– Od 7 października nie mamy ogrzewania. Po domu chodzimy w kurtach, śpimy w rękawiczkach, a mimo to chorujemy – skarżą się mieszkańcy komunalnego budynku przy ul. Kościuszki 32 w Głownie. Dziś, 25 października powiadomili oni o całej sprawie naszą redakcję.

Brak ogrzewania, jaki nastąpił wspomnianego 7 października jest konsekwencją awarii pieca, do jakiej doszło w tym budynku. Mimo, że mieszkańców zapewniano, iż sprawę uda się rozwiązać w ciągu dwóch tygodni, w mieszkaniach nadal jest zimno.

Oburzeni mieszkańcy wspomnianego budynku zmuszeni są funkcjonować w nim w kurtkach.

– To są kpiny. Przez cały rok płacimy czynsz, a teraz dodatkowo dojdą nam wysokie rachunki za prąd, bo nim ogrzewamy pomieszczenia. Czu nikogo nie interesuje to, że naraża osoby starsze na wysokie koszty oraz utratę zdrowia?- pytają mieszkańcy.

W tym budynku przy ul. Kościuszki w Głownie od prawie trzech tygodni brakuje ogrzewania.

Jak udało się nam ustalić, kłopot jest znany zarządcy budynku, czyli Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu.

Więcej o sprawie, a także jej rezultatach szerzej napiszemy w kolejnym wydaniu “Wieści z Głowna” – w środę, 31 października.

4 komentarze

  1. Juz kurła nie przesadzajcie. Dopiero co teraz zaczyna robic sie zimniej, poczatek pazdziernika byl bardzo cieply. Poza tym tak, na pewno wszyscy tak super placa czynsz, tylko ciekawe czemu w MZK non stop jest tyle zadluzonych mieskzancow komunalnych.

  2. Dopiero 3 dni temu uruchomiłam ogrzewanie i nie spałam w rękawiczkach… a 2 tygodnie temu z tego co pamiętam było chyba z 23 stopnie… Brak mi słów…

  3. Jak się po domu chodzi w kurtach i śpi w rękawiczkach, to później się choruje.

  4. Bez przesady. Zimy jeszcze nie ma. Mieszkam w bloku w którym nie ma ogrzewania. Mam listwy elektryczne. Do tej pory nie widzę potrzeby grzania. Mam dwoje małych dzieci. Nie marzną.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.