Zarząd Powiatu Łowickiego ma dzisiaj, 29 sierpnia, powierzyć stanowisko dyrektora Muzeum w Łowiczu Grzegorzowi Dębskiemu. Nowy dyrektor przejmie obowiązki od pełniącego je tymczasowo Wiktora Bieńka w poniedziałek 2 września.

Grzegorz Dębski (pierwszy z prawej), naczelnik Wydziału Zabytków Ruchomych i Rejestru Zabytków w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Łodzi.

O tym, że to właśnie Grzegorz Dębski jest kandydatem zarządu powiatu na dyrektorskie stanowisko pisaliśmy już w lipcu, ale do tej pory władze powiatu musiały czekać na zatwierdzenie kandydatury przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grzegorz Dębski ma 47 lat i mieszka w Kutnie, wcześniej prowadził placówki muzealne w Kutnie i Krośniewicach. Ostatnio pełnił funkcję naczelnika Wydziału Zabytków Ruchomych i Rejestru Zabytków w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Łodzi.

Przypadek sprawił, że zatwierdzenie kandydatury przypada w wyjątkowo pechowym dla placówki dniu – wczoraj wieczorem potężna nawałnica zniszczyła część zabudowań i drzew we wchodzącym w skład muzeum Skansenie Wsi Łowickiej w Maurzycach.

Przypomnijmy, że poprzednia dyrektor Marzena Kozanecka-Zwierz zrezygnowała z prowadzenia muzeum, a nawet z pracy w nim. Znalazła już zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Łowiczu.

2 komentarze

  1. Czy to nie ten gość co wykłada napoje w Tesco?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.