Koncert Dombrova Piano Duo – duetu fortepianowego stworzonego przez pianistów z Dąbrowy Górniczej – Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka – odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w pałacu w Sannikach.

Organizowany jest w ramach „Kulturalnego Tygodnia bez barier”. Na koncert w pałacu w Sannikach wybiera się duża grupa osób związanych z Mazowieckim Stowarzyszeniem Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto”, które działa na rzecz osób niewidomych.

– Zapowiedziało się około 50 osób, ale są jeszcze wolne miejsca na widowni, a koncert jest otwarty dla wszystkich – zachęca Monika Gadzińska z Europejskiego Centrum Artystycznego im. F. Chopina w Sannikach. Wstęp wolny.

Dombrova Piano Duo znany jest z aranżacji utworów na dwa fortepiany. Nie zawsze są to utwory muzyki poważnej. W Sannikach będzie można usłyszeć m.in. cover Nirvany – Heart-Shaped Box i Bohemian Rhapsody zespołu Queen.

Zespół zagra też własną, nową interpretację „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki, która zajęła III miejsce na konkursie organizowanym we wrześniu przez Radio Katowice oraz Filharmonię Śląską.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.