Walne zebranie Koła PZW w Głownie. Fot. Elżbieta Woldan-Romaniwicz

Odbyło się ono w świetlicy Zespołu Szkół nr 1 na ul. Koprenika. Na ogólną liczbę aż 779 członków zadeklarowanych pod koniec 2016 r., na zebraniu stawiły się 63 osoby, czyli około 8% .
Najważniejszą sprawą były wybory władz koła na nową kadencję. Dotychczasowy prezes Ireneusz Krakowiak zdecydował się stanąć w szranki z kontrkandydatem do pełnienia tej funkcji Sławomirem Alagierskim. W tym przypadku wybory zakończyły się zwycięstwem Krakowiaka, który uzyskał poparcie 35 głosujących, podczas gdy na Alagierskiego oddano 17 głosów.
Oprócz dotychczasowego prezesa, do zarządu koła w wyniku wyborów 19 marca weszli także: Tomasz Tylke i Grzegorz Tylke (obydwaj z poprzedniego składu), Bartłomiej Kaźmierczak, Rafał Biernacki, Dominik Rojek i Sebastian Roza.

Obecny na walnym burmistrz Głowna Grzegorz janeczek mówił o planach dotyczących remontu jazu na zbiorniku na Hucie Józefów. Prace planowane na rok bieżący będą wymagały całkowitego lub przynajmniej częściowego spuszczenia wody.

Gościem zebrania, do którego wędkarze mieli najwięcej pytań był Szymon Pilch – przedstawiciel inwestora planującego budowę wakeparku (zasilanego elektrycznie wyciągu do uprawiania wakeboardingu – pływania na deskach). Wakepark ma już w tym roku powstać na wodach zalewu Mrożyczka w jego części od cypla do “czternastki”, wzdłuż parkingu i cmentarza. W toku dłuższej dyskusji udało się uzyskać od gościa zapewnienie, że wędkarze będą mogli bez ograniczeń łowić ryby na tym terenie w okresie od września do końca kwietnia, gdy wyciąg będzie nieczynny. Z kolei od maja do końca sierpnia, gdy będzie uruchomiony, łowić w jego sąsiedztwie będzie można w godzinach porannych – do otwarcia obiektu około 9.00 oraz po jego wieczornym zamknięciu.

Komentowanie nie jest możliwe.