Do większości miejskich szkół podstawowych, podobnie jak do innych na terenie całego kraju, po ponad dwumiesięcznej przerwie wrócili uczniowie – na zajęcia opiekuńczo wychowawcze i konsultacje.

rbt

Z tych pierwszych zajęć, dostępnych dla uczniów klas I – III skorzystało dziś w Łowiczu… dziewięcioro dzieci (stan na godz. 9.), na 45 deklarowanych jeszcze w ubiegłym tygodniu. Ale np. SP4 i SP7 nie było w ogóle zgłoszeń i co za tym idzie nie ma dziś dzieci.

Teresa Sokalska-Lebioda, dyrektor SP 1, gdzie przyszło na zajęcia jedno dziecko (na 10 deklarowanych) uważa, że rodzice chcieli się zabezpieczyć i zarezerwować miejsce dla dziecka, jednak strach przed wirusem wziął górę. Wioletta Puszcz dyrektor SP3, gdzie przyszło dziś na zajęcia świetlicowo-opiekuńczenie pięcioro uczniów (na 15 deklarowanych) dodała, że możliwym czynnikiem zniechęcającym był brak zajęć typowo dydaktycznych. Jednak ich organizacja dla garstki dzieci na okres nieco ponad dwóch tygodni wywróciłaby wypracowany już system edukacji poza szkolnej.

Znacznie lepiej wygląda zainteresowanie uczniów klas ósmych konsultacjami, dziś w SP3 w zajęciach z języka angielskiego, polskiego i matematyki bierze udział ponad połowa, spośród 27 uczniów ostatnich klas. – Cieszę się ogromnie ze spotkania z uczniami – powiedział nam nauczyciel matematyki Marek Szkup, do którego klasy na chwilę zajrzeliśmy. W Jedynce uczniów tych dziś było pięciu. Dyrektor Puszcz powiedziała nam, że dla ósmoklasistów zajęcia te są bardzo ważne,bowiem już za kilka tygodniu wezmą oni udział w egzaminach.

Od przyszłego tygodnia szkoły zapraszają na konsultacje wszystkich uczniów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.