W gminie Nieborów w poniedziałek rano strajk rozpoczęli, zgodnie z wynikiem referendum niemal wszyscy nauczyciele placówek oświatowych podległych gminie: sześciu szkół podstawowych, dwóch gimnazjów i przedszkola w Bełchowie.

W tej ostatniej placówce doszło do dość specyficznej sytuacji. Rodzice przyprowadzili aż 57 dzieci, podczas, gdy 100% kadry zdecydowało się na protest. Zajęcia opiekuńcze winna z nimi przeprowadzić dyrektor Bogusława Bachura, ale zgodnie z przepisami na jednego nauczyciela maksymalnie powinno ich przypadać 25. Wobec zaistniałej sytuacji pracownicy przedszkola zrezygnowali z przyłączenia się do strajku i wrócili do pracy.

Tagi:

27 komentarzy

 1. Stachu ze stachlewa

  Ludziska,tyn anonim to je trol pisoski.Nie zwazajta co un pisze ojscyplot.Un je kacap z moskfy a placom mu za to ze pisze kocopoly.Anonim moj swogier hyniek z gzinki szuko jakiegos kacapa do wywalania gnoju.Chces zarobiec na piewo?Drugi swogier Walinty zwany kiernoziokiem szuko ruskiego do dojenia kruf to se i mlika za darmohe pohlipiesz bo pewno upragnies.Jak sie wyzmies za robote to nie bydzies gryzmolil gupot kacapie.Wara lod naucycieli niech biedoki strajkujom popierom ich.

 2. Dać podwyżkę ale zakazać brać dodatkowe godziny i nauczyciel 8 godzin dziennie w szkole

 3. Pisowskie trolle , wstydu nie macie atakując nauczycieli. Weźcie się za swoich w radach nadzorczych , za wasze głupie pomysły z dopłatami do świni i krów. Zostawcie nauczycieli w spokoju . To jest końcówka Waszych miernych rządów

 4. Brawo drodzy Państwo! W końcu najważniejsze powinny być dzieci! I podobno o ich dobro chodzi w tym strajku?

 5. 300 zł do pensji ja bym brał,

 6. Nie wiem dlaczego tak jest ale z własnego doświadczenia wiem że najbardziej wyuzdane i wiecznie niezaspokojone są panie nauczycielki

 7. Bardzo obiektywne dziennikarstwo – tytul wcale nie zawiera zwrotow wartosciujacych i 🙂

 8. Bratkowiczanin

  Moja córka, nauczyciel stażysta, za miesiąc kwiecień otrzymała na rękę 1913,96 zł. W tym dodatek wiejski, dodatek za wychowawstwo i 4. godziny ponadnormatywne. Pani Premier gdzie są te podwyżki o których tak pięknie mówiła Pani w czasie konferencji. Nauczyciele strajkujcie i trzymam kciuki za Wasze powodzenie.

  • Skoro nygusom rzadowym”premie sie po prostu nalezaly!”to dlaczego nauczycielom daje sie ochlapy?Popieram strajk!!!Strajkujcie do skutku!!!☺

  • Bratkowiczanin, to niech córcia pójdzie gdzieś indziej na staż

  • Jak na pierwszy rok pracy to każdy by taką pensję chciał

  • Agnieszka

   Czyli jak na staz to zarabia niezle. Ja po 15 latach pracy zarabiam 2400 na reke. Od razu na rozpoczecie kariery chcieliby po 3tys.

   • To nie jest staż, ludzie wielce się wypowiadacie, a nawet w 5% nie macie pojęcia o pracy nauczyciela…

  • Przed nią jeszcze 3 stopnie kariery zawodowej więc nie narzekaj. Owszem najlepiej było by na start po 3500zl przytulić a po 15 latach 6500

  • Czyli zaczela prace i od razu 1900. Niezle. Ja mam trojke dzieci i 2400 tez w budzetowce. I nie olewam moich beneficjentow. Pracuje 40 godz a czesto w soboty ktore mam do odbioru. Na korkach tez sobie nie dorobie. A kazde wyjscie osobiste co do minuty musze odpracowac lub potracaja mi z pensj. Okienk nie mam.

 9. Brak odpowiedzialności rodziców. A gdyby nie zmienili zdania? Co wtedy rodzic by zrobił?

 10. To sa takie same osoby jak”lamistrajki”w stanie wojennym!Wtedy tez”dla dobra wladzy ludowej”spora grupa nie przylaczyla sie do protestow a dzisiaj zbieraja”profity”z samozwanczym”szefem”pseudo”S”ktory de facto w oddzialach ZOMO”sluzyl”WRONie!To jest wlasnie”patriotyzm”jeden za wszystkich,wszyscy za jednego!Jesli nauczyciele strajkujacy uzyskaja podwyzke,lamistrajki tez na tym skorzystaja,podlizujac sie grupie trzymajacej eladze!!!

  • Już po Twoim podpisie widać o co chodzi :-). A z pewnością nie chodzi o poprawę finansów nauczycieli jako cel. Natomiast porównywanie sytuacji ze stanem wojennym, to już lepsza żenada. Jeszcze zaserwuj jakieś ciekawe porównanie z czau wojny.

 11. Nauczyciel- emeryt

  A NŁ po co to podaje? Żeby podlizać się PIS?

 12. Nauczyciel- emeryt

  Dla mnie też. Czy jak jest strajk PKP albo rolnicy blokują drogi, to ktoś się martwi, że inny nie może dojechać do pracy. Wstyd nauczyciele z Bełchowa! Brak honoru!

 13. Nauczyciel

  Dla mnie DNO!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.