Trwa peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po parafiach dekanatu głowieńskiego. 31 maja ikona dotarła do parafii św. Maksymiliana Kolbego na Zabrzeźni.

Przewożony specjalnym busem obraz przybył do Głowna z Mąkolic, dokąd dotarł we wtorek. Obrazowy asystowała straż pożarna. Przy przedszkolu Tygrysek powitali go duchowni na czele z biskupem seniorem Józefem Zawitkowskim oraz proboszczem parafii św. Maksymiliana Tomaszem Trzcińskim.

Od tego momentu obraz był niesiony przez wiernych do kościoła. Najpierw na barki wzięli go strażacy, a potem panie z Koła Różańcowego oraz panowie z Zabrzeźniańskiego Stowarzyszenia im. św. Jana Bosko oraz Rady Parafialnej. W pochodzie szli także wierni, dzieci, które w tym roku przystąpiły do komunii oraz duchowni, wśród których był m.in. dziekan dekanatu głowieńskiego ks. dr Stanisław Banach. Ewengeliarz niósł proboszcz Trzciński.

Po dojściu do kościoła odprawiono mszę świętą i Apel Jasnogórski. Następnie odbyło się całonocne czuwanie. Dziś obraz dotrze do parafii św. Jakuba Apostoła.

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Wieści z Głowna i Strykowa.

1 komentarz

  1. Kraj idiotów i hipokrytow.