Iwona Grzybowska została wybrana na nową prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, jej zastępcą będzie natomiast Łukasz Siewierski. To decyzja rady nadzorczej, która dzisiaj, 16 sierpnia, dopiero po godz. 21 zakończyła wyjątkowo burzliwe obrady.

Informację tę potwierdził nam zaraz po wyjściu z obrad przewodniczący rady nadzorczej Dominik Uczciwek. Oboje wybrani do tej pory pełnili funkcje kierownicze w zakładach OSM – Iwona Grzybowska w Kutnie, Łukasz Siewierski w Łowiczu.

Czy to zarząd tylko tymczasowy do połączenia OSM z innym, większym podmiotem? Na razie trudno powiedzieć – większość rady nadzorczej jest za takim rozwiązaniem, ale decyzja należy do walnego zgromadzenia delegatów, które zostanie poprzedzone zjazdami terenowymi.

– Podejmujemy bardzo trudne decyzje, od których zależy przyszłość przeszło 6000 gospodarstw domowych (5000 właścicieli, przeszło 1000 pracowników OSM) – mówił nam Dominik Uczciwek. – Nie chcemy dopuścić do tego, by za jakiś czas znaleźli się oni z niczym, stąd nasze rozmowy, dlatego rozważamy przeróżne opcje, by wybrać tę optymalną. Na pewno nie zamierzam uchylać się od odpowiedzialności.

90 komentarzy

 1. Kiedyś byłem związany z OSM w Łowiczu. Kibicowałem temu zakładowi chociaż wiedziałem, że z takim “profesjonalizmem” wewnątrz, przy rosnących wymaganiach otoczenia zewnętrznego, kiedyś musi nastąpić krach.I nastąpił.
  Brak kierunku działania, chaos i pycha, brak kompetencji i wieloletnie zaniedbania, to musi skończyć się zgonem firmy, którą ja też budowałem. Żegnaj Łowicka Mleczarnio.
  Szkoda pracowników, którzy poświęcili całe swoje zawodowe życie.
  Żegnaj OSM w Łowiczu

 2. Jedna z najsłynniejszych opowieści związanych z Titanikiem głosi, że w czasie katastrofy orkiestra grała do samego końca.

  Nie wiadomo jednak, jaki był ostatni utwór, który zabrzmiał na tonącym gigancie.
  Zeznania świadków najczęściej wskazują na protestancki text, coś ala long do poniższego, który mógł być śpiewany na trzy różne melodie.
  To bardzo trudna melodia i nawet doświadczeni muzycy raczej nie wykonywaliby tego utworu, nie mając warunków pozwalających na skupienie się.
  A to chyba ostatnia rzecz, na jaką można liczyć na tonącym statku:

  • I znowu zaczynam wszystko od nowa

   to ja jestem łajf NadExportowa

   co to za cholera, co to za pycha

   że jakaś banda mnie znów łokciami od koryta odpycha

   a ja siedziałam, pisałam, pisałam, pisałam

   w sumie nikomu nic nie ułatwiałam, nie udawałam

   a i ze mną klienty jakoś gadać szczególnie nie chciały

   bo o czym i po co, przecie i tak mi srebrniki za łork każdy w miesiąc
   wpadały

   bo mnie tylko te sesemesy i mejle dni zajmować zajmowały

   na inne kejs duties już jakoś nie dawałam rady

   o mój kijbordzie ahh moja klawiaturo

   • nie bendem już pisać aż tak krótko i długo

    a „Wrzuciłeś, Grzesiu, list do skrzynki, jak prosiłam?
    – List, proszę cioci? List? Wrzuciłem, ciociu miła!

    Nie kłamiesz, Grzesiu? Lepiej przyznaj się, kochanie!
    – Jak ciocię kocham, proszę cioci, nie kłamałem i nie kłamię!”

    z jazdami po świecie mi gdzieś dalej nie szło

    chyba że strefa trzecia szop duty było bez cło

    to jakoś poszło, niech się nikt nie dziwi

    ale efektów nadal nie widzi

    wyborcza walka znuf chyba w pełni rozkwita

    wizja lepszego jutra jakoś bardziej rozmyta

    nie prawcie mi morałów, to nie zabawa

   • Kmieć sponsored Planet Travel Fszystko z Mleka,

    pauzuje swe wycieczki z Łowicza do daleka

    jeszcze tylko jeden szoping za dieta

    ucieka, ucieka

    o co tu chodzi, jak kto tu biega,

    z exportu nie wyszło, czyżby zawijać się już jednak trzeba ???

    To jest dla was kolejna kotwica na nadchodzące nieszczęścia…

    Ab alio exspectes, alteri quod feceris

 3. Prywaciarz

  To kategorycznie powinniście zabronić w takiej firmie! Nie wspomnę o innych pokrewieństwach, napewno trzeba zacząć przyjmować ludzi z dokumentami i zacząć im płacić, a nie znajomych ustawiać ! I wtedy to będzie sukces OSM

 4. Prywaciarz

  Rolnicy zajmijcie się tym kto siedzi w komisji rewizyjnej i kto podpisuje te dokumenty o absolutorium! Młodzież, która pcha się na stołki i przylaskuje ? Czy ci co mają głowę na karku i umeją czytać i myśleć ! A zasadnicze pytanie czy wiedzą jak działa komisja rewizyjna ? Dlaczego kierownicy są bez wykształcenia (wiadomo, że wykształcenie i wiedza to 2 różne rzeczy, ale papierek to papierek). Ala prawda jest jedna , nie wiem jak ten wasz Status spółdzielni wygląda, ale jak żona czy mąż może być przełożonym jednego czy drugiego ?

 5. Chodźcie chodźcie mnie Wam wszystkim potrzeba
  By nie wleźli nam tu jeszcze raz Vice Prezesowe biedaki
  Niechaj wiedzą syny czarcie że przy bramie, tu na warcie.
  leguny są łowickie leguny!
  Więc mi zaraz marsz do piekła sekcjami!
  Niepotrzebny tu ambaras nam z Wami.
  Miał Sir Wojciechowski gust wyrzucić tę bandę,
  że się tak do miodu pchały na grandę!
  Wąsem ruchał, brodą ruchał, ale się nie udobruchał.
  Wprzód do czyśćca iść musicie w ogonku
  Tam wybielą Was, jak płótno na słonku.

 6. śmietane żeśta żarły garciami teraz wam się ostała serwatka. Ludzie to się nie stało nagle wszyscy dobrze wiedzieliście że sie wali , że przekręty ale jak już nie ma co ukraść to dopiero lament podnieśliście. Powiem tylko pycha i pazerność was wszystkich zjadła , a teraz co niektórzy dostali olśnienia bo okazja sie lansować a nóż ktoś kupi temat.A wybory tuż tuż.

 7. Najwyższy czas, żeby ZUS i poszczególni lekarze krajowi zajęli się nagłymi przypadkami cięzkich zachorowań i cudownych ozdrowień w OeSeMie.

  Może od Owsiaka, jaki autobus medyczny niech podnajmą, przeskanują to towarzystwo, rurę wsadzą tu i tam ?

  Nieprawdopodobne przypadki medyczne mają tu miejsce ostatnio. W Szkiełku jaki kongres medyczny zorganizować potem można to i hotele oraz wyszynki lokalne coś zarobią. Widać też felczerzy łowiccy, mają dużo tuszu w pieczątkach.
  Spokojnie. Wszystko się sprawdzi.

  • Już ciężko odkręcić. Ale żebyście nie płakali jeden z drugą. Szkiełko i oko, krok po kroku….
   Jeśli wymaga się od innych czegoś, to więcej jeszcze należy wymagać od siebie !
   A może cały OeSem pójdzie na L4, tak ze 3 m-ce, takie sprawdzamy ile ZUS wytrzyma, a i czy klienci będą mieli dobrą pamięć, na pewno łzy będą na półkach, że łowickiego nie ma ?

   Badanie studium przypadku z rozprawką

   • Proponuję zacząć lać mleko UHT, “limted edition” wypijesz, skoczysz na chwilę na L4, a potem będziesz prezesem.
    Sprawdzone empirycznie, to naprawdę działa
    100%, sprawdzone w łowiczu.
    Cała Polska i okoliczne wioski się pozabija o to.

 8. No to nowy wice “”prezes””zaplanował już wszystko , wywalił zarząd by być “”prezesem”” a na naczelną zaplanował “”kozła”” z Kutna Z swoim kumplem “”kierowniczkiem UHT “już na zwolnieniu zaczynają rządzić od od tygodnia jak uzgodnili z Radą

 9. Podsumowując poniższe komentarze
  CHŁOP DOI KROWĘ A WSZYSCY WOKOŁO CHŁOPA.
  tak było,jest i pewnie długo będzie.

 10. Na każdy tego typu wpis reagujecie “sam tak robiłeś?” Nie robiłem ale mam uszy i słyszę co się dzieje i w jaki sposób. Do Fx: widzę dwie możliwości odnośnie twoich wpisów: albo jesteś kierowcą lub masz takiego w rodzinie albo sprawia ci przyjemność krytykowanie wpisów.

 11. A co do kierowców również uważam że kręcą na lewo. Ale z kim? Przecież musi dogadać się z rolnikiem. To tak jakby dać lekarzowi łapówkę i mieć pretensje że wziął.

 12. Może nie mam racji ale skoro brakuje mleka to czy rolnicy nie powinni mieć wyższej stawki za litr tak jak jest to stosowane w przetwórstwie owoców? Poza tym czy obniżka cen produktów nie spowodowała by większej sprzedaży? Łowickie masło jedno z najdroższych, a czy drożej kosztuje wyprodukowanie niż w innych mleczarniach? W 100% popieram Wojciechowskiego że to nie kwestia zmiany Zarządu a RN. Większość z nich pamięta kupowanie zadłużonych mleczarni za nasze pieniądze a teraz co?

  • Stary zarząd podpisał niekorzystne umowy sprzedażowe z sieciówkami. Niska cena byłaby dobra w kryzysie, który nie przyszedł, inne firmy zaczęły podbierać rolników dużo lepszymi cenami. Łowicz z niskimi cenami hurtowymi, coraz mniejszą ilością mleka zaczął mieć problemy finansowe.

 13. Łowiczanin

  Ktoś tu z Was niżej napisał, że szkoda mu obecnego (już byłego) zarządu. Chcę powiedzieć, że mi wcale nie szkoda, ten zarząd w ciągu miesiąca zarabiał więcej, niż większość ludzi przez cały rok. Przez ten okres czasu naprawdę można się dobrze ustawić. A co on zrobił? I tu jest klucz do całej tajemnicy…

  • Łowiczanin

   Jeszcze dwa miesiące temu, była Pani prezes udzieliła wywiadu naszej wspaniałej gazecie, że przychód wzrósł, że jesteśmy trzecią mleczarnią w Polsce pod względem przerobionego mleka i jesteśmy na plusie. Modernizujemy zakład i się rozwijamy i tak dalej i tak dalej … . Dzisiaj, zarząd gdzieś uleciał, podał się do dymisji, mleczarnia zadłużona na kilkanaście milionów… .

   • Łowiczanin

    Podsumowując, jeżeli jakieś dwa miesiące temu piszę się, że jest cudownie, a teraz okazuje się, że nie wiadomo czy wypłaty będą we wrześniu bo mamy gigantyczne długi, to jak dla mnie to jest złodziejstwo i oszustwo, którym powinna się zająć prokuratura!!!
    To jest moja opinia z tego co zaobserwowałem.
    Pozdrawiam, wszystkie uczciwe osoby związane z OSM Łowicz.

   • Łowiczanin po prostu znasz się na biznesie jak wół na gwiazdach. Mówienie, że jest źle doprowadza do tego, że jeszcze więcej rolników ucieka i będzie jeszcze gorzej rozumiesz tłuczku do mięsa? Po tej aferze z ostatnich dni kolejni rolnicy doniosą wnioski o rozwiązanie umowy, mleka będzie jeszcze mniej.

  • Bo głupota i niewiedza, wychodzi. W sytuacjach kryzysowych Rządzący powinni dostawać min. średnie zakładowe wynagrodzenie, a w zależności od zrealizowanych celów i wyników dostawać lub nie dostawać resztę umówionej zapłaty. Tzw. success fee.
   W obecnej sytuacji, Ci którzy przyszli i pewnie dostaną nie gorsze apanaże niż poprzednicy w normalnych realiach nie zarobili tyle co dostaną w ciągu miesiąca w ciągu całego roku lub dłużej.

   • Wystarczy spojrzeć w ich deklaracje PIT z ostatnich 2 lat, prawda jest jedna, nie ćwierć prawda, a i trzeba sprawdzić, czy nie chorowici, bo to ciężka robota, nie można na L4 uciekać, co bądź. I trzymanie też Rady powinno na nich być właściwe, żeby też nie spękali, gdy trudny czas się pojawi, a dokumenty podpisać trza będzie.

 14. Łowiczanin

  Witam,
  pracuje w OSM Łowicz od pewnego czasu i zdążyłem już zauważyć, że ta firma rządzi się swoimi prawami. Dużo osób piszę, że lepszy ten na kierownika, a tam ten na prezesa… . W tej firmie nie liczy się wykształcenie, umiejętności, czy też zaangażowanie w wykonywaną pracę. Większość to pewnie znajomości, ale nie mówię, że zawsze.

  • Łowiczanin

   W normalnej firmie w dużym mieście, większość osób która tutaj jest na stanowiskach kierowniczych by nie pracowała, ponieważ po pierwsze nie mają wykształcenia i doświadczenia w pracy na takim stanowisku, po drugie trzeba coś sobą reprezentować i mieć swoją kulturę i szacunek do współpracowników.

   • Łowiczanin

    Pierwszy przykład: osoba która wcześniej pracowała jako operator i podkładała innym przysłowiową “świnie” teraz jest na bardzo wysokim stanowisku kierowniczym.
    Drugi przykład: osoba bez żadnych studiów była jeszcze nie dawno kierownikiem całego zakładu w Kutnie.
    Chcę powiedzieć, że dużo osób na wysokich stanowiskach nie ma kompetencji do zarządzania tym zakładem.

 15. ChłodnyKalkulator

  Chłodno kalkulując:
  – Wasza firma na tym co się dzieje traci ok. 150.000 zł dziennie (tyle jest mniej warta lub tyle trzeba będzie się dorzucić) w postępie geometrycznym
  – brak jakiejkolwiek decyzyjności od dłuższego czasu, już doprowadza kontrahentów do zakupów z konkurencyjnych zakładów, a jeśli się naprawdę wkurzą, totalnie, mogą przestać kupować od Was produkty, przez jakiś czas lub wogóle, także będzie się sami karmić tymi proszkami, jogurtami i innymi maślankami – smacznego

  • ChłodnyKalkulator

   – kupcy w sieciach patrzą i widzą, Wasza pozycja negocjacyjna już jest słaba, a wkrótce będzie, jak tzw. żyda u niemca za okupacji lub przetarg internetowy tańszy zwycięża, więc i za mleko będzie się mniej dostawać
   – wkoło beczki po mleko jeżdżą i każdego dnia mleko poddrapują, więc paliwa też coraz mniej w tankach
   – wkrótce wartość niektórych zakładów wynosić wartość działki minus koszty rozbiórki i wywózki to się równa ???, bo konkurencja inwestuje jak szalona, ma niewykorzystane moce, potrzebuje rynku, a nie kuli u nogi

   • ChłodnyKalkulator

    – ludzie z wiedzą i kontaktami, są już gotowi do przesiadki na inne okręty lub się właśnie przesiadają ale Was przecież stać na szkolenie kadr, a co tam
    – błędy popełnione wczoraj na RN były popełniane w branży w latach 90 tych, ale trzeba mieć wiedzę i wyczucie, żeby się ich ustrzec
    – w sumie nie musi był łowickich produktów, rynek nie lubi próżni, a i klienci mają krótką pamięć

   • ChłodnyKalkulator

    – kupcy w sieciach patrzą i widzą, Wasza pozycja negocjacyjna już jest słaba, a wkrótce będzie, jak tzw. żyda u niemca za okupacji lub przetarg internetowy tańszy zwycięża, więc i za mleko będzie się mniej dostawać
    — za jakiś czas podjedzie jakaś beczka po mleko lub nie jeśli będzie tylko białe i będzie jakie będzie
    – a może od razu cały ten biznes oddać do biedronki lub jakiego lidla, to i działy handlu niepotrzebne i magazyny, a i derektor zakładu jeden, z konkrusu, nie swój, nie łowicki, itd, itp …
    Szczęśliwego Nowego Jorku

    Adio

 16. Ludzie! Przejrzyjcie na oczy. Będziecie ganiani przez Siewierskiego jak bydło! Człowiek na poziomie zero. To co pokazywał na produkcji, jak traktował ludzi, w jaki sposób mobbingował woła o pomstę. Teraz dopiero będziecie płakać. Zobaczymy ile z was w tym czasie odejdzie z OSM… już gorzej być nie może i pozostajà tylko te lizodupy, które będą mu donosiły. Nie wiem czy się z was śmiać czy wam współczuć…

  • Leszek weź wyluzuj. Wyjedź sobie na ryby czy tam gdzieś i odpocznij. Przemyśl sobie te ostatnie kilkanaście miesięcy.

   • Przecież wrócił właśnie z urlopu i tak się chłop styrał odpoczynkiem, ze z lotniska po l4 prosto pojechał.
    Że przemysli?
    Nie licz na to, myślenie u niego to deficytowy towar.

 17. Wziąść się za kierowców…pewien z gminy Kocierzew kierowca podwórko zrobił w kostkę, sprzęt rolniczy powymienial auto kupił za co…za kradzież…a następni na strzelcewie co jeżdżą białymi furami i się popostawiali…

 18. Po ludzku szkoda mi ostatniego Zarządu bo się “podłozył” w sytuacji bardzo tragicznej po wielu latach zmarnowanych w mleczarni. Zamiast rozliczyć poprzedników próbowali reanimować “trupy z szafy”. Niestety za dużo osób nieprzychylnych zmianom i brak współpracy RN. I co gorsza, może przyjść i 10 nowych Zarządów to przy braku zaangażowania, środków i cięzkiej pracy a nie udawania, nic nie zmieni. Szkoda takiego potencjału jakim jest OSM Łowicz.

 19. Siewierski kolejny oszust

  • Czyżbyś należał do grupy zagrożonej afrykańskim pomorem świń? Jeżeli były lub są w Spółdzielni osoby, mające jakieś oszustwa na sumieniu, to mamy w Polsce organa zajmujące się wyjaśnianiem tego rodzaju spraw.

 20. Do bunga bunga widocznie sam jesteś nieuczciwy jak tak wypisujesz

 21. Do zuza nie atest se zrób tylko legalizację którą ity powinnaś robić co rok jak jesteś taka wporzo

 22. Jan Dąbrowski to bardzo mądry człowiek że umył od tego bagna ręce i ma teraz to wszystko gdzieś. Mleczarskie piekieko

 23. Tu wiele kombinacji nie potrzeba. Oni wiedzą jak robić żeby wyszlo mniej litrów jak jest w rzeczywistosci u rolnika a najpierw niech sobie zrobią atesty autocysterny

 24. Zgadzam sie z poprzednikiem. Zwolnic kierowców dyscyplinarnie i rozliczyć ze skradzionych litrów.

 25. BUNGA-BUNGA

  W pierwszej kolejności zwolnić dyscyplinarnie wszystkich kierowców co odbierają mleko od rolników bo kradną ile wlezie, co drugi dzień brakuje 10-30 litrów mleka !!!!!

  • no to wtedy już tylko pozostaje rozciągnięcie rur do każdego schładzalnika lub najlepiej strzyka, pomysł racjonalizatorski się należy, finansowany przez rząd Korei Północnej
   do kwestii braków szybko można dojść zaczynając od właściwego poziomowania schładzalników, sprawdzenia list pomiarowych i tabel dalej, systemów poboru w autocysternie, itd, itp
   naturalne procesy ale do zrobienia szybko

 26. Pytanie do Kadrowej i Rady Nadzorczej, czy zostało wręczone dyscyplinarne zwolnienie ze świadczenia pracy Członkom Zarządu, którzy porzucili miejsce pracy w dniu wczorajszym ?
  Paragraf 52 KP z wpisem do akt. Zamykając rozdział II OeSeM.

  • Oni się zabezpieczyli. Kuci są na cztery nogi w przekrętach. Pewnie na l4 już są.mam nadzieję że nowa zmiana pozbędzie się żoneczek, mężusiów, kuzyneczek, kuzyneczków i innych swoich.

   • Na L4 wszyscy 3 ? To wpadła pewnie gumowa bomba do budynku biurowego we wtorek ? Cały zarząd trafiła w głowy ? Pewnie też jeden lekarz weterynarii wypisywał te L4 ?
    Może też aneksował Pana Dyrektora Handlowego za jednym podpisem ?
    Oj ZUS lubi takie kontrole, łatwe są i łapane…

   • Tak, bomba szerokiego rażenia, trafia w pierwszej kolejności tych, którzy wrócili z urlopów. Przecież cały zarząd się wyurlopował, Dębowski to chyba prosto samolotu jechał do weterynarza po zwolnienie. Dajcie spokój ludzie, kto by po urlopie pracować chciał, kto by to wytrzymał.
    ZUS kocha takie sprawy!

 27. Obserwator

  Brawo dla p. Waldemara.
  Gratulacje za odwagę.
  Szacun.

  • Pan Waldemar pokazał kim są Ksinżoki dobzi w gadce słabo w czynach Pan W. Umie tylko za przeproszeniem drzeć ryja i nic poza tym A mleka to on ma z 20l na dzień

 28. Ścigać poprzednie władze niech odpowiedzą za długi przed sądem!

 29. No Wojciechowski do dzieła pokaż teraz swoja moc i jaki jesteś Patriota. Widzisz mase przekrętów to zamiast zgłosić do Prokuratury to ty tylko krzyczysz z zawinkla i szukasz naiwniaków. Sumienie gryzie oj gryzie.

 30. Jak najszybciej ścigać były zarząd za doprowadzenie osm Łowicz do obecnej sytuacji i to ścigać z urzędu, postawić zarzuty , złożyć doniesienie do prokuratury, nie może im ujść na sucho , żeby tak zadłużyć zakład, żeby wyprowadzić z niego tyle milionów. Jeszcze niedawno konferencja , sponsorowane artykuły, naprawiamy, prostujemy, nie mamy żadnych strat a wręcz jesteśmy na plusie, a wszystko w około to kłamstwa i pomówienia, rzucanie kłód pod nogę. Wszystko to śmierdzi z daleka dla każdego będącego choćby pobieżnie tylko w temacie ogromnym przekrętem.Gdzie są te miliony złotych..

 31. A wrodzinie nic nie zginie na ,, prezesa” handlu proponuje jednego z KIEROWCÓW oni to potrafią .Za 2 tyś wypłaty działkę kupiom dom postawiom samochód kupiom.To handel będzię kwity a takich 3czy5 to mleczarnie w miesiąc postawią w dobrej kondycjii.

 32. Brawo ! W końcu wywalono tamtych darmozjadów, teraz trzeba im jeszcze zaserwować prokuratorskie oskarżenia za doprowadzenie zakładu do obecnej sytuacji. Gratulacje dla nowo wybranych, posprzatajcie ten smród i syf zrobiony przez były zarząd .

 33. Czy jesli OSM Łowicz zostanie przejete przez inny podmot to ten zarzad znajdzie miejsce w orlenie jak to juz było z podobnym podmiotem wchodzacym w sklad Łowickiej OSM? Czy bedzie jak z chortexem? AWS i Pis?

 34. A GDZIE WTYM WSZYSKIM PROKURATORA CBA.DOBRA ZMINA TRWA. POPROSTU SWOJAKI HEHE .PANOWIE KIEROWCY NIEMA CO SIĘ BAĆ.TRZEBA SWOJE BRAĆ NA GUŻE BIOROM TO I NA DÓŁ COŚ SPADNIE.HEHE.POZDRO DLA KIEROWNIKÓW WAM TEŻ COŚ SIĘ NA LEŻY A CHOPY DO ,,WIDEŁ” HEHE.

 35. Kagan Chazarski

  Co chłopaki sądzicie o szeroko stosowanym, szczególnie w armii czerwonej, a co za tym idzie i w armii polskiej tzw. “Rozpoznaniem walką”?
  Działania te były przyczyną wielu niepotrzebnych strat, a co za tym idzie zamiast niejednokrotnie ujawnić środki ogniowe nieprzyjaciela doprowadzało do tego, że przeciwnik orientował się, co do miejsca i czasu ataku.

 36. палач

  Czy Kat dzisiaj też był umówiony ?
  Czy ktoś miał dzisiaj dyndać na tej latarni ?
  Czy ta drabinka nieprzypadkowo do kopnięcia ?

 37. Dobre zdjęcie : “Honda szybsza niż wygląda”
  Zapraszam do Hondy, przewiozę wasze tyłki.
  Gumki, stringi, kolczyki i spinki,
  Giną pod siedzeniem jak na pustyni pingwin.
  Normalnie letni chamski podryw …
  Co sądzisz o pedałach?
  Nie ma co uogólniać,
  Kocham ten od gazu, nienawidzę tego od hamulca.
  Dorzuć się na wahę bejbe, bo ten samochód nie jeździ na H2O

 38. Rolnicy właściciele, skąd Wy bierzecie tych ludzi ? Macie jakiś kapelusz z wytrząsywaczem ? Przecież w normalnej rekrutacji, żaden z tych kandydatów nie dostałby rekomendacji do wyżej niż sterowanie zaworami na aparatowni lub przy linii UHT ?! Firma w tarapatach, a tu postaci na trudne czasy. Swojaki. Fotel musi być zasiedziany., przez kogoś, coś. A jakie obce języki Ci ludzie znają, oprócz łowickiego ? jakie jest ich doświadczenie biznesowe, przez jaki front się przetoczyli, itd, itp

  • Aha może umiom pewnie dobrze prąd wyłonczyć, toż ostatni gasi światło.
   Chyba jednak zasługujecie, na to, żeby wkrótce była u Was przapaczkownia XYZ jednego z leaderów rynkowych. G…..no chłopu, nie zegarek. Ament

  • Przekroczyli się przez front autorstwa poprzedniego zarządu. Lepszej rekomendacji nie potrzeba.

 39. Ludzie ogarnijcie sie. Macie marke dostawcow i jeszcze odbiorców itp . A szkoda zatrudnic ludzi z kompetencjami i glową do handlu i interesu pozatrudniac specjalistów ale oni nie zarabiają mało.
  Mala zadyszka jeszcze nikomu nie zaszkodzi , nikt nie ma lekko ale oddac majątek bo cos obiecują prosze dopytac o pokrycie kazdej cacanki.
  Prywaciaz to nie czerwony krzyż .
  Rozsadek i jeszcze raz rozsadek . Scenariusz z 92r .
  “Troli brednie i wypociny banować
  3mam kciuki Sebastian Dęgus z Chąśna Drugiego

 40. czyli od jutra stara gwardia wraca na troszke juz schłodzone stołki które bede sobie znów podgrzewać mowa tu o FRĄSIAKU, PABIAŃCZYKOWEJ , I PAŃSTWU WILGA A NO I PAN PREZES “ZORRO” SIEWIERSKI…

 41. Obserwator

  Tylko brakuje jeszcze kogos z jajami zeby złożyć doniesienie do prokuratury o mozliwosci popelnienia przestępstwa tj dzialanie na szkode spółdzielni.

 42. Obserwator

  Najwazniejsze, że nie ma juz p. Strzeleckiej. Dosyc “dobrego” zrobila dla osm.

 43. Czyli dobrze ktoś pisał zeby dać szanse temu SIEWIERSKIEMU dopadł sie do stołka i teraz bedzie dalej swoich ciagnał długo ten zakład nie bedzie oddychał jak bedą rzadzić ci ludzie PARODIA zaraz wszystkie te kierowniczki powracaja ze zwolnień lekarskich i młodziez dalej bedzie sie bawić w kierowników i bedzie sielanka ps.pamietaj łukaszku o szwagierce bo juz tez byla spalona !!!!!!

  • Jak miło jest posłuchać takiego łabędziego śpiewu

   • Prywaciarz

    No tak jest ,,gdyby głupota ludzka umiała fruwać, miałaby skrzydła ” a ja zawsze się śmieję jadąc samochodem jak coś mi narobi na szybę przednią ,, dobrze że krowy nie mają skrzydeł ”

  • ŁS masakra… Prawdziwy zerro …wojownik…buntownik…kret..lizal dupe Ance Karolinę a teraz jemu będą lizać. Ciekawe co naobiecywal chłopcom?Panie prezesie nie zapomnij Pan o wspólnikach tego puczu chyba ich Pan nie wystawi, co?A zdrówko Jak? Już ok?

 44. Czyli po staremu-wybierają z pośród swoich-do oceny sytuacji jest potrzebny ktoś z zewnątrz nie uwikłany w stare zależności trzeźwo spoglądający na zakład

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.