Ponad 30 osób czeka na Starym Rynku w Łowiczu w kolejce przed ambulansem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi aby oddać krew, zdecydowana większość ze wskazaniem, dla ciężko chorej Joanny Okraski z Zabostowa Małego.

Kolejka przed mobilnym punktem poboru krwi na Starym Rynku. fot. tb

Pochodząca z Łowicza 26-latka, mama 4-letniej Kariny i 6-letniego Wojtka zachorowała na wirusowe zapalenie mózgu, przebywa w szpitalu. a jej stan określany jest jako poważny. Liczy się każda kropla krwi, bez której dalsze leczenie będzie niemożliwe. Najbardziej potrzeba grupa krwi 0-.

Wśród czekających na oddanie krwi są zarówno znajomi państwa Okrasków, jak np. Artur Maliński z Zabostowa Małego, czy osoby które o apelu o oddanie krwi dla pani Joanny dowiedzieli się z mediów i portali społecznościowych, czy ze szkoły, gdzie uczęszczają ich dzieci.

– Po raz pierwszy oddaję krew, zawsze chciałam, ale jakoś odkładałam to w czasie – powiedziała nam pani Justyna z Bednar – Tym razem poczułam, że muszę to zrobić, z potrzeby serca, mam nadzieję że pomogę i że nie zemdleję.

Przed ambulansem czeka też 10 uczniów z klasy III Technikum Informatycznego szkoły blichowskiej, wśród nich Piotr Wielec, który powiedział, że postanowili przyjść, aby pomóc pani Joannie.

Dobrą wiadomością dla osób chcących oddać krew dla pani Joanny jest to, że rejestracja dawców została dziś przedłużona o godzinę, czyli zakończy się o godz. 12, jak powiedziano nam w RCKiK w Łodzi, przewiduje się, że wszyscy zarejestrowani będą mogli ją oddać.

2 komentarze

  1. Gdzie jest Dobrodziej Krystian? Czemu Ci ludzie muszą stać w kolejce i to w pobliżu urzędu miasta? W urzędzie brakuje krzeseł i ławek?

    • Wacław Śmiały

      Dobrodziej Krystian C. ma to w głębokim poważaniu. A wystarczyłoby trochę wyobraźni, ale na to trzeba nie chodzić na pasku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.